Etyczne piękno, zapewnienie zdrowia, a nie tylko urody, naturalność, społeczne zaangażowanie i wszechobecna wolność wyboru. Najnowszy raport na temat sektora urody i pielęgnacji określa najbardziej znaczące trendy i inicjatywy w branży kosmetycznej w Stanach Zjednoczonych.
Zdaniem jej twórczyni, Leïli Rochet, to rynek który jest niezwykle aktywny i wiele się na nim dzieje. Marki indie, czyli niszowe zdobywają społeczeństwo amerykańskie, które czuje się pod presją. Makijaż to źródło wyrażenia siebie, pokazania siły i pewności siebie, ale również źródło pewnej wolności - co ma odzwierciedlenie w kolorach i emocjach. Pozycjonowanie marek produktów beauty odbywa się w tym duchu a brandy, które zajmują stanowisko w sprawie zmian, rezonują na zaangażowanie konsumenta.
Wiatr wolności, który wieje na portalach społecznościowych znajduje odzwierciedlenie wśród marek, które czują się rzecznikami wyboru społecznego czy politycznego. Na przykład modne są szminki "F*ck Donald Trump” marki Lipslut, z których połowa dochodu zasila organizacje walczące z aktualną polityką amerykańskiego prezydenta. Inne marki z kolei np. nawołują do odłożenia broni i protestują przeciwko prawu do posiadania broni w amerykańskim społeczeństwie.
Inny ważny trend to uznanie kultury afroamerykańskiej, wzrost poczucia dumy i znaczenia ciemnoskórej tożsamości oraz kobiecości włączającej społecznie. Dominuje też potrzeba holistycznego a nie sztucznego dbania o urodę. Amerykanie stawiają na naturalność i dobre samopoczucie, dlatego marki i trendy bazujące na wellness są tam tak silnie obecne w sektorze beauty. Podobnie uznanie, że „Small is the new Big” na różnych poziomach, przekonuje Rochet.
Ważne jest także uznanie różnorodności amerykańskiego społeczeństwa. Marki amerykańskie oferują mnóstwo odcieni podkładów np. MAC ma ich aż 60. Jednak najważniejsza jest dla nich wolność w makijażu, wyrażająca się zarówno w prawie do naturalności, jak i do własnych wyborów społecznych. Markom zależy na tym, aby proponować produkty współgrające z tym poszukiwaniem wolności wyrazu.