Polska jest stabilnie rosnącym rynkiem z wysokim udziałem nowości produktowych oraz dynamicznie rosnącą świadomością konsumencką. Obecne na rynku sieci drogeryjne mają ugruntowaną pozycją i w umiejętny sposób odpowiadają na oczekiwania klientów. Z pewnością jednak nowy gracz rynkowy, posiadający tak duże zaplecze, ma szansę wpłynąć na obraz rynku.
Z doświadczenia wiemy, że konsumenci lubią nowości, nie tylko produktowe. Duże znaczenie wciąż odgrywa atrakcyjność cenowa. Obserwujemy Dm na rynkach sąsiednich i wiemy, że ich oferta bazuje na szerokim asortymencie, promocjach cenowych i rozwiniętych markach własnych. Każdy nowy gracz może zaoferować klientom wartość dodaną, choćby w dostępie do nowych produktów. Kluczowe dla Dm będzie odpowiednie przygotowanie i analiza rynku polskiego, który ma swoją charakterystykę.
Z pierwszych obserwacji wynika, że decyzje handlowe w I etapie będą podejmowane centralnie. Nasuwa się pytanie czy to jest optymalne rozwiązanie. Pewne wzory zachowań wytyczyły już sieci wywodzące się z tego samego kraju co Dm - Rossmann i Lidl, które odniosły wielki sukces w Polsce, w dużej mierze dzięki doskonałej analizie i dostosowaniu oferty do potrzeb i oczekiwań polskich konsumentów.
O tym na jaką „elastyczność” zdecyduje się Dm przekonamy się w ciągu kilku miesięcy po rozpoczęciu działalności na naszym rynku. Obawiać mogą się na pewno Ci, którzy nie dotrzymują kroku trendom rynkowym lub przespali moment dynamicznego rozwoju e-commerce. W nowym układzie nadrobienie takich braków, przekonanie do swojej oferty i pozyskanie klienta na pewno będzie wyzwaniem.