StoryEditor
Rynek i trendy
23.11.2013 00:00

Rossmann coraz mocniej wchodzi w usługi

Ponad 100-metrowy dział perfumeryjny, salon fryzjerski i rekordowa ilość asortymentu na 1400 mkw. powierzchni – tak wygląda Rossmann w poznańskim City Center.

Placówka o powierzchni 1400 metrów kwadratowych wyróżnia się na tle innych wieloma nowatorskimi rozwiązaniami. Po raz pierwszy w historii firmy w Rossmannie pojawił się salon fryzjerski oraz ponadstumetrowy  dział perfumeryjny.  Drogerię charakteryzuje też szerszy niż w innych sklepach asortyment. Pomimo dużej powierzchni podział sklepu na strefy tematyczne sprawia, że jest on przyjazny dla klienta.
Obecność dużego, nowego działu perfumeryjnego podkreśla aranżacja przestrzeni. Perfumeria w odcieniu ciemnego grafitu kontrastuje z bardzo jasną kolorystyką całego sklepu. 
Salon fryzjerski o powierzchni kilkudziesięciu metrów ma sześć stanowisk  fryzjerskich oraz dwa do mycia i pielęgnacji włosów. Partnerami salonu są firmy Henkel i profesjonalna marka fryzjerska Indola. Kameralny nastrój tworzą osobna lada kasowa do obsługi klientów salonu fryzjerskiego, poczekalnia z wygodną kanapą oraz serwowana klientom kawa.
Obok salonu fryzjerskiego usytuowana jest strefa przeznaczona dla dzieci. Znajduje się w niej ogólnodostępna „piaskownica” z klockami Lego, telewizor z kreskówkami, stoliki i krzesełka oraz dodatkowo tablica do pisania. Jest też zaplecze dla rodzica z dzieckiem: dwa przewijaki z niezbędnymi przyborami higienicznymi oraz wygodnymi fotelami dla matki karmiącej. Z myślą o najmłodszych klientach standardowy asortyment sklepu został powiększony o kolekcję ubrań dla dzieci firm Endo i Pinokio.
–  Rossmann cały czas poszukuje nowych rozwiązań, stara się kreować nowe trendy. Sklep w Poznaniu doskonale wpisuje się w tę strategię. Ale żeby otwierać tak spektakularne i nowatorskie sklepy, potrzebujemy odpowiednich lokalizacji, właśnie takich, jaką znaleźliśmy w Poznań City Center  – powiedział prezes firmy Rossmann Polska Marek Maruszak.
W 2013 Rossmann obchodzi jubileusz 20-lecia działalności w Polsce. W najbliższych latach sieć planuje otwierać około 150 drogerii rocznie. Rossmann jest liderem rynku chemiczno-kosmetycznego z ponad 20-proc. udziałem.
W rankingu opracowanym przez OC&C Strategy Consultants w 2013 roku Rossmann zajął drugie miejsce wśród najlepiej ocenianych przez klientów sieci detalicznych w Polsce. Na półkach Rossmanna znajduje się 16 tys. produktów. To 800 różnych marek, zarówno polskich, jak i zagranicznych, a wśród nich 35 marek własnych. 

(kb)
fot.: materiały prasowe Rossmann Polska



ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Rynek i trendy
10.04.2025 10:28
Marcowy skok w polskim e-commerce: BaseLinker Index na rekordowym poziomie
Canva

W marcu 2025 roku wartość BaseLinker Index, wskaźnika mierzącego kondycję polskiego e-commerce, osiągnęła rekordowe 153 punkty. Dla porównania, w lutym wynosiła ona 120 punktów, a w marcu 2024 roku – 136 punktów. Oznacza to nie tylko znaczący wzrost w skali miesiąca (o 27,7 proc.), ale także solidną poprawę rok do roku. Warto przypomnieć, że wartość wyjściowa indeksu, ustalona w styczniu 2022 roku, wynosiła 100 punktów.

image
BaseLinker
Wzrost sprzedaży w marcu w ujęciu miesięcznym to przede wszystkim efekt większej liczby zamówień – o 22,3 proc. więcej niż w lutym – oraz wzrostu średniej wartości zamówienia, która osiągnęła poziom 204,3 zł, co oznacza wzrost o 4,4 proc. w stosunku do poprzedniego miesiąca. Również dane roczne są pozytywne: liczba zamówień zwiększyła się o 8,5 proc., a średnia wartość zamówienia wzrosła o 3,2 proc.

Analiza danych z 3 tysięcy największych polskich sklepów internetowych pokazuje, że całkowita sprzedaż online w marcu 2025 roku była wyższa niż rok wcześniej o 12 proc. Co ciekawe, zarówno sprzedaż krajowa, jak i zagraniczna zanotowały wzrosty: odpowiednio o 11,3 proc. i 15,9 proc. Sprzedaż cross-border stanowiła 17,13 proc. całkowitej sprzedaży polskich e-commerce’ów.

Wśród najlepiej rozwijających się kategorii znalazły się te, które już wcześniej wykazywały wysoką dynamikę wzrostu: „supermarket”, „zdrowie i uroda” oraz „dom i ogród”. Dane za marzec potwierdzają utrzymujący się trend rosnącego zainteresowania konsumentów zakupami online w tych segmentach, co może być sygnałem do dalszego rozwoju oferty i logistyki w tych obszarach.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Rynek i trendy
09.04.2025 12:31
Francuski biznes alarmuje: amerykańskie cła mogą doprowadzić do recesji
(fot. Shutterstock)Shutterstock

Patrick Martin, przewodniczący francuskiego stowarzyszenia pracodawców Medef, ostrzegł w środę, że nowe amerykańskie cła mogą zahamować wzrost gospodarczy Francji i wprowadzić kraj w recesję. W rozmowie z radiem RTL podkreślił, że „istnieje ryzyko zatrzymania wzrostu i wejścia w recesję”, odnosząc się do wpływu ceł USA na francuskie przedsiębiorstwa. Nowe środki ogłoszone przez prezydenta USA Donalda Trumpa weszły w życie tego samego dnia – obejmują one m.in. 104-procentowe cła na towary z Chin, pogłębiając globalny konflikt handlowy.

Martin zaapelował o pilne działania mające na celu poprawę konkurencyjności francuskich firm. Według niego konieczna jest ochrona konsumpcji, co oznacza m.in. unikanie nadmiernego obciążania podatkami gospodarstw domowych i przedsiębiorstw. W jego opinii, bez takich kroków francuska gospodarka może nie wytrzymać presji wynikającej z polityki handlowej USA.

Na słowa Martina odpowiedział minister przemysłu Marc Ferracci, który w rozmowie z Franceinfo przyznał, że temat jest aktualnie dyskutowany w parlamencie. Jak zaznaczył, chodzi m.in. o możliwość obniżenia podatków produkcyjnych, które od dawna uznawane są za jedną z barier dla konkurencyjności francuskiego przemysłu. Ferracci wezwał również francuskie firmy do wstrzymania inwestycji w Stanach Zjednoczonych ze względu na napięcia handlowe między USA a Europą.

Minister spotkał się we wtorek wieczorem z przedstawicielami francuskiego przemysłu, by omówić potencjalne skutki ceł w kluczowych sektorach – od lotnictwa, przez kosmetyki, po dobra luksusowe. Podkreślił, że odpowiedź Unii Europejskiej musi być „stanowcza i proporcjonalna”, by uniknąć dalszej eskalacji, która mogłaby zagrozić miejscom pracy.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
20. kwiecień 2025 00:44