StoryEditor
Rynek i trendy
03.01.2022 00:00

Czarne usta i pielęgnacja skóry głowy. To trendy 2022 roku!

Pielęgnacja, czyli moda na zdrową i piękną cerę to wiodący trend, który pozostanie z nami na bardzo długo. Powraca jednak coraz większe zainteresowanie makijażem. Do łask wróciły nie tylko podkłady, ale również szminki i cienie. Zapomnijmy jednak o klasycznej czerwieni, malinowym różu czy różowo-beżowych odcieniach na twarzy. Z najnowszych danych Stylight i Google Trends wynika, że czarna szminka to jeden z silniejszych trendów kosmetycznych tego roku. Konsumenci nadal zwracają uwagę na pielęgnację, tym razem skupiają się na skórze głowy.

Pop-punkowa estetyka wraca na scenę modową, ale okazuje się, że ten styl zawładnął także światem makijażu. To pokazuje, jak bardzo ludzie chcą ożywić swoje życie. Mimo że pandemia nie odpuszcza to, przywykliśmy już trochę do funkcjonowania w nowej rzeczywistości. Zniknęły już kapcie, dresy i naga twarz, ustępując miejsca większej ekstrawagancji, autoekspresji i wolności. Nowe dane udostępnione przez globalną platformę badań mody Stylight wskazują na silne zainteresowanie czarną szminką, począwszy od listopada 2021 roku.

Platforma zgłasza wzrost liczby kliknięć o ponad 1000 proc. dla szminki Clinique w odcieniu Black Honey. Jest to trend, który został potwierdzony w sieciach społecznościowych, z kilkoma dziesiątkami milionów wyświetleń hashtagu #blacklipstick na TikTok i ponad 500 000 publikacji na Instagramie, w tym wieloma najnowszymi postami i filmami.

Portal Premium Beauty News donosi, że to nie będzie jedyny ekstrawagancki trend w urodzie, który będzie na topie w tym roku. Samoprzylepne klejnoty do twarzy również wydają się zyskiwać na popularności od kilku tygodni. Stylight donosi, że w listopadzie zainteresowanie hasłami „klejnoty twarzy” potroiło się i gwałtownie wzrosło. W szczególności zestaw kryształów do twarzy ColourPop odnotował 100 proc. wzrost liczby kliknięć w porównaniu z poprzednim miesiącem.

Pielęgnacja skóry głowy

W ostatnich miesiącach marki nie tylko zwiększyły liczbę produktów do pielęgnacji skóry głowy, takich jak peelingi złuszczające, ale również konsumenci szaleją na punkcie tych produktów. Trendem nazywanym „scalp skincare”, skupiającym się na pielęgnacji skóry głowy, stał się bardzo istotny.

Zainteresowanie hasłami „produkty do skóry głowy” w Google w listopadzie 2021 roku wzrosło o 70 proc, podczas gdy ulubionym produktem wśród internautów jest oczyszczający peeling do skóry głowy NatureLab Tokyo, którego liczba kliknięć w Stylight wzrosła o 350 proc. w okresie od października do listopada w porównaniu z poprzednim miesiącami.

Podobnie jak w latach 2020 i 2021, zapotrzebowanie na organiczne i wegańskie produkty do pielęgnacji skóry trwa. Podobnie jak ochrona przeciwsłoneczna i kosmetyki anti-aging.

Przeczytaj również: Osoby, które przeszły COVID-19 mogą mieć bardziej wrażliwą skórę

Przegląd prasy
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Rynek i trendy
10.04.2025 10:28
Marcowy skok w polskim e-commerce: BaseLinker Index na rekordowym poziomie
Canva

W marcu 2025 roku wartość BaseLinker Index, wskaźnika mierzącego kondycję polskiego e-commerce, osiągnęła rekordowe 153 punkty. Dla porównania, w lutym wynosiła ona 120 punktów, a w marcu 2024 roku – 136 punktów. Oznacza to nie tylko znaczący wzrost w skali miesiąca (o 27,7 proc.), ale także solidną poprawę rok do roku. Warto przypomnieć, że wartość wyjściowa indeksu, ustalona w styczniu 2022 roku, wynosiła 100 punktów.

image
BaseLinker
Wzrost sprzedaży w marcu w ujęciu miesięcznym to przede wszystkim efekt większej liczby zamówień – o 22,3 proc. więcej niż w lutym – oraz wzrostu średniej wartości zamówienia, która osiągnęła poziom 204,3 zł, co oznacza wzrost o 4,4 proc. w stosunku do poprzedniego miesiąca. Również dane roczne są pozytywne: liczba zamówień zwiększyła się o 8,5 proc., a średnia wartość zamówienia wzrosła o 3,2 proc.

Analiza danych z 3 tysięcy największych polskich sklepów internetowych pokazuje, że całkowita sprzedaż online w marcu 2025 roku była wyższa niż rok wcześniej o 12 proc. Co ciekawe, zarówno sprzedaż krajowa, jak i zagraniczna zanotowały wzrosty: odpowiednio o 11,3 proc. i 15,9 proc. Sprzedaż cross-border stanowiła 17,13 proc. całkowitej sprzedaży polskich e-commerce’ów.

Wśród najlepiej rozwijających się kategorii znalazły się te, które już wcześniej wykazywały wysoką dynamikę wzrostu: „supermarket”, „zdrowie i uroda” oraz „dom i ogród”. Dane za marzec potwierdzają utrzymujący się trend rosnącego zainteresowania konsumentów zakupami online w tych segmentach, co może być sygnałem do dalszego rozwoju oferty i logistyki w tych obszarach.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Rynek i trendy
09.04.2025 12:31
Francuski biznes alarmuje: amerykańskie cła mogą doprowadzić do recesji
(fot. Shutterstock)Shutterstock

Patrick Martin, przewodniczący francuskiego stowarzyszenia pracodawców Medef, ostrzegł w środę, że nowe amerykańskie cła mogą zahamować wzrost gospodarczy Francji i wprowadzić kraj w recesję. W rozmowie z radiem RTL podkreślił, że „istnieje ryzyko zatrzymania wzrostu i wejścia w recesję”, odnosząc się do wpływu ceł USA na francuskie przedsiębiorstwa. Nowe środki ogłoszone przez prezydenta USA Donalda Trumpa weszły w życie tego samego dnia – obejmują one m.in. 104-procentowe cła na towary z Chin, pogłębiając globalny konflikt handlowy.

Martin zaapelował o pilne działania mające na celu poprawę konkurencyjności francuskich firm. Według niego konieczna jest ochrona konsumpcji, co oznacza m.in. unikanie nadmiernego obciążania podatkami gospodarstw domowych i przedsiębiorstw. W jego opinii, bez takich kroków francuska gospodarka może nie wytrzymać presji wynikającej z polityki handlowej USA.

Na słowa Martina odpowiedział minister przemysłu Marc Ferracci, który w rozmowie z Franceinfo przyznał, że temat jest aktualnie dyskutowany w parlamencie. Jak zaznaczył, chodzi m.in. o możliwość obniżenia podatków produkcyjnych, które od dawna uznawane są za jedną z barier dla konkurencyjności francuskiego przemysłu. Ferracci wezwał również francuskie firmy do wstrzymania inwestycji w Stanach Zjednoczonych ze względu na napięcia handlowe między USA a Europą.

Minister spotkał się we wtorek wieczorem z przedstawicielami francuskiego przemysłu, by omówić potencjalne skutki ceł w kluczowych sektorach – od lotnictwa, przez kosmetyki, po dobra luksusowe. Podkreślił, że odpowiedź Unii Europejskiej musi być „stanowcza i proporcjonalna”, by uniknąć dalszej eskalacji, która mogłaby zagrozić miejscom pracy.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
18. kwiecień 2025 16:26