StoryEditor
Producenci
30.03.2020 00:00

Unilever ochroni pensje pracowników przez 3 miesiące

Unilever ogłosił szeroko zakrojony zestaw środków mających na celu wspieranie globalnych i krajowych wysiłków na rzecz walki z pandemią koronawirusa. Jednym z nich jest ochrona swoich pracowników.

 Angielsko-holenderski producent FMCG wniesie 100 milionów euro na pomoc w walce z pandemią poprzez darowizny mydła, środków dezynfekujących, wybielaczy i żywności.

Zapewni również ulgę w przepływie środków pieniężnych w wysokości 500 mln euro, aby wesprzeć źródła utrzymania w całym łańcuchu wartości, w tym wczesne płatności dla wrażliwych małych i średnich dostawców w celu zmniejszenia płynności, a także udzieli kredytu wybranym drobnym klientom detalicznym, których działalność opiera się na Unileverze, aby pomóc im zarządzać zadaniami i chronić miejsca pracy.

Jeśli chodzi o zatrudnienie w samym koncernie, producent Dove zobowiązał się chronić swoją siłę roboczą przed nagłymi spadkami płac nawet przez trzy miesiące. Środek ten zostanie rozszerzony na wszystkich pracowników, kontrahentów i innych pracowników w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin, którzy nie są objęci planami rządowymi lub ich bezpośredniego pracodawcy.

Dzięki silnym przepływom pieniężnym Unilever jest nie tylko dobrze przygotowany do pomocy, ale także wie, że firmy będą oceniane na podstawie ich reakcji na kryzys.

- Jesteśmy głęboko zasmuceni strasznym wpływem koronawirusa na życie i środki do życia ludzi na całym świecie - powiedział Alan Jope, dyrektor generalny. - Świat stoi przed największą próbą od dziesięcioleci. Jak dotąd widzieliśmy najbardziej niewiarygodną reakcję zespołu Unilever, szczególnie tych na pierwszej linii naszych działań w fabrykach, centrach dystrybucji i sklepach - dodał.

- Mamy nadzieję, że nasza darowizna w wysokości 100 mln euro w zakresie mydła, środków dezynfekujących, wybielaczy i żywności przyczyni się w znaczący sposób do ochrony życia ludzi a pomagając chronić dochody i miejsca pracy naszych pracowników, dajemy im spokój podczas tych niepewnych czasów. Nasze silne przepływy pieniężne i bilans oznaczają, że możemy i powinniśmy udzielić tego dodatkowego wsparcia - przyznał.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 04:22