StoryEditor
Wywiady
09.11.2015 00:00

Justyna Steczkowska: Piękno nosimy w sobie

Piosenkarka, skrzypaczka, kompozytorka i autorka tekstów. Zachwyca cudownym głosem i fantastyczną figurą. Justyna Steczkowska zdradziła nam, jak dba o swój związek z Maciejem Myszkowskim i jak wychowuje dzieci.

 

Justyno, jesteście z Maćkiem małżeństwem od 15 lat, macie troje dzieci, a jednak nadal potraficie znaleźć ten błysk w oku partnera. Jak to się robi?
Justyna Steczkowska: (śmiech) Mój mąż zawsze był dla mnie atrakcyjnym mężczyzną i takim pozostał do dziś. Myślę, że to bardzo ważne w związku, że dwie osoby nie odpuszczają, że starają się sobie nawzajem podobać. Poza tym robimy sobie z Maćkiem drobne niespodzianki. To takie przyjemności dnia codziennego, które sprawiają, że obojgu nam robi się miło. Wydaje mi się, że im bardziej się poznajemy, im lepiej się rozumiemy i akceptujemy takimi, jakimi jesteśmy naprawdę, tym szczęśliwiej układa nam się życie.
Jesteście ambasadorami perfum marki Avon, jak Wam się pracowało przy bardzo zmysłowej sesji?
Cudownie i zmysłowo. Ekipa Avonu jest po prostu doskonała. Miło spędziliśmy czas i mieliśmy mnóstwo radości.

A jak wychowujecie dzieci, kto jest tym dobrym, a kto złym rodzicem?
Tym złym rodzicem najczęściej jest tata. Bo mama choć konsekwentna, to jednak ma bardziej miękkie serce (śmiech).
Jak spędzacie razem czas?
Uwielbiamy razem podróżować. Wspólne wyjazdy są dla nas wszystkich prawdziwą przyjemnością, bo na co dzień wszyscy mamy dużo pracy – my w swoim zawodzie, dzieci w szkole. Do tego dochodzi szkoła muzyczna Stasia i treningi Leona. Mamy dla siebie tylko wieczory i weekendy. Dlatego staramy się celebrować każdy dłuższy, wspólny wyjazd. Bardzo lubimy chodzić do kina i na długie spacery, w okolicy naszego domu są przepiękne tereny. Mamy swoje ulubione filmy, które widzieliśmy po kilka razy, a i tak nadal śmiejemy się w tych samych momentach.
Maciek jest propagatorem aktywnego spędzania czasu, więc zawsze niezależnie od pogody znajdzie sposób, żeby namówić chłopców na wspólną grę w piłkę na świeżym powietrzu. Podziwiam go za to. Lubię patrzeć na ich wspólne piłkarskie rozgrywki. Nasz syn Leon z tatą potrafią też przyrządzać pyszne potrawy, które następnie wszyscy z apetytem zjadamy.
Leon prowadzi kulinarnego bloga, wspierasz go w tych poczynaniach?
Tak, oczywiście przecież jestem jego mamą. Zawsze będę go wspierać i trzymać za niego kciuki. Ale blogi kulinarne nakręca sobie sam i sam je kreuje. Ja tylko pomagam mu czasem robić zakupy (śmiech).
Mówimy cały czas o chłopcach, a ja chciałam spytać o przepis na dziewczynkę?
(śmiech) Niestety nie mam recepty. Możemy się tylko cieszyć i być wdzięczni, że to małe cudeńko pojawiło się właśnie w naszej rodzinie. Myślę, że trafne jest stwierdzenie: chcesz rozśmieszyć Pana Boga, powiedz mu o swoich planach. Chłopcy lubią bawić się z Helenką. Helena ma w sobie dużo wdzięku, więc jest przez wszystkich rozpieszczana (śmiech). Leon jest duży i silny, więc nieustannie urządza jej  „wesołe miasteczko”, podrzucając ją do góry, kręcąc nią we wszystkie strony. Helena jest przeszczęśliwa, a jej dziecięcy śmiech rozświetla cały dom. Staś uczy ją zabawnych słów i piosenek, a czasem testuje na niej swoje pomysły (śmiech).

Jaka jest Twoja definicja piękna?
Piękno nosimy w sobie. Mimo że jest to oklepany slogan, mówi dużo o życiu – to jak my się czujemy sami ze sobą, ma wpływ na to, jak postrzegają nas inni. Czasem trzeba odrzucić wszystko, co jest dookoła, opinie innych ludzi, dokręcanie śrubki przez media, że wszyscy musimy być zawsze piękni, młodzi i atrakcyjni. Oczywiście powinniśmy dbać o siebie, starać się wyglądać schludnie, ładnie dla siebie i innych. Ale przede wszystkim musimy czuć się dobrze ze sobą. Wtedy wszystko inne będzie nam się o wiele lepiej udawało.

Czym nas zaskoczysz w najbliższej przyszłości?
Przede wszystkim moją najnowszą płytą nagraną z serbskimi Cyganami. Już 8 listopada wyruszam w trasę koncertową. Zaczynamy w Krakowie. To będzie wielkie, muzyczne show. Na scenie cygańska orkiestra, tancerze, mój zespół, wielki weselny stół i szalona zabawa. Nie zabraknie też wzruszeń i – jak to w cygańskich taborach bywa – zdrady, łez i krwi. Zapraszam serdecznie!!! Wszystkie informacje na stronie www.justynasteczkowska.pl 

 

ROZMAWIAŁA: Agnieszka Saracyn-Rozbicka

 

 

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Wywiady
01.04.2025 12:46
Iwona Towalska, Unilever: Wellness i zrównoważony rozwój odgrywają coraz większą rolę w rozwoju produktów kosmetycznych
Iwona Towalska, Head of Customer Strategy Planning & Net Revenue Management Personal Care w UnileverUnilever mat.pras.

Jakie trendy konsumenckie i technologie będą kształtować polski rynek kosmetyczny w nadchodzących miesiącach? Które kanały sprzedaży są obecnie najskuteczniejsze? O tym rozmawiamy z Iwoną Towalską, Head of Customer Strategy Planning & Net Revenue Management Personal Care w Unilever.

Czy da się wskazać główne trendy konsumenckie, które będą kształtować rynek kosmetyczny i personal care w Polsce w 2025 roku?

Rynek kosmetyczny i Personal Care w Polsce będzie napędzany przez rosnące oczekiwania konsumentów w zakresie edukacji, zrównoważonego rozwoju i troski o dobre samopoczucie. Formuły kosmetyczne stworzone w oparciu o zaawansowane technologie i składniki, których skuteczność poparta jest naukowo, odegrają istotną rolę w tworzeniu personalizowanych produktów, dostosowanych do indywidualnych potrzeb klientów. 

Kolejnym aspektem jest, z roku na rok coraz ważniejsza, kwestia zrównoważonego rozwoju, w tym rozwiązania przyjazne dla środowiska, czy biodegradowalne opakowania, które szczególnie zyskują na znaczeniu. Dodatkowo dbałość o wellness i dobre samopoczucie wciąż będą istotnymi czynnikami wpływającymi na rozwój produktów kosmetycznych.

Które innowacje technologiczne będą miały największy wpływ na branżę kosmetyczną w Polsce w 2025 roku?

Sztuczna inteligencja i rozszerzona rzeczywistość będą znacząco kształtować przyszłość branży kosmetycznej, umożliwiając tworzenie spersonalizowanych produktów oraz doświadczeń zakupowych dopasowanych do unikalnych preferencji klientów. 

W Unilever wykorzystujemy zaawansowane urządzenia mobilne – dzięki analizie w czasie rzeczywistym, klienci otrzymują spersonalizowane porady dotyczące pielęgnacji skóry i włosów, wraz z rekomendacją najlepszych kosmetyków. Poznanie potrzeb konsumentów pozwala nam nieustannie dopracowywać formuły, tym samym utrwalając trend personalizacji.

Czytaj też: Unilever rewolucjonizuje tworzenie wizualizacji produktów dzięki technologii AI

Jakie kanały sprzedaży sprawdzają się najlepiej na polskim rynku kosmetycznym?

Jednym z najbardziej efektywnych kanałów sprzedaży na polskim rynku kosmetycznym pozostają drogerie. Oferują szeroki wybór produktów, adresując wachlarz potrzeb konsumentów i najnowsze trendy rynkowe. Coraz większą popularność zyskują również sklepy internetowe, w tym platformy e-commerce marek kosmetycznych, które umożliwiają klientom zakupy z dowolnego miejsca. 

Niezwykle popularnym formatem sprzedaży pozostaje również dyskont, który przyciąga klientów atrakcyjnymi cenami, szeroką ofertą marek własnych oraz znanymi i lubianymi produktami markowymi.

Jak wyglądają plany Unilever Polska, dotyczące rozwoju kategorii Personal Care w 2025 roku?

Unilever Polska konsekwentnie rozwija segment Personal Care, koncentrując się na inwestycjach w innowacyjne rozwiązania i technologie. Odpowiadamy w ten sposób na zmieniające się trendy oraz jeszcze lepiej poznajemy naszego konsumenta. 

W tym roku planujemy wzmocnić pozycję naszych flagowych marek, takich jak Dove, Rexona i AXE. Pracujemy też nad jeszcze lepszym dopasowaniem naszych działań do różnorodnych kanałów sprzedaży, by rozwijać kategorię w sposób spójny i odpowiadający realiom rynku.

Jakie znaczenie mają różne formaty produktów w kształtowaniu udziału poszczególnych kanałów sprzedaży na polskim rynku?

Zróżnicowane formaty produktów mają istotny wpływ na to, jak kształtuje się udział poszczególnych kanałów sprzedaży na polskim rynku kosmetycznym. W dyskontach atrakcyjne ceny i oferta marek własnych są kluczowymi czynnikami przyciągającymi klientów, którzy szukają oszczędności i prostych, codziennych produktów.

Z drugiej strony, drogerie oferują szeroki wybór specjalistycznych kosmetyków, profesjonalne doradztwo i możliwość zapoznania się z nowościami rynkowymi, co przyciąga konsumentów poszukujących bardziej zaawansowanych rozwiązań pielęgnacyjnych. W kanałach online natomiast obserwuję rosnącą popularność produktów ekologicznych.

A jakie trendy w formatach produktów będą miały największy wpływ na sprzedaż w poszczególnych kanałach?

W bieżącym roku trendy w formatach produktów będą się koncentrować na multifunkcyjności i uproszczeniu rutyn pielęgnacyjnych. Konsumenci coraz chętniej sięgają po rozwiązania wielozadaniowe, które oferują więcej niż jedną korzyść. Przykładem mogą być żele pod prysznic, które nie tylko skutecznie oczyszczają, ale także nawilżają i pielęgnują skórę niczym balsam, czy antyperspiranty zapewniające ochronę, ale również pielęgnację dzięki aktywnym składnikom. 

Dużym zainteresowaniem cieszą się również produkty takie jak serum do twarzy i dekoltu czy kosmetyki łączące funkcje ochrony przeciwsłonecznej i intensywnego nawilżenia.

Wiele mówi się o korzyściach, płynących z korzystania z kanałów online w sprzedaży kosmetyków. Mogłaby Pani wskazać te najważniejsze?

Takich korzyści jest wiele – przede wszystkim korzystanie z kanałów online daje możliwość dotarcia do szerokiej grupy odbiorców, a wykorzystanie nowoczesnych technologii pozwala na personalizację ścieżki zakupowej, co znacząco wpływa na zadowolenie klientów. Ponadto sprzedaż online sprzyja efektywniejszemu zarządzaniu stanami magazynowymi oraz szybkiemu reagowaniu na zmieniające się trendy rynkowe.

Cytaj też: Zmiany w strukturze Unilever: nowe kierownictwo działu Personal Care

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Wywiady
28.03.2025 10:53
Renata Błażejewska-Polak, Forever Living Products: Sprzedaż bezpośrednia jest efektywna nawet w zdigitalizowanym świecie
Renata Błażejewska-Polak, Forever Living Products.mat.prasowe

Model sprzedaży bezpośredniej ma nadal sens, ponieważ konsumenci chętniej poszukują personalizowanych doświadczeń zakupowych. Uważam też, że sprzedaż bezpośrednia pozostaje konkurencyjna i efektywna, nawet w zglobalizowanym i zdigitalizowanym świecie – mówi Renata Błażejewska-Polak, sapphire manager w Forever Living Products.

Czy Pani zdaniem sprzedaż bezpośrednia jest obecnie trudniejsza, niż pięć, dziesięć dwadzieścia lat temu? 

Z branżą sprzedaży bezpośredniej związana jestem od 30 lat, a co za tym idzie jestem, też poddawana ciągłym w niej zmianom. W odniesieniu do dziedziny kosmetycznej mamy teraz nowe kanały dotarcia do potencjalnych klientów, które 20 lat temu nie były możliwe. Wcześniej kluczowym elementem sukcesu były osobiste relacje i bezpośredni kontakt z klientem. Model sprzedaży bezpośredniej ma oczywiście nadal sens, ponieważ konsumenci chętniej poszukują personalizowanych doświadczeń zakupowych oraz produktów dopasowanych do ich indywidualnych potrzeb. Gdyby spojrzeć na to, jak w ostatnich 5,10 czy 20 latach rozminęła się konkurencja, należy dopasować się do zmieniających się trendów rynkowych. 

Nie oznacza to, że modele sprzed 20 lat zupełnie odeszły do lamusa. W branży kosmetyków sprzedaż bezpośrednia nadal często odbywa się poprzez organizację pokazów, konsultacji, ale doszła nam teraz także sprzedaż online za pośrednictwem platform społecznościowych. 

Można więc powiedzieć, że choć wyzwania stały się bardziej złożone, to samo w sobie niekoniecznie musi być "trudniejsze", lecz po prostu inne.

Czy obecna sytuacja wymusza rozbudowywanie innych kanałów sprzedaży. Które z nich sprawdzają się najlepiej?

Obecna sytuacja rynkowa w jakimś sensie wymusza rozbudowę innych kanałów sprzedaży, gdyż klienci częściej korzystają z internetu, a to sprawia, że możemy łatwiej dotrzeć z nasza ofertą do potencjalnego odbiorcy. Uważam jednak, że osobisty kontakt z klientem buduje zaufanie i lojalność, co jest nieocenione w długofalowej współpracy. 

Jednak poleganie tylko na sprzedaży bezpośredniej w dzisiejszym świecie cyfrowym może być niewystarczające. Klienci oczekują różnorodnych możliwości zakupu, dlatego hybrydowe podejście, łączące sprzedaż bezpośrednią z innymi formami dystrybucji, sprawdzi się lepiej.

Jakie widzi Pani zalety modelu sprzedaży bezpośredniej w dotarciu do klienta w obecnych czasach?

Zaletą sprzedaży bezpośredniej w dobie cyfryzacji i anonimowości internetowej jest, budowanie autentycznych relacji z klientami. Uważam również, że niezwykle cenny jest natychmiastowy feedback, dzięki czemu możemy błyskawicznie dopasować naszą ofertę do klienta. 

Na jakie jeszcze zalety modelu sprzedaży bezpośredniej można wskazać teraz, w epoce dominacji social mediów, internetu i generalnie oparcia wielu procesów biznesowych na technologiach?

Praca w sprzedaży bezpośredniej ma ogrom korzyści i zalet. To doskonała opcja zarówno dla osób, które chcą łączyć ten rodzaj pracy z etatem, traktując sprzedaż bezpośrednią jako dodatkowe źródło dochodu, ale również dla osób, które pragną postawić wszystko na jedną kartę, aby spełnić się jako niezależny przedsiębiorca w tej branży. Większość firm oferuje kompleksowe szkolenia i wsparcie, co umożliwia osobom nowym w branży zdobywanie umiejętności sprzedażowych i wiedzy produktowej. 

Jestem liderką, praktykiem z wieloletnim doświadczeniem i mentorką dla wielu ludzi startujących w tej branży, ale od pięciu lat jestem również właścicielką salonu beauty i chcę tu podkreślić jedną  z najważniejszych zalet pracy w sprzedaży bezpośredniej, jaką jest niska inwestycja początkowa i brak kosztów stałych. Reasumując, uważam, że sprzedaż bezpośrednia pozostaje konkurencyjna i efektywna, nawet w zglobalizowanym i zdigitalizowanym świecie.

Czytaj też: Tomasz Muras, PSSB: Wierzę, że u podstaw sprzedaży bezpośredniej leży relacja sprzedawcy z klientem

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
04. kwiecień 2025 04:21