StoryEditor
Rynek i trendy
15.05.2019 00:00

Nowoczesne formułowanie filtrów przeciwsłonecznych z punktu widzenia konsumenta

Dr Christiane Hanay będzie jedną z ekspertek konferencji o ochronie przeciwsłonecznej Sun Protection Conference 2019, która odbędzie się wkrótce w Londynie. Ekspertka przedstawi strategie przekładania różnorodnych wymagań w zakresie filtrów na przekonujące produkty, które pomogą zmniejszyć liczbę opalonych urlopowiczów.

Christiane Hanay jest senior managerem ds. globalnych badań i rozwoju i dyrektor zarządzającą Similasan AG & SkinXpert CH GmbH oraz sprawdzonym ekspertem w dziedzinie pielęgnacji słońca, pielęgnacji skóry i kosmetyków naturalnych. Otrzymała doktorat z chemii organicznej i bioorganicznej na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie w 1998 roku. Christiane jest członkiem Task Force Sun Protection Niemieckiego Towarzystwa Chemików Kosmetycznych i członkiem Szwajcarskiego Towarzystwa Chemików Kosmetycznych.

Jej zdaniem działalność marketingowa firm kosmetycznych obfituje w produkty do ochrony przeciwsłonecznej, jednak konsument niewiele z nich postrzega jako wyjątkowe. Ankieta na temat zachowań przeciwsłonecznych turystów spędzających wakacje w tropikach pokazała, że ​​wśród pasażerów aż 44 proc. wraca opalona z wakacyjnego pobytu.

Konsumenci wykazują również rosnące zaniepokojenie potencjalnymi problemami związanymi ze skórą, co prowadzi do wzrostu zapotrzebowania na formuły takie jak bez PEG, bez konserwantów, bez silikonów, oleju mineralnego lub bez mikrowłókien. Z drugiej strony konsument nie zaakceptowałby preparatu, który nie jest stabilny i nie posiada właściwości sensorycznych i ochronnych.

Współczesne preparaty do pielęgnacji przeciwsłonecznej stają się coraz bardziej złożone, ponieważ muszą spełniać spektralną homeostazę i ochronę przed światłem niebieskim oraz ewentualnie stanowić dodatkową ochronę przed promieniowaniem IR-A. Każda z nich ma wpływ na cały system formułowania. Aby uczynić to jeszcze bardziej skomplikowanym, ramy regulacyjne różnią się w zależności od regionu, a niektóre ważne filtry UV zostały zdyskredytowane, co sprawia, że ​​ich rzeczywiste użycie jest praktycznie niemożliwe. Ich wymiana ma wpływ na skuteczność, jakość, koszty i profil sensoryczny produktu.

W przeszłości przedstawiono wiele indywidualnych rozwiązań lub składników w celu poprawy skuteczności ochrony przeciwsłonecznej. Jednak zazwyczaj nie jest to pojedynczy składnik, który zapewnia ogólną poprawę wydajności produktu. Rozwój ochrony przeciwsłonecznej wymaga zrozumienia wszystkich interakcji w preparacie. W celu zwiększenia stopnia swobody formułowania wskazane jest np. użyć kombinacji wydajnych filtrów UV. Pozwala to na większą elastyczność w wyborze innych składników preparatu. Nawet jeśli sprawia to, że receptura jest bardziej złożona, musimy zmierzyć się z tym wyzwaniem, aby opracować wydajne i popularne produkty.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Rynek i trendy
29.10.2024 15:10
GfK&NIQ: Siła nabywcza przeciętnego Polaka rośnie szybciej niż siła nabywcza przeciętnego Europejczyka
(fot. Shutterstock)Shutterstock

Średnia siła nabywcza na mieszkańca w Europie wynosi 18 768 euro, natomiast na mieszkańca Polski 12 561 euro. Siła nabywcza Polaków rośnie szybciej niż przeciętnego Europejczyka - wynika z badania „GfK Purchasing Power Europe 2024”.

W Polsce średnia siła nabywcza na mieszkańca w 2024 r. wynosi 12 561 euro. To plasuje Polaków o około 33 procent poniżej średniej europejskiej i podobnie jak w roku poprzednim Polska awansuje o jedną pozycję na 27. miejsce.

Jeśli chodzi o potencjał finansowy mieszkańców poszczególnych regionów, ranking otwiera Warszawa, gdzie siła nabywcza jest o ponad 58 procent wyższa od średniej krajowej i wynosi 19 878 euro. Nowością w pierwszej dziesiątce w tym roku są powiaty płocki i siedlecki na piątym i szóstym miejscu. Poznań, Kraków, Bielsko-Biała i Gliwice straciły po dwa miejsca. Powiat głogowski jest najbliżej średniej siły nabywczej. Przy 12 539 euro na mieszkańca konsumenci mają tam do dyspozycji o 22 euro mniej niż średnia krajowa. Siła nabywcza na mieszkańca w powiecie brzozowskim wynosi zaledwie 8292 euro, co stawia powiat dokładnie o 34 procent poniżej średniej krajowej i ponad 58 procent poniżej siły nabywczej stolicy.

– Jednocześnie można również zauważyć, że luka w sile nabywczej w Polsce w odniesieniu do Europy – wbrew trendowi ostatnich lat – powoli się zmniejsza. Siła nabywcza przeciętnego Polaka rośnie szybciej niż siła nabywcza przeciętnego Europejczyka. To nas cieszy a to co niepokoi to utrzymujące się dysproporcje w potencjale nabywczym pomiędzy równymi powiatami w naszym kraju” – komentuje Agnieszka Szlaska-Bąk, client business partner, GfK&NIQ.

image
GfK Purchasing Power Poland 2024
źródło: GfK&NIQ

W 2024 r. Europejczycy mają do dyspozycji łącznie około 12,9 biliona euro na żywność, mieszkanie, usługi,  koszty energii, ubezpieczenia, wakacje, mobilność i zakupy konsumenckie. Odpowiada to średniej sile nabywczej na mieszkańca wynoszącej 18 768 euro, co stanowi nominalny wzrost o 3,9 procent w porównaniu do poprzedniego roku. Jednak kwota, którą konsumenci faktycznie mają do dyspozycji na wydatki i oszczędności, znacznie się różni w zależności od kraju i zależy również od tego, jak będą kształtować się ceny konsumpcyjne w 2024 r.

Badanie „GfK Purchasing Power Europe 2024” jest dostępne dla 42 krajów europejskich. Wskazuje poziomy siły nabywczej na osobę, na rok w euro i jako indeks. Siła nabywcza GfK opiera się na nominalnym dochodzie rozporządzalnym populacji, co oznacza, że wartości nie są korygowane o inflację. Obliczenia są przeprowadzane na podstawie zgłoszonych dochodów i zarobków, statystyk dotyczących świadczeń rządowych, a także prognoz ekonomicznych dostarczanych przez instytuty ekonomiczne.

Czytaj także: NielsenIQ: Wojna cenowa dyskontów. Skutki dla kategorii kosmetycznych

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Rynek i trendy
29.10.2024 11:35
Maximize Market Research: Do 2030 r. wartość rynku perfum i zapachów wzrośnie do niemal 71,85 miliarda dolarów
Pierwsze prognozy wskazują na szybki wzrost globalnego rynku perfum i zapachów, który w 2023 roku osiągnął wartość 49,39 miliarda dolarów.alanharper via Morguefile

Globalny rynek perfum i zapachów osiągnął wartość 49,39 miliarda dolarów w 2023 roku, a prognozy Maximize Market Research wskazują, że do 2030 roku jego wartość wzrośnie do niemal 71,85 miliarda dolarów. Przy rocznym tempie wzrostu wynoszącym 5,5 proc. ten sektor cieszy się rosnącym zainteresowaniem konsumentów, dla których zapachy stają się istotnym elementem wyrażania osobowości i budowania nastroju.

Rynek perfum i zapachów obejmuje szeroką gamę produktów, od luksusowych perfum po codzienne spraye do ciała, zarówno z naturalnymi olejkami eterycznymi, jak i syntetycznymi związkami. W 2023 roku wartość tego rynku wyniosła 49,39 miliarda dolarów, a przewidywany roczny wzrost na poziomie 5,5 proc. ma przynieść wzrost wartości do niemal 71,85 miliarda dolarów do 2030 roku. Rozwój tego sektora napędzany jest przede wszystkim rosnącym zainteresowaniem konsumentów aromaterapią oraz świadomością korzyści terapeutycznych płynących z używania zapachów, takich jak redukcja stresu czy poprawa samopoczucia.

Czytaj także: Financial Times: Złoty wiek perfum? Zapachy mogą zdetronizować szminkę jako wyznacznik kondycji rynku.

Jak twierdzą analitycy Maximize Market Research, globalny rynek zapachów cieszy się popularnością ze względu na różnorodność oferty, która pozwala konsumentom na wybór odpowiednich produktów dostosowanych do ich indywidualnych preferencji i okazji. Zapachy stały się istotnym elementem codziennej pielęgnacji i wyrażania siebie, co dodatkowo przyciąga zainteresowanie konsumentów. Z danych wynika, że nie tylko luksusowe marki, ale także popularne linie zapachów do codziennego użytku przyciągają uwagę coraz większej liczby klientów, dla których zapach to coś więcej niż tylko przyjemna woń – to sposób na wywoływanie wspomnień i emocji.

Rynek ten dostrzega szczególne możliwości ekspansji na rozwijających się rynkach, zwłaszcza w krajach Azji-Pacyfiku, takich jak Chiny i Indie, gdzie wzrost dochodów oraz zmieniający się styl życia generują nowe zapotrzebowanie na produkty zapachowe. Ponadto rozwój e-commerce umożliwia markom docieranie do szerszego grona odbiorców dzięki sprzedaży online i kampaniom marketingowym skierowanym na potrzeby poszczególnych grup klientów. Inwestycje w platformy cyfrowe i strategie marketingowe dopasowane do potrzeb rynku pozwalają na skuteczne angażowanie konsumentów i umacnianie pozycji marek w tej dynamicznie rosnącej branży.

Czytaj także: Archive Market Research: rynek perfum napędzać będzie do 2032 r. zapotrzebowanie na przyjazne dla środowiska zapachy

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
30. październik 2024 08:46