StoryEditor
Rynek i trendy
17.12.2021 00:00

Veri Peri – kolor roku 2022 w stylizacjach włosów. Maciej Maniewski komentuje

Veri Peri – ogłoszony przez Instytut Pantone kolorem roku 2022 będzie towarzyszył nam przez najbliższych 12 miesięcy w makijażach, modzie, wnętrzach. Ale nie tylko – to także inspiracja dla tych którzy lubią odważne odcienie na włosach. Wchodzi na salony, ale i do codziennych stylizacji. O to, komu pasuje taki odcień, jak go uzyskać, czy zdecydować się na pełną koloryzację, czy tylko na akcenty zapytaliśmy Macieja Maniewskiego, mistrza fryzjerstwa i stylistę gwiazd oraz stylistów z teamu Maniewski.

To, jak znakomicie może wyglądać koloryzacja nawiązująca do najmodniejszego koloru 2022 roku, pokazuje stylizacja Agaty Świderskiej @haaipapi (na zdjęciu) – tiktokerki i influencerki z setkami tysięcy obserwujących – wykonana przez Macieja Maniewskiego i stylistów z Akademii Maniewski. Jak wyglądała ta metamorfoza krok po kroku możecie zobaczyć tutaj: na kanale YouTube Macieja Maniewskiego. Warto, bo przejście do obecnej tonacji następowało z włosów jasnych, a efekt jest spektakularny!  

Komu pasują kolory w trendzie Very Peri? Jak je uzyskać? Czy można nawiązać do tego trendu nawet jeśli nie jesteśmy nastolatkami i na co dzień pracujemy w biznesie? Oczywiście!

MACIEJ MANIEWSKI, mistrz fryzjerstwa, stylista gwiazd: Zarówno kolor Very Peri jak i lawendowe odcienie pasują najbardziej osobom o chłodnej i bardzo jasnej, wręcz alabastrowej karnacji. To kolorystyczny typ „zima”. Fiolet w tym wypadku rozświetli cerę, ale też podkreśli rysy twarzy. Tak wyraziste odcienie są teraz na topie, nie tylko w wypadku awangardowych stylizacji prosto z wybiegów.

DARIIA KOTSIUBYNSKA, senior w salonie Maniewski w Krakowie, autorka koloryzacji na YouTube: Przy tworzeniu tego koloru najtrudniejsze jest to, aby dokładnie rozjaśnić włosy, które stanowią bazę kolorystyczną, a następnie wykonać pigmentację. To zagwarantuje równe nałożenie koloru, ale też sprawi, że będzie bardziej trwały. Opcji wykonania takiej koloryzacji jest wiele i każdy znajdzie coś dla siebie. Nie trzeba się decydować od razu na mocny, jednolity kolor całych włosów. Można postawić na ukryte farbowanie (czyli koloryzację pasm ukrytych pod spodem, które ukazują się dopiero przy ich poruszeniu albo przy spięciu), albo na zafarbowanie pojedynczych pasm. Element fioletowego będzie wtedy ciekawym akcentem, ale i łatwo będzie go ukryć w sytuacjach biznesowych.

KORDIAN MAŃKOWSKI, dyrektor kreatywny od koloryzacji w Akademii Maniewski: W codziennych stylizacjach odcienie zarówno niebieskiego, jak i fioletowego, sprawdzą się najlepiej na pojedynczych pasmach, odróżniających się od całości na zasadzie kontrastu. Świetną opcją jest też nadanie włosom delikatnej, fioletowej poświaty. To trudny kolor, ponieważ włosy muszą być odpowiednio wcześniej rozjaśnione, aby efekt był intensywny i spektakularny. A ponieważ nie jest to naturalny odcień, to dość szybko się wypłukuje. Wciąż niewiele klientek decyduje się na taką opcję, a zdecydowana większość woli naturalne, klasyczne kolory, które już wpisały się w kanon. Ale to bardzo ciekawa propozycja, szczególnie dla posiadaczek blondu. Delikatna, lawendowa bądź niebieska poświata wygląda pięknie i szlachetnie.

Czytaj także: Veri Peri kolor roku 2022 w ocenie stylistów - co oznacza i komu pasuje

 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Rynek i trendy
06.11.2024 13:20
GXO: Przemysł kosmetyczny wciąż rośnie w siłę — z prognozą wzrostu do 758 miliardów dolarów do 2032 roku [RAPORT]
Canva

Przemysł kosmetyczny przechodzi dynamiczne zmiany, osiągając wartość 374 miliardów dolarów w 2023 roku i prognozując wzrost do 758 miliardów do 2032 roku. Konsumenci są coraz bardziej świadomi i wymagający, a ich decyzje zakupowe kształtują wpływy mediów społecznościowych, rosnące znaczenie personalizacji oraz dążenie do zrównoważonego rozwoju.

Z raportu GXO wynika, że rynek kosmetyczny, obejmujący produkty do pielęgnacji skóry, makijażu oraz włosów, osiągnął wartość 374 miliardów dolarów w 2023 roku. Przewidywana jest prawie dwukrotna jego wartość do 2032 roku, sięgając 758 miliardów dolarów. Rosnący popyt napędzany jest przez potrzeby różnych grup wiekowych i demograficznych, które traktują produkty kosmetyczne jako część codziennej pielęgnacji i wyrazu siebie. Wzrost popularności zrównoważonych i personalizowanych produktów, które odpowiadają na potrzeby indywidualnych klientów, pokazuje, że rynek ten dostosowuje się do zmieniających się preferencji konsumentów.

Zmienność preferencji i rosnące znaczenie wartości

Konsumenci coraz częściej kierują się wartością i przystępnością cenową przy wyborze produktów kosmetycznych. Dla 31 proc. respondentów to właśnie te czynniki mają kluczowe znaczenie, a 64 proc. zwraca uwagę na cenę i stosunek jakości do ceny przy wyborze produktów do pielęgnacji skóry. Jednocześnie aż 58 proc. zakupionych produktów kosmetycznych pochodzi z segmentu średniego lub luksusowego, co wskazuje na preferencję konsumentów do inwestowania w wyższej jakości produkty. Jednak mimo dużego zainteresowania luksusowymi produktami, lojalność wobec marki nie jest już tak silna jak kiedyś – tylko 38 proc. konsumentów jest lojalnych wobec konkretnych marek, a aż 41 proc. przywiązuje się raczej do konkretnych produktów.

image
NuTz

Zgodnie z danymi GXO, 71 proc. konsumentów korzysta z mediów cyfrowych, aby śledzić najnowsze trendy kosmetyczne. Wśród platform dominują YouTube (33 proc.), Instagram (31 proc.) oraz TikTok (28 proc.). Obecność treści typu „no makeup makeup” na TikToku, z ponad 130 milionami postów, pokazuje, jak ogromny wpływ mają media społecznościowe na decyzje zakupowe. Konsumenci, zwłaszcza młodsze pokolenia, oczekują szybkich i wiarygodnych informacji, co powoduje, że marki muszą działać elastycznie i dynamicznie dostosowywać swoje strategie marketingowe do zmieniających się trendów.

Preferencje zakupowe: personalizacja i online vs. offline

Z raportu wynika, że 39 proc. konsumentów oczekuje spersonalizowanych rekomendacji do pielęgnacji skóry zarówno online, jak i w sklepach stacjonarnych, a 30 proc. preferuje produkty dostosowane do ich indywidualnych potrzeb. Personalizacja obejmuje nie tylko dobór składników, ale także możliwość dostosowania opakowań i dodatkowych usług, takich jak grawerowanie czy indywidualne pakowanie. Konsumenci cenią sobie doświadczenia, które sprawiają, że produkt jest bardziej osobisty, co wpływa na ich lojalność i skłonność do kolejnych zakupów.

Chociaż zakupy stacjonarne pozostają preferowaną formą dla 72 proc. respondentów, zakupy online zyskują na popularności – 47 proc. konsumentów woli kupować kosmetyki w sieci. Głównym powodem wyboru zakupów online są zniżki i promocje, na które zwraca uwagę 52 proc. ankietowanych. Dla 43 proc. ważna jest szybkość dostawy, jednak coraz więcej konsumentów, bo aż 64 proc., jest gotowych poczekać na dostawę wszystkich zamówionych produktów w jednym pakiecie w trosce o środowisko. To pokazuje, że zrównoważony rozwój staje się istotnym czynnikiem, na który zwracają uwagę także w kontekście zakupów online.

Czytaj także: Polska wśród najdroższych krajów pod względem cen kosmetyków. Raport Wethrift ujawnia szczegóły

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Rynek i trendy
05.11.2024 15:38
Dobre nastroje Polaków pozytywnym czynnikiem dla prognoz sprzedaży
W najlepszych nastrojach są młodzi konsumenci. Ogólnie nieco sceptyczniej konsumenci w Polsce oceniają swoje finanse i patrzą na większe wydatkifot. Shutterstock

Nastroje Polaków pozostają na historycznie wysokim poziomie – podają GfK i NielsenIQ w odczycie za październik br., wskazując, że to dobry prognostyk dla planowania sprzedaży w nadchodzących miesiącach.

"Pomimo lekkiego ochłodzenia nastroje konsumenckie Polaków pozostają na historycznie wysokim poziomie przekraczając wyniki sprzed roku i utrzymując się blisko wartości sprzed pandemii. Stabilność głównego wskaźnika jest dobrą wiadomością dla przedsiębiorców, którzy mogą z większym optymizmem patrzeć na perspektywy sprzedaży w nadchodzących miesiącach" – czytamy w komunikacie podsumowującym październikowy odczyt Barometru Nastrojów Konsumenckich GfK – An NIQ Company.

Jest to wskaźnik ilustrujący aktualne nastroje Polaków w zakresie postaw konsumenckich. W październiku 2024 r. wyniósł -1,7 pkt, co oznacza spadek o 2,7 pkt w porównaniu do września br.

Jest wprawdzie sygnał pewnego ochłodzenia nastrojów konsumenckich w październiku, szczególnie w kwestii finansów osobistych i skłonności do większych wydatków na dobra trwałe. Jednak Polacy wciąż pozytywnie oceniają perspektywy dla polskiej gospodarki, a porównanie do ubiegłego roku prezentuje wyraźną poprawę ogólnej sytuacji.

W najlepszych nastrojach konsumenckich niezmiennie znajdują się ludzie młodzi (od 15 do 29 lat), gdzie wskaźnik to nawet około 20 na plusie. Dla porównania badani z grupy 50-59 i powyżej 60 lat odnotowali średni wskaźnik nastrojów na poziomie sięgającym kolejno -15,5 i -8,9 jednostki, co stanowi niewielki, choć wyraźny spadek w relacji miesiąc do miesiąca.

– Polska gospodarka wciąż prezentuje się korzystnie na tle innych krajów UE. Mimo niewielkiego spadku wskaźnika w październiku, nastroje konsumenckie w Polsce pozostają na znacznie wyższym poziomie niż średnia unijna. To świadczy o większej odporności polskiej gospodarki na globalne zawirowania. Jednocześnie, warto zwrócić uwagę na fakt, że konsumenci są coraz bardziej świadomi wyzwań gospodarczych i podejmują bardziej przemyślane decyzje zakupowe. Dla przedsiębiorców oznacza to konieczność dostosowania swojej oferty do zmieniających się potrzeb klientów – mówi Barbara Lewicka, senior director w GfK – An NIQ Company.

Czytaj także: GfK&NIQ: Siła nabywcza przeciętnego Polaka rośnie szybciej niż siła nabywcza przeciętnego Europejczyka

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
07. listopad 2024 11:29