StoryEditor
Rynek i trendy
30.07.2021 00:00

Czym kierować się podczas wyboru damskich pasków?

Paski damskie to naprawdę wyjątkowy element wyposażenia. Można używać ich do podtrzymywania luźnych spodni czy spódniczek, ale także stosować je jako modne akcesoria wzbogacające kreacje. Dowiedz się, jak wybrać damski pasek i dostosować go do swojej figury oraz stroju!

Jak nosić pasek w talii?

Pasek noszony na biodrach ma za zadanie podtrzymywać spadające spodnie. A co z paskami noszonymi w talii? Można zakładać je na sukienki, kardigany, a nawet do płaszcza. Bardzo ważne jest, aby wiedzieć, że pas w talii podkreśla ten fragment ciała. Pozwala podkreślić sylwetkę i wykorzystać optycznie złudzenie do zabawy proporcjami.

Jak nosić pasek do spodni?

Jeśli chodzi o paski damskie do spodni i dżinsów, szerokość ma w tym przypadku kluczowe znaczenie. Im większe szlufki, tym grubszy powinien być pasek – w przeciwnym razie będzie się on przesuwał w górę i w dół, nie dając stabilności. Jeśli Twoje spodnie nie mają szlufek, nie należy nosić do nich paska – zwróć wówczas szczególną uwagę na idealne dopasowanie ich do sylwetki.

Wybierając szerokość paska, warto skorzystać z zasady złotego dopasowania:

  • Paski o szerokości 1 – 2 cm świetnie komponują się z sukienkami.
  • Paski o szerokości 2 – 5 cm najlepiej pasują do marynarek, swetrów i płaszczy.
  • Paski o szerokości 3 – 4 cm najlepiej pasują do spodni, spódnic i dżinsów.
  • Paski o szerokości 5 – 12 cm świetnie komponują się z sukienkami lub podkreślają talię, gdy nosisz spodnie i top.
  • Cienkie, metalowe paski bardziej przypominają biżuterię i najlepiej pasują do sukienek i płaszczy.

Jak dobrać rodzaj paska do swoich potrzeb?

Pasek a rodzaj sylwetki

Szerokie paski na biodra są idealne dla kobiet z dłuższymi tułowiami, ponieważ pomagają optycznie skrócić górną część ciała i sprawiają, że proporcje wyglądają korzystniej. Z drugiej strony kobiety z krótką talią wyglądają lepiej z wąskimi paskami, ponieważ nie zakrywają one brzucha, co pomaga wyeksponować tułów.

Pasek a biżuteria

Warto pomyśleć o swoim pasku jak o biżuterii: jeśli nie nosisz dużej, postarzanej złotej biżuterii, nie kupuj paska z dużą, postarzaną złotą sprzączką. Dopasowanie klamry paska do biżuterii nie jest obowiązkowe, ale powinno zależeć Ci na tym, aby dobrze się ze sobą komponowały.

Pasek a buty

Nie ma nic złego w dobraniu paska do butów, ale z pewnością nie jest to konieczne. Dopasowanie gwarantuje nienaganny wygląd, choć z drugiej strony stanowi ruch odrobinę konserwatywny. Lepszym pomysłem może okazać się ekstrawaganckie połączenie nieprzystających do siebie elementów.

Pasek a styl

Postaraj się, aby Twój pasek mówił to samo co reszta Twojego stroju. Najpierw musisz określić swój własny styl, a następnie upewnić się, że pasek, który nosisz, odzwierciedla całą ideę kreacji. O co chodzi? Jeśli jesteś ubrana swobodnie, Twój pasek musi podkreślać tę estetykę. Jeżeli stawiasz na elegancję, potrzebujesz z kolei zupełnie innego dodatku. Złote lub srebrne paski dobrze komponują się na przykład z formalnymi strojami, a dzianinowe lepiej wyglądają z casualowymi i sportowymi kreacjami.

Skoro wiesz już, czym kierować się podczas wyboru paska, zobacz, jakie modele czekają na Ciebie w ofercie sklepu puccini.pl!

Artykuł sponsorowany
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
04.04.2025 10:29
Koreańska marka obniżyła ceny swoich kosmetyków w WIelkiej Brytanii. Czym to tłumaczy?
Firma Erborian powstała w 2007 rokuInstagram Erborian

Erborian, koreańska marka z kosmetykami pielęgnacyjnymi, zdecydowała się na obniżenie cen, obejmujące cały asortyment produktów. Co istotne, obniżenie cen nie wiąże się z żadnymi zmianami w składach produktów ani z opakowaniami.

Marka, po zweryfikowaniu swojej struktury cenowej produktów do pielęgnacji skóry, postanowiła poprzez obniżenie cen zwiększyć dostępność produktów dla klientów. W Wielkiej Brytanii przedział cenowy kosmetyków marki Erborian to obecnie od 4 do 44 funtów (wcześniej był to zakres 6,50-62 funtów)

Firma zdecydowała się na obniżenie cen pomimo wzrostu kosztów firmy o ok. 0,6 proc. w stosunku po poprzedniego roku. Oznacza to oczywiście wpływ tej korekty na marże firmy. Mimo to Erborian podkreśla, że ​​obniżka cen była „słuszną decyzją”, która sprawi, że więcej klientów będzie mogło nabywać jej produkty i cieszyć się niższymi cenami.

– Zmiana cen Erborian była spowodowana opiniami konsumentów. Uznając te spostrzeżenia i rosnące koszty życia w Wielkiej Brytanii, podjęliśmy decyzję o dostosowaniu się do rynku i zapewnieniu, że nasze produkty pozostaną dostępne dla naszej społeczności – skomentowała dla portalu TheIndustry.beauty Debroah Goldweis, dyrektor generalna Erborian w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Jak podkreślają również przedstawiciele marki Erborain, obniżenie cen nie wiąże się z żadnymi zmianami w składach produktów ani z opakowaniami. 

Firma Erborian ("Zioła Orientu") powstała w 2007 roku, będąc połączeniem koreańskiej wiedzy w zakresie pielęgnacji skóry z francuskim luksusem, tworząc innowacyjne formuły wzbogacone tradycyjnymi koreańskimi ziołami. Laboratorium firmy mieści się w Seulu. Jej najlepiej sprzedające się produkty obejmują krem ​​CC i krem ​​BB, które nadal są popularne w mediach społecznościowych wśród konsumentów, ponieważ trend K-beauty nadal wykazuje tendencję rosnącą m.in. w Wielkiej Brytanii).

Czytaj też: Koreańska ekspansja w branży kosmetycznej: rekordowy eksport i boom inwestycyjny

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Rynek i trendy
03.04.2025 14:38
Kenvue: Młodzi Brytyjczycy inwestują w drogie kosmetyki, ale zaniedbują podstawową higienę
Moose Photos

Nowe badanie przeprowadzone przez firmę Kenvue, właściciela marek takich jak Aveeno, Neutrogena czy Piz Buin, ujawnia interesujące, a miejscami sprzeczne dane na temat rutyn pielęgnacyjnych Brytyjczyków. W ogólnokrajowej ankiecie, zrealizowanej we współpracy z Censuswide na próbie 2000 osób w wieku 18+, aż 60 proc. respondentów przyznało, że nie stosuje spójnej rutyny pielęgnacyjnej skóry.

Co więcej, aż 34 proc. badanych spędza zaledwie pięć minut lub mniej na codziennej pielęgnacji twarzy, a przeciętny Brytyjczyk zasypia bez umycia twarzy dwa razy w tygodniu. Wyniki te wskazują na znaczne zaniedbania w zakresie podstawowej higieny, mimo że młodsze pokolenia coraz częściej sięgają po drogie kosmetyki.

Średnie miesięczne wydatki respondentów pokazują inną stronę tego zjawiska: około 27 funtów przeznaczanych jest na produkty do pielęgnacji skóry, 22 funty na pielęgnację włosów i 19 funtów na higienę jamy ustnej. Najczęściej wybieranymi produktami pielęgnacyjnymi były kremy i nawilżacze do twarzy (42 proc.), następnie sera do twarzy (18 proc.), toniki i peelingi (po 11 proc.) oraz maseczki (10 proc.).

Jedynie 15 proc. ankietowanych uznało krem z filtrem SPF za niezbędny element pielęgnacji, co – zdaniem Kenvue – pokazuje wyraźną lukę edukacyjną w zakresie profilaktyki raka skóry. Problem ten został także wskazany w badaniu przeprowadzonym przez sklep internetowy Face the Future. Jako trzy główne bariery ograniczające zaangażowanie w pielęgnację osobistą, uczestnicy badania wskazali: wysokie koszty produktów (30 proc.), brak motywacji lub energii (25 proc.) oraz napięty grafik pracy (23 proc.).

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
04. kwiecień 2025 14:52