StoryEditor
Rynek i trendy
13.04.2016 00:00

Finał III Zimowych Igrzysk Kosmetycznych Sekret Urody

Podsumowanie akcji zakupowej dla właścicieli drogerii zrzeszonych we franczyzowej sieci Sekret Urody – odbyło się 5 marca w hotelu Warszawianka w Jachrance. Igrzyska zakończyły się sukcesem. W porównaniu do ubiegłego roku obroty w ramach akcji wzrosły o ponad 45 proc.

Istotnym czynnikiem tych wzrostów było państwa zaangażowanie, za które bardzo dziękujemy – zwrócił się Piotr Bochenek, prezes zarządu Espiro Group, do zgromadzonych na konferencji przedstawicieli drogerii. Dodał też, że na sukces tegorocznej edycji wpływ miała atrakcyjność pakietów i – w przypadku większości z nich – możliwość dowolnego komponowania asortymentu. Przedstawiciele 24 firm, które stworzyły olimpijskie konkurencje, wręczyli medale zwycięzcom igrzysk. Również przedstawiciele producentów zostali nagrodzeni statuetkami za przygotowanie najciekawszej oferty, za największe wsparcie promocyjno-marketingowe oraz za debiut roku.
Priorytetem sieciowa współpraca
Sekret Urody to w tej chwili 160 drogerii. Ich liczba utrzymuje się od kilku lat na podobnym poziomie, mimo iż np. w ubiegłym roku do sieci przystąpiło 18 nowych punktów handlowych. – Przez ostatnie dwa lata z niektórymi drogeriami pożegnaliśmy się, m.in. dlatego, że nie uczestniczyły one aktywnie w akcjach promocyjnych – wyjaśnił tę sytuację Piotr Bochenek. – Nasza broń w walce z konkurencją to jakość i tylko z takimi partnerami, którzy to rozumieją, chcemy współpracować. Państwo jesteście ich najlepszą reprezentacją – dodał, zwracając się do uczestników spotkania w Jachrance.
Konferencja była okazją do zaprezentowania nowych możliwości promocyjno-marketingowych oferowanych franczyzobiorcom przez sieć. Prezes Espiro Group poinformował o podpisaniu centralnych umów z kolejnymi dostawcami i przedstawił nową politykę ich realizacji. Zapowiedział także, że sieć będzie wspierać w swoich działaniach marki i produkty ekologiczne, które cieszą się dużym zainteresowaniem konsumentów. Oferta Sekretów Urody została powiększona o kolejne marki naturalne – polską Sylveco, rosyjskie Naturę Sibericę i Babuszkę Agafię oraz o francuską Le Petit Olivier. Tę ostatnią przedstawiła właścicielom drogerii Aurelie Le Mellay, która przyjechała na finał igrzysk do Polski. Obecni byli także Angel Palamos Aguilar oraz Gustavo Tur Climent, przedstawiciele zarządu firmy Jesus Gomez. Espiro Group jest dystrybutorem marek tej hiszpańskiej firmy w Polsce.

W poszukiwaniu młodych konsumentów

Sekrety Urody, podobnie jak inne drogerie rynku tradycyjnego, cierpią na brak młodych klientów. Chcąc temu zaradzić, zarząd Espiro Group podpisał umowę z firmą Blix, która oferuje aplikację mobilną służącą do czytania gazetek reklamowych na urządzeniach przenośnych. Dzięki temu oferta sieci trafia do klientów w wieku 24-35 lat, docierając do 70-100 tys. osób z tej grupy. W tym, aby klient, który raz odwiedził drogerię, chciał do niej wrócić, mają pomóc akcje oparte na rabatowych kuponach promocyjnych. Sieć wybrała dostawcę tej usługi. 10 drogerii właśnie przystąpiło do jej testów. W ramach dywersyfikacji kanałów dotarcia do nowych konsumentów, od marca sieć rozpoczęła także cykliczną kampanię promocyjną w ogólnopolskiej stacji radiowej.
Piotr Bochenek przypomniał, że drogerie – za symboliczną złotówkę – mogą podłączyć się do internetowego radia, dzięki któremu legalnie emitują muzykę, a spoty reklamowe są dodatkowym wsparciem sprzedaży. Sekret Urody wciąż uatrakcyjnia również kwartalnik wydawany dla konsumentów. Nowością są m.in. strony poświęcone metamorfozom wyglądu, którym poddawane są klientki drogerii. – Mamy nadzieję, że opowiadając o swojej przygodzie zachęcą do zakupów w Sekretach Urody, swoją rodzinę i znajomych – mówi Piotr Bochenek.
Anna Zawadzka-Szewczyk


Zwycięzcy III Zimowych Igrzysk Kosmetycznych Sekret Urody

Największy zakup olimpijski:
Drogeria Sekret Urody w Kielcach, właściciele: Dariusz Wiecha i Mariusz Walaszczyk
Najbardziej utytułowani zwycięzcy dyscyplin olimpijskich:
Wiesław Wlizło, właściciel drogerii Sekret Urody w Biłgoraju – 13 medali olimpijskich
Agnieszka Nicpoń, właścicielka drogerii Sekret Urody w Leżajsku – 11 medali olimpijskich
Anna Prokulewicz, właścicielka drogerii Sekret Urody w Strzyżowie – 8 medali olimpijskich
Nagrody dla producentów
Kategoria: debiut 2015: Sylveco
Kategoria: najlepsza oferta olimpijska (nagroda przyznawana przez właścicieli drogerii): Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris
Kategoria: największe wsparcie marketingowe: Nivea Polska


ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Rynek i trendy
10.04.2025 10:28
Marcowy skok w polskim e-commerce: BaseLinker Index na rekordowym poziomie
Canva

W marcu 2025 roku wartość BaseLinker Index, wskaźnika mierzącego kondycję polskiego e-commerce, osiągnęła rekordowe 153 punkty. Dla porównania, w lutym wynosiła ona 120 punktów, a w marcu 2024 roku – 136 punktów. Oznacza to nie tylko znaczący wzrost w skali miesiąca (o 27,7 proc.), ale także solidną poprawę rok do roku. Warto przypomnieć, że wartość wyjściowa indeksu, ustalona w styczniu 2022 roku, wynosiła 100 punktów.

image
BaseLinker
Wzrost sprzedaży w marcu w ujęciu miesięcznym to przede wszystkim efekt większej liczby zamówień – o 22,3 proc. więcej niż w lutym – oraz wzrostu średniej wartości zamówienia, która osiągnęła poziom 204,3 zł, co oznacza wzrost o 4,4 proc. w stosunku do poprzedniego miesiąca. Również dane roczne są pozytywne: liczba zamówień zwiększyła się o 8,5 proc., a średnia wartość zamówienia wzrosła o 3,2 proc.

Analiza danych z 3 tysięcy największych polskich sklepów internetowych pokazuje, że całkowita sprzedaż online w marcu 2025 roku była wyższa niż rok wcześniej o 12 proc. Co ciekawe, zarówno sprzedaż krajowa, jak i zagraniczna zanotowały wzrosty: odpowiednio o 11,3 proc. i 15,9 proc. Sprzedaż cross-border stanowiła 17,13 proc. całkowitej sprzedaży polskich e-commerce’ów.

Wśród najlepiej rozwijających się kategorii znalazły się te, które już wcześniej wykazywały wysoką dynamikę wzrostu: „supermarket”, „zdrowie i uroda” oraz „dom i ogród”. Dane za marzec potwierdzają utrzymujący się trend rosnącego zainteresowania konsumentów zakupami online w tych segmentach, co może być sygnałem do dalszego rozwoju oferty i logistyki w tych obszarach.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Rynek i trendy
09.04.2025 12:31
Francuski biznes alarmuje: amerykańskie cła mogą doprowadzić do recesji
(fot. Shutterstock)Shutterstock

Patrick Martin, przewodniczący francuskiego stowarzyszenia pracodawców Medef, ostrzegł w środę, że nowe amerykańskie cła mogą zahamować wzrost gospodarczy Francji i wprowadzić kraj w recesję. W rozmowie z radiem RTL podkreślił, że „istnieje ryzyko zatrzymania wzrostu i wejścia w recesję”, odnosząc się do wpływu ceł USA na francuskie przedsiębiorstwa. Nowe środki ogłoszone przez prezydenta USA Donalda Trumpa weszły w życie tego samego dnia – obejmują one m.in. 104-procentowe cła na towary z Chin, pogłębiając globalny konflikt handlowy.

Martin zaapelował o pilne działania mające na celu poprawę konkurencyjności francuskich firm. Według niego konieczna jest ochrona konsumpcji, co oznacza m.in. unikanie nadmiernego obciążania podatkami gospodarstw domowych i przedsiębiorstw. W jego opinii, bez takich kroków francuska gospodarka może nie wytrzymać presji wynikającej z polityki handlowej USA.

Na słowa Martina odpowiedział minister przemysłu Marc Ferracci, który w rozmowie z Franceinfo przyznał, że temat jest aktualnie dyskutowany w parlamencie. Jak zaznaczył, chodzi m.in. o możliwość obniżenia podatków produkcyjnych, które od dawna uznawane są za jedną z barier dla konkurencyjności francuskiego przemysłu. Ferracci wezwał również francuskie firmy do wstrzymania inwestycji w Stanach Zjednoczonych ze względu na napięcia handlowe między USA a Europą.

Minister spotkał się we wtorek wieczorem z przedstawicielami francuskiego przemysłu, by omówić potencjalne skutki ceł w kluczowych sektorach – od lotnictwa, przez kosmetyki, po dobra luksusowe. Podkreślił, że odpowiedź Unii Europejskiej musi być „stanowcza i proporcjonalna”, by uniknąć dalszej eskalacji, która mogłaby zagrozić miejscom pracy.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
20. kwiecień 2025 08:58