Jostein Solheim, dyrektor generalny ds. zdrowia i urody w firmie Unilever, uważa, że ten wzrost jest wynikiem zmiany kulturowej branży suplementów diety, polegającej na przekształceniu się z klinicznych korzeni w kategorię kierowaną stylem życia. […] Millenialsi i pokolenie Z nie już postrzegają zdrowie jako brak choroby i dolegliwości, ale jako cel stylu życia, do którego należy dążyć – powiedział w rozmowie z portalem Beauty Matters. 50 proc. millenialsów korzysta z suplementów, a następnie 53 proc. pokolenia Z robi to samo. Liczba ta z pewnością będzie rosła wraz z rynkiem, co może doprowadzić do tego, że te pokolenia przekażą swoje nawyki następnym pokoleniom, utrwalając intensywne korzystanie z suplementacji na lata.
Mówi się, że drugim czynnikiem rozwoju kategorii jest oferowany obecnie element personalizacji. - Produkty coraz bardziej opierają się na personalizacji ukierunkowanej na korzyści, a nie na podejściu uniwersalnym — komentuje Solheim. Doskonałym tego przykładem jest spersonalizowana marka odżywek Melissy Snover Nourished, która niedawno nawiązała współpracę z Neutrogena, aby oferować spersonalizowane suplementy do pielęgnacji skóry drukowane w 3D, które wykorzystują zastrzeżoną technologię „do stworzenia nowego wymiaru kompleksowej pielęgnacji skóry od wewnątrz” (Wiadomości Kosmetyczne pisały o tym tutaj). Koncept pozwala na stworzenie 22 miliardów różnych kombinacji suplementów, co oznacza, że zapotrzebowanie konsumentów na personalizację jest rzeczywiście zaspokajane. W ten sposób klienci i klientki unikają konieczności decydowania, który z niewielkiej oferty zaufanej marki najlepiej odpowiada ich potrzebom.
Solheim postrzega nakładanie się odrębnych kategorii jako trzeci trend; dzięki połączeniu suplementacji z kategoriami higieny osobistej, opieki zdrowotnej i żywności w jednym, konsumenci nie muszą już pamiętać o zażyciu kilku różnych produktów, aby osiągnąć pożądane rezultaty. Przyjmowanie suplementów jest teraz o wiele przyjemniejsze i łatwiejsze, a marki takie jak np. Sourse tworzą suplementy do "przekąszania", w tym czekoladę z witaminami, z klinicznie potwierdzonymi wytycznymi dotyczącymi dawkowania, dzięki czemu przyjmowanie suplementów wydaje się przyjemnością, a nie obowiązkiem.
Rynek suplementów diety przeżywa rewolucję, a tradycyjne kapsułki i tabletki coraz częściej ustępują miejsca innowacyjnym i atrakcyjnym formułom, takim jak żelki, lizaki i inne smaczne alternatywy. Ta zmiana wynika z rosnącego zapotrzebowania konsumentów na przyjemne doświadczenia spożywania suplementów, które nie tylko dostarczają cennych składników odżywczych, ale także są przyjemne w smaku i prostsze do zażycia.
Czytaj także: Ruszyła trzecia edycja akcji EFSA związanej z bezpiecznym stosowaniem suplementów diety