StoryEditor
Rynek i trendy
21.07.2022 00:00

Spada sprzedaż online kosmetyków premium [DANE]

Według nowego raportu eCommerce Prestige Beauty Spotlight, firmy 1010Data w roku 2022 nastąpił spadek sprzedaży online kosmetyków premium o 14 proc. Dane te odzwierciedlają wcześniejsze sygnały z I kw. 2022 r. opublikowane przez NPD, które mówiły, że sprzedaż stacjonarna przewyższy niebawem sprzedaż internetową – czytamy na łamach portalu Global Cosmetic Industry.

Według najnowszych danych sprzedaż online kosmetyków premium spada. Tak wynika z raportu Prestige Beauty Spotlight firmy 1010Data. Widać 14 proc. spadek sprzedaży kosmetyków online w latach 2021-2022, co stanowi znaczącą różnicę w stosunku do 51 proc. wzrostu z poprzedniego okresu.

Większość konsumentów woli kupować produkty kosmetyczne w sklepach stacjonarnych, ponieważ pozwala im to dopasowywać kolory i testować produkty.

Jednak raport stwierdza, że ze względu na podniesienie się sprzedaży tradycyjnej, ogólny wzrost sprzedaży kosmetyków prestiżowych wzrósł o 36,7 proc. w ciągu ostatnich dwóch lat.

Chociaż sprzedaż online kosmetyków premium spada, nadal jest wyższa w porównaniu z okresem przed pandemią. Raport 1010Data pokazuje, że sprzedawcy prestiżowych kosmetyków w zeszłym roku odnotowali łącznie ponad 3 miliardy dolarów ze sprzedaży za pośrednictwem kanałów online.

Przykładowo, Macy’s zwiększył swój udział w rynku kosmetyków premium o 3 proc. w analizowanym okresie, a Sephora.com i Nordstrom.com, odnotowały spadek udziałów rynkowych odpowiednio o 2,1 proc. i 1,2 proc.

Wzrost sprzedaży perfum w Macy's oraz kosmetyków do makijażu oczu i produktów do pielęgnacji ciała w innych dużych sieciach wskazuje, że powoli odchodzimy od pielęgnacji skóry twarzy na rzeczy upiększania. Zarówno Macy's oraz analizowany Target nadal odnotowują wzrost sprzedaży kosmetyków do makijażu ust i oczu, podczas gdy zainteresowanie produktami do pielęgnacji wciąż spada.

Detaliści zawsze będą potrzebować witryn e-commerce do sprzedaży swoich produktów argumentuje raport, ale przewiduje się, że sprzedaż online ustabilizuje się, ponieważ klient wrócili do sklepów stacjonarnych. Dane podkreślają, że sprzedawcy detaliczni muszą poprawić jakość obsługi klienta w realu, jednocześnie optymalizując swoją obecność w internecie.

Przeczytaj również: Wartość rynku e-commerce w Polsce będzie rosła. Wzrost napędza między innymi kategoria urody [RAPORT PwC]

Przegląd prasy
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
04.04.2025 10:29
Koreańska marka obniżyła ceny swoich kosmetyków w WIelkiej Brytanii. Czym to tłumaczy?
Firma Erborian powstała w 2007 rokuInstagram Erborian

Erborian, koreańska marka z kosmetykami pielęgnacyjnymi, zdecydowała się na obniżenie cen, obejmujące cały asortyment produktów. Co istotne, obniżenie cen nie wiąże się z żadnymi zmianami w składach produktów ani z opakowaniami.

Marka, po zweryfikowaniu swojej struktury cenowej produktów do pielęgnacji skóry, postanowiła poprzez obniżenie cen zwiększyć dostępność produktów dla klientów. W Wielkiej Brytanii przedział cenowy kosmetyków marki Erborian to obecnie od 4 do 44 funtów (wcześniej był to zakres 6,50-62 funtów)

Firma zdecydowała się na obniżenie cen pomimo wzrostu kosztów firmy o ok. 0,6 proc. w stosunku po poprzedniego roku. Oznacza to oczywiście wpływ tej korekty na marże firmy. Mimo to Erborian podkreśla, że ​​obniżka cen była „słuszną decyzją”, która sprawi, że więcej klientów będzie mogło nabywać jej produkty i cieszyć się niższymi cenami.

– Zmiana cen Erborian była spowodowana opiniami konsumentów. Uznając te spostrzeżenia i rosnące koszty życia w Wielkiej Brytanii, podjęliśmy decyzję o dostosowaniu się do rynku i zapewnieniu, że nasze produkty pozostaną dostępne dla naszej społeczności – skomentowała dla portalu TheIndustry.beauty Debroah Goldweis, dyrektor generalna Erborian w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Jak podkreślają również przedstawiciele marki Erborain, obniżenie cen nie wiąże się z żadnymi zmianami w składach produktów ani z opakowaniami. 

Firma Erborian ("Zioła Orientu") powstała w 2007 roku, będąc połączeniem koreańskiej wiedzy w zakresie pielęgnacji skóry z francuskim luksusem, tworząc innowacyjne formuły wzbogacone tradycyjnymi koreańskimi ziołami. Laboratorium firmy mieści się w Seulu. Jej najlepiej sprzedające się produkty obejmują krem ​​CC i krem ​​BB, które nadal są popularne w mediach społecznościowych wśród konsumentów, ponieważ trend K-beauty nadal wykazuje tendencję rosnącą m.in. w Wielkiej Brytanii).

Czytaj też: Koreańska ekspansja w branży kosmetycznej: rekordowy eksport i boom inwestycyjny

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Rynek i trendy
03.04.2025 14:38
Kenvue: Młodzi Brytyjczycy inwestują w drogie kosmetyki, ale zaniedbują podstawową higienę
Moose Photos

Nowe badanie przeprowadzone przez firmę Kenvue, właściciela marek takich jak Aveeno, Neutrogena czy Piz Buin, ujawnia interesujące, a miejscami sprzeczne dane na temat rutyn pielęgnacyjnych Brytyjczyków. W ogólnokrajowej ankiecie, zrealizowanej we współpracy z Censuswide na próbie 2000 osób w wieku 18+, aż 60 proc. respondentów przyznało, że nie stosuje spójnej rutyny pielęgnacyjnej skóry.

Co więcej, aż 34 proc. badanych spędza zaledwie pięć minut lub mniej na codziennej pielęgnacji twarzy, a przeciętny Brytyjczyk zasypia bez umycia twarzy dwa razy w tygodniu. Wyniki te wskazują na znaczne zaniedbania w zakresie podstawowej higieny, mimo że młodsze pokolenia coraz częściej sięgają po drogie kosmetyki.

Średnie miesięczne wydatki respondentów pokazują inną stronę tego zjawiska: około 27 funtów przeznaczanych jest na produkty do pielęgnacji skóry, 22 funty na pielęgnację włosów i 19 funtów na higienę jamy ustnej. Najczęściej wybieranymi produktami pielęgnacyjnymi były kremy i nawilżacze do twarzy (42 proc.), następnie sera do twarzy (18 proc.), toniki i peelingi (po 11 proc.) oraz maseczki (10 proc.).

Jedynie 15 proc. ankietowanych uznało krem z filtrem SPF za niezbędny element pielęgnacji, co – zdaniem Kenvue – pokazuje wyraźną lukę edukacyjną w zakresie profilaktyki raka skóry. Problem ten został także wskazany w badaniu przeprowadzonym przez sklep internetowy Face the Future. Jako trzy główne bariery ograniczające zaangażowanie w pielęgnację osobistą, uczestnicy badania wskazali: wysokie koszty produktów (30 proc.), brak motywacji lub energii (25 proc.) oraz napięty grafik pracy (23 proc.).

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
04. kwiecień 2025 14:45