StoryEditor
Biznes
19.11.2020 00:00

[FBK 2020] Dr Adrianna Lewandowska, IBR: Firmy rodzinne są zdeterminowane, by trwać

Firmy rodzinne mają zdecydowanie większą determinację w działaniu od firm nierodzinnych. Podczas kryzysu we właścicieli firm rodzinnych wstępuje ogromna determinacja: na przekór wszystkiemu będziemy trwać i przez to przejdziemy – powiedziała podczas 8. Forum Branży Kosmetycznej dr Adrianna Lewandowska, założycielka i prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego.

Celem firm rodzinnych jest trwanie przez pokolenia, a sprzyjają temu osobiste zaangażowanie właścicieli w prowadzenie firmy, większościowa własność umożliwiająca podejmowanie strategicznych decyzji.

–   Tylko 36 proc. firm rodzinnych przyznaje się do rodzinności, a to może być wyjątkowy atut. Firmy, w których zarządzie zasiadają członkowie rodzin są bardziej efektywne, co zostało potwierdzone przez badaczy z Niemiec, Stanów Zjednoczonych, z Francji. Zajmują zdecydowanie mocniejszą pozycję na rynku od  konkurencyjnych przedsiębiorstw zarządzanych przez menedżerów – stwierdziła dr Adrianna Lewandowska, założycielka i prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego.

Zdaniem prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego firmy rodzinne mogą wykorzystać swoje atuty w sytuacji kryzysowej. Marzenie trwania przez pokolenia zwiększa determinację w działaniu. – Podczas kryzysu, również obecnego, we właścicieli ogromna determinacja wstępuje, żeby wręcz zaprzeczyć tej rzeczywistości: na przekór wszystkiemu będziemy trwać i przez to przejdziemy. Niezwykle ważna jest dyscyplina działania. Wreszcie, jeśli jest zgodność w rodzinie, mamy szansę, żeby znaleźć się w grupie  tych firm bardziej skutecznych – podkreśliła dr Lewandowska. Wymieniła także i omówiła pięć głównych filarów zarządzania firmą w kryzysie.  

Forum Branży Kosmetycznej jest konferencją biznesową, organizowaną przez Wydawnictwo Gospodarcze. Od lat, pod skrzydłami redakcji „Wiadomości Kosmetycznych” wspiera producentów i handel w prowadzeniu biznesu i nawiązywaniu wzajemnych kontaktów. W tym roku odbywa się 8. edycja Forum, po raz pierwszy realizowana całkowicie w formule online. 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Biznes
23.04.2025 14:35
TikTok wprowadza nowe narzędzia do kontroli kontekstu emisji reklam
TikTok prezentuje nowe narzędzia ułatwiające pracę działom marketingu.Agata Grysiak

TikTok rozszerza pakiet narzędzi bezpieczeństwa reklam, oferując markom większą kontrolę nad kontekstem, w jakim pojawiają się ich treści. Nowe funkcje – Video Exclusion List oraz Profile Feed Exclusion List – umożliwiają reklamodawcom wykluczanie konkretnych filmów lub profili z kampanii reklamowych. Oba rozwiązania są dostępne globalnie w ramach TikTok Safety Suite, a ich celem jest zwiększenie precyzji emisji oraz ochrona reputacji marek w dynamicznym środowisku cyfrowym.

Wprowadzenie nowych funkcji to odpowiedź TikToka na rosnące potrzeby reklamodawców, którzy oczekują większej przejrzystości i kontroli. TikTok Video Exclusion List pozwala zablokować emisję reklam przy konkretnych filmach, co umożliwia szybką reakcję na potencjalnie niepożądane treści. TikTok Profile Feed Exclusion List z kolei daje możliwość wykluczenia całych profili, co zwiększa spójność komunikacji marki. Oba narzędzia będą dostępne w Brand Safety Hub w ramach TikTok Ads Manager – do samodzielnego zarządzania lub z pomocą partnerów takich jak Integral Ad Science, DoubleVerify czy Zefr.

Nowym narzędziom towarzyszy przewodnik Brand Safety & Suitability Playbook, który krok po kroku instruuje, jak skutecznie zarządzać bezpieczeństwem marki na TikToku. Dzięki temu marki mogą dostosować strategię reklamową do swoich wartości i oczekiwań odbiorców. TikTok podkreśla, że fundamentem jego działań jest zaufanie – zarówno użytkowników, jak i partnerów reklamowych – dlatego inwestuje w rozwiązania, które wykraczają poza branżowe standardy.

TikTok Safety Suite to kompleksowy pakiet narzędzi, który obejmuje każdy etap kampanii – od planowania po raportowanie. Jak podkreśla Sofia Hernandez, globalna dyrektorka ds. marketingu biznesowego w TikToku, w dzisiejszym świecie konsumenci oczekują, że marki będą autentyczne i odpowiedzialne. Nowe funkcje TikToka mają umożliwić im skuteczne poruszanie się w tej rzeczywistości i zapewnić, że przekaz reklamowy będzie spójny z wartościami marki, przy jednoczesnym zachowaniu pełnej kontroli nad jego kontekstem.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Prawo
23.04.2025 13:34
UE ostrzega przed tanimi kosmetykami z platform takich jak Temu i Shein: "Rażące naruszenia standardów".
Komisja Europejska zaapelowała do konsumentów o ostrożność przy zakupie niedrogich kosmetyków dostępnych na popularnych platformach e-commerce, takich jak Temu i Shein.RAPEX Safety Gate

Komisja Europejska wydała ostrzeżenie dla konsumentów, by unikali kusząco tanich produktów kosmetycznych oferowanych na popularnych platformach zakupowych, takich jak Temu czy Shein. Według danych opublikowanych przez Financial Times, w ciągu ostatnich 12 miesięcy system zgłoszeń niebezpiecznych produktów działający na poziomie całej Unii Europejskiej odnotował ponad 4 000 alertów – to najwyższa liczba od momentu uruchomienia tego systemu.

Z raportu wynika, że aż 36 procent niebezpiecznych produktów stanowiły kosmetyki. Znaleziono w nich często zakazane substancje chemiczne, których stosowanie w Unii Europejskiej jest ściśle regulowane. Dodatkowo, aż 40 procent wszystkich zakwestionowanych towarów pochodziło z Chin, co wzbudza dodatkowe obawy dotyczące kontroli jakości i zgodności z unijnymi przepisami.

Michael McGrath, unijny komisarz ds. ochrony konsumentów, podkreślił, że dynamiczny wzrost sprzedaży internetowej doprowadził do zalewu europejskiego rynku produktami, które nie spełniają surowych norm bezpieczeństwa obowiązujących w UE. – „Znaczna część tych towarów rażąco narusza nasze rygorystyczne standardy, stwarzając poważne zagrożenie dla zdrowia konsumentów i wypaczając konkurencję wobec firm, które przestrzegają przepisów” – powiedział McGrath w rozmowie z Financial Times.

Komisja Europejska apeluje o ostrożność podczas zakupów w internecie, szczególnie w przypadku produktów przeznaczonych do kontaktu ze skórą. Podkreśla również konieczność wzmożonej kontroli nad transgranicznym handlem elektronicznym i większej odpowiedzialności ze strony platform sprzedażowych, które powinny weryfikować, czy oferowane produkty są zgodne z unijnym prawem.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. kwiecień 2025 19:37