StoryEditor
Rynek i trendy
27.09.2021 00:00

W którym kraju opłaca się zostać pełnoetatowym TikTokerem [WYNIKI RAPORTU]

Pojawienie się TikToka szybko zrewolucjonizowało świat mediów społecznościowych. Fanatycy mediów społecznościowych z pewnością dostrzegają ogromną atrakcyjność platformy i już rozważają możliwości zostania pełnoetatowymi TikTokerami. Hasło „Jak zarabiać na TikTok?” pojawia się w internetowych wyszukiwarkach kilkadziesiąt tysięcy razy miesięcznie.

Dane z platform mediów społecznościowych, Cashfloat.co.uk zostały wykorzystane do analizy z Lickd.co, aby ustalić, ile wyświetleń na TikTok obywatele z 44 krajów europejskich musieliby mieć, aby zarobić w ten sposób średnią roczną pensję obowiązującą w ich kraju.

Analiza wyników

Cashfloat.co.uk odkrył, że mieszkańcy Liechtensteinu musieliby zgromadzić kolosalne 188 577 327 wyświetleń na swoim koncie TikTok, aby wygenerować sumę równą średniej rocznej pensji netto wynoszącej 58 644 euro w ich kraju.

Na drugim miejscu jest Szwajcaria, ponieważ obywatele Szwajcarii, którzy marzą o zostaniu pełnoetatowym TikTokerem, musieliby zgromadzić 174 226 727 wyświetleń na swoich filmach TikTok, aby zgromadzić taką samą kwotę, jak średnia roczna pensja netto (54 144) w kraju.

Przeczytaj również: Naturalne trendy na topie. Chlorofil najpopularniejszy na Tik Toku

Luksemburg (137 879 129) Dania (137 537 538) i Norwegia (127 867 868) należą do innych krajów europejskich, w których aspirujący TikTokers musieliby przekroczyć ponad 125 milionów wyświetleń na swoim profilu TikTok, aby zrównać kwotę pieniężną, która jest taka sama jak średni roczny dochód netto w tym kraju. Dania (42 744 euro) i Norwegia (39 756 euro), zajmują odpowiednio trzecie, czwarte i piąte miejsce.

Polska zajmuje 28. pozycję, a obywatele naszego kraju muszą uzyskać 35 814 565 odsłon na swoim profilu TikTok, aby zarobić wystarczająco dużo pieniędzy, aby zrównać się ze średnią roczną pensją netto w kraju 11 136 euro.

Wielu marzy o karierze TikTokera

Dane wyszukiwania online z internetowego narzędzia analitycznego Ahrefs ujawniają również, że entuzjaści mediów społecznościowych bardzo chcą zbadać i uczynić TikTok poważną i opłacalną opcją kariery, podkreślają to następujące wyszukiwania Google:

• „Jak zarabiać na TikTok?” – średnio 57 200 globalnych wyszukiwań online miesięcznie
• „Jak zdobyć obserwujących w TikTok?” – średnio 33 600 wyszukiwań online na całym świecie miesięcznie
• „Jak zdobyć wyświetlenia w TikTok?” – 16 700 średnich globalnych wyszukiwań online miesięcznie
• „Ilu obserwujących na TikTok, aby otrzymać zapłatę?” – 14 300 średnich globalnych wyszukiwań online miesięcznie.
 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
04.04.2025 10:29
Koreańska marka obniżyła ceny swoich kosmetyków w WIelkiej Brytanii. Czym to tłumaczy?
Firma Erborian powstała w 2007 rokuInstagram Erborian

Erborian, koreańska marka z kosmetykami pielęgnacyjnymi, zdecydowała się na obniżenie cen, obejmujące cały asortyment produktów. Co istotne, obniżenie cen nie wiąże się z żadnymi zmianami w składach produktów ani z opakowaniami.

Marka, po zweryfikowaniu swojej struktury cenowej produktów do pielęgnacji skóry, postanowiła poprzez obniżenie cen zwiększyć dostępność produktów dla klientów. W Wielkiej Brytanii przedział cenowy kosmetyków marki Erborian to obecnie od 4 do 44 funtów (wcześniej był to zakres 6,50-62 funtów)

Firma zdecydowała się na obniżenie cen pomimo wzrostu kosztów firmy o ok. 0,6 proc. w stosunku po poprzedniego roku. Oznacza to oczywiście wpływ tej korekty na marże firmy. Mimo to Erborian podkreśla, że ​​obniżka cen była „słuszną decyzją”, która sprawi, że więcej klientów będzie mogło nabywać jej produkty i cieszyć się niższymi cenami.

– Zmiana cen Erborian była spowodowana opiniami konsumentów. Uznając te spostrzeżenia i rosnące koszty życia w Wielkiej Brytanii, podjęliśmy decyzję o dostosowaniu się do rynku i zapewnieniu, że nasze produkty pozostaną dostępne dla naszej społeczności – skomentowała dla portalu TheIndustry.beauty Debroah Goldweis, dyrektor generalna Erborian w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Jak podkreślają również przedstawiciele marki Erborain, obniżenie cen nie wiąże się z żadnymi zmianami w składach produktów ani z opakowaniami. 

Firma Erborian ("Zioła Orientu") powstała w 2007 roku, będąc połączeniem koreańskiej wiedzy w zakresie pielęgnacji skóry z francuskim luksusem, tworząc innowacyjne formuły wzbogacone tradycyjnymi koreańskimi ziołami. Laboratorium firmy mieści się w Seulu. Jej najlepiej sprzedające się produkty obejmują krem ​​CC i krem ​​BB, które nadal są popularne w mediach społecznościowych wśród konsumentów, ponieważ trend K-beauty nadal wykazuje tendencję rosnącą m.in. w Wielkiej Brytanii).

Czytaj też: Koreańska ekspansja w branży kosmetycznej: rekordowy eksport i boom inwestycyjny

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Rynek i trendy
03.04.2025 14:38
Kenvue: Młodzi Brytyjczycy inwestują w drogie kosmetyki, ale zaniedbują podstawową higienę
Moose Photos

Nowe badanie przeprowadzone przez firmę Kenvue, właściciela marek takich jak Aveeno, Neutrogena czy Piz Buin, ujawnia interesujące, a miejscami sprzeczne dane na temat rutyn pielęgnacyjnych Brytyjczyków. W ogólnokrajowej ankiecie, zrealizowanej we współpracy z Censuswide na próbie 2000 osób w wieku 18+, aż 60 proc. respondentów przyznało, że nie stosuje spójnej rutyny pielęgnacyjnej skóry.

Co więcej, aż 34 proc. badanych spędza zaledwie pięć minut lub mniej na codziennej pielęgnacji twarzy, a przeciętny Brytyjczyk zasypia bez umycia twarzy dwa razy w tygodniu. Wyniki te wskazują na znaczne zaniedbania w zakresie podstawowej higieny, mimo że młodsze pokolenia coraz częściej sięgają po drogie kosmetyki.

Średnie miesięczne wydatki respondentów pokazują inną stronę tego zjawiska: około 27 funtów przeznaczanych jest na produkty do pielęgnacji skóry, 22 funty na pielęgnację włosów i 19 funtów na higienę jamy ustnej. Najczęściej wybieranymi produktami pielęgnacyjnymi były kremy i nawilżacze do twarzy (42 proc.), następnie sera do twarzy (18 proc.), toniki i peelingi (po 11 proc.) oraz maseczki (10 proc.).

Jedynie 15 proc. ankietowanych uznało krem z filtrem SPF za niezbędny element pielęgnacji, co – zdaniem Kenvue – pokazuje wyraźną lukę edukacyjną w zakresie profilaktyki raka skóry. Problem ten został także wskazany w badaniu przeprowadzonym przez sklep internetowy Face the Future. Jako trzy główne bariery ograniczające zaangażowanie w pielęgnację osobistą, uczestnicy badania wskazali: wysokie koszty produktów (30 proc.), brak motywacji lub energii (25 proc.) oraz napięty grafik pracy (23 proc.).

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
04. kwiecień 2025 13:33