3 na 10 dorosłych Polaków deklaruje korzystanie z suplementów diety. Zdecydowana większość z nich przyjmuje suplementy przynajmniej kilka razy w tygodniu (91 proc.). Zakupy suplementów odbywają się najczęściej w aptekach stacjonarnych (61 proc.), a w drugiej kolejności w aptekach internetowych (36 proc.).
Żródło: Raport „HealthWave”, agencja Wavemaker
Wśród powodów korzystania z suplementacji kluczową rolę odgrywa rekomendacja – lekarza, farmaceuty lub znajomych. Ważnym czynnikiem jest także samodzielne poszukiwanie informacji w internecie.
Równocześnie w rankingu najbardziej irytujących kategorii reklam, to właśnie reklamy leków i suplementów zajmują pierwsze miejsce – denerwują one blisko połowę dorosłych Polaków (44 proc.).
Żródło: Raport „HealthWave”, agencja Wavemaker
Informacji o lekach i suplementach diety Polacy szukają u lekarza i farmaceuty. Jednak już trzecie miejsce w tym zestawieniu zajmuje wyszukiwarka internetowa, nie bez powodu nazywana „doktor Google”. Mimo, że korzystamy z Google stosunkowo często, to jednak ufamy informacjom z wyszukiwarki w ograniczonym stopniu. W kwestii rzetelności źródeł „doktora Google” wyprzedzają rodzina i znajomi.
Żródło: Raport „HealthWave”, agencja Wavemaker
Ponad połowa Polaków (53 proc.) ocenia swój stan zdrowia jako dobry, a kolejne 39 proc. – jako przeciętny. Ewidentne problemy ze zdrowiem deklaruje co dwunasty z nas. Najczęściej jako autorytet w kwestii zdrowia Polacy wskazują trenerkę personalną Ewę Chodakowską. Jeżeli chodzi o zdrowie, to liczymy się też ze zdaniem lekarzy i dietetyków oraz członków rodziny (mama, żona).
Żródło: Raport „HealthWave”, agencja Wavemaker
Badanie „HealthWave” zostało zrealizowane w czerwcu 2019 r. na grupie 2002 polskich internautów w wieku 15–69 lat.