Szarości na dobre zagoszczą na naszych głowach w roku 2022, a to pozwala konsumentom – głównie kobietom – świętować zmiany, przeciwstawiać się presji bycia wiecznie młodym i skupiać się na tym, by wyglądać lepiej, a nie młodziej.
Już w 2019 roku badania Mintel pokazywały, że koloryzacja włosów przestaje być domeną kobiet, chcących ukryć siwiznę. Ruch przekonujący kobiety, aby zaczęły akceptować upływający czas i nie poddawały się retoryce „anti-aging” sprawił, że coraz więcej z nich uznaje, że siwe włosy też mogą być piękne.
Z raportu na temat koloryzacji wynika, że dojrzałe kobiety coraz częściej rezygnują z farbowania włosów. Wśród Brytyjek w wieku 65 lat i więcej, użycie farb zmalało z 36 proc. w 2018 do zaledwie 27 proc. w 2019 r. Pandemia znacząco przyśpieszyła trend bycia naturalnym. Dziś nie chodzi już o bycie młodym tylko pięknym i zadbanym. Producenci farb nie muszą się jednak martwić. Po koloryzację włosów sięgają coraz młodsi konsumenci w tym mężczyźni.
Cóż za paradoks! Trend wskazuje na to, że koloryzacja i zmiany kolorów na głowie będą domeną coraz młodszych osób, a osoby dojrzałe, zamiast przykrywać srebrzyste pasma będą dumie obnosić się z naturalnie siwymi włosami.
To może kompletnie zmienić rynek farb do włosów. W koloryzacji nie będzie już chodziło bowiem o przykrycie siwizny, a producenci będą skupiać się na stworzeniu jak najciekawszej, kolorowej palety odcieni.
Czytaj także: Veri Peri – kolor roku 2022 w stylizacjach włosów. Maciej Maniewski komentuje