W 2019 r. inwestycje konsumentów w zdrowie i dobre samopoczucie były powszechne i zostały priorytetowo potraktowane przez wszystkich uczestników rynku beauty. Definicja zdrowia została poszerzona o dobre emocjonalne i psychiczne samopoczucie, wywołując falę produktów i usług zaspokajających zmieniające się potrzeby dzisiejszych konsumentów. Ograniczenia, które uniemożliwiają im osiągnięcie celów związanych ze zdrowiem i są związane ze stylem życia, to brak czasu, brak motywacji lub inne obowiązki.
Konsumenci mają dostęp do wielu źródeł informacji o zdrowiu, ale trudno jest przełożyć je na konsekwentne zachowania. W perspektywie 2020 roku marki muszą skoncentrować się na łatwych w zarządzaniu i bezproblemowych rozwiązaniach, aby zmienić branżę wellness z ekskluzywnej na powszechną.
2020 r: najważniejsze zdrowie konsumentów
Według raportu Mintela na temat trendów beauty w 2020 r., dorośli konsumenci są najbardziej zmotywowani do wyznaczania sobie celów zmierzających do poprawy zdrowia, poczucia szczęścia, lepszego wyglądu i przejęcia kontroli nad swoim samopoczuciem. Więcej snu (w przeszłości sen był postrzegany jako zakłócenie wydajności, natomiast teraz będzie postrzegany jako podstawa zdrowego trybu życia), przestrzeganie zdrowej diety i aktywność fizyczna - to będą priorytety. Niektóre zachowania są już często spotykanym nawykiem konsumentów, w tym picie większej ilości wody, doroczne badania kontrolne i spędzanie czasu z przyjaciółmi i rodziną. Niezależnie od tego, czy konsumenci utrzymują zdrowe nawyki, czy też wdrażają nowe, ich cele są osiągalne, a przede wszystkim mierzalne, co jest ważne w branży wellness.
Jak żyć zdrowo?
Postanowienia noworoczne często obejmują zobowiązanie się do ćwiczeń, co powoduje wzrost liczby członków w klubach fitness i na siłowniach, gdy nadchodzi styczeń. Jednak brak motywacji jest główną barierą, jakiej doświadczają konsumenci w osiąganiu celów zdrowotnych. Dlatego marki muszą tłumaczyć, co to znaczy żyć zdrowo i wspierać ich w tym procesie.
Cel to szczęście i poczucie wspólnoty
Konsumenci, zwłaszcza młodsze pokolenia, bardziej swobodnie dyskutują i uznają swoje potrzeby w zakresie zdrowia psychicznego. W opinii ekspertów Mintela, ponad połowa dorosłych twierdzi, że powodem, dla którego co roku wyznaczają sobie określone cele jest osiągnięcie poczucia szczęścia. W 2020 r. i kolejnych latach definicja zdrowia psychicznego rozszerzy się na codzienne emocje/uczucia: marki muszą pracować, aby zapewnić proste rozwiązania problemów stresu, niepokoju, wypalenia zawodowego lub wyczerpania - jednocześnie zachęcając do szczęścia i budowania poczucia wspólnoty.