StoryEditor
Producenci
10.07.2023 00:00

Znamy już cenę akwizycji marki Creed przez Keringa: to 3,5 miliarda euro

Producent kultowego już zapachu Aventus stanowi teraz część portfolio Kering. / materiały prasowe Creed
Francuska grupa Kering, zajmująca się modą i urodą luksusową, zapłaciła 3,5 miliarda euro za przejęcie marki perfum Creed, ponieważ właściciel Gucci rozpoczyna strategicznie ważną ekspansję w konkurencyjnym sektorze luksusowych kosmetyków. Paryska grupa nie ujawniła warunków umowy ujawnionej w zeszłym miesiącu, ale cztery osoby zaznajomione ze sprawą przekazały pewne szczegóły Financial Times.

Grupa Kering, renomowany francuski koncern zajmujący się modą i luksusowymi produktami kosmetycznymi, dokonała przejęcia marki perfum Creed za kwotę 3,5 miliarda euro. Przejście to jest ważnym strategicznie krokiem dla właściciela marki Gucci, który rozszerza swoją obecność na konkurencyjnym rynku luksusowych kosmetyków. Chociaż paryska grupa Kering nie ujawniła szczegółów umowy, która została ogłoszona w ubiegłym miesiącu, cztery osoby dobrze zaznajomione z tą sprawą przekazały pewne informacje dziennikowi Financial Times.

Dwa źródła ujawniły, że jednym z powodów, dla których szczegóły transakcji nie zostały podane, było to, że firmy nie chciały ujawniać wysokich marż Creed. Kering oświadczył, że Creed miał sprzedaż na poziomie ponad 250 milionów euro w roku do końca marca. Dwa cytowane przez Financial Times źródła powiedziały, że zarobki Creed przed odliczeniem odsetek, podatków i amortyzacji wyniosły około 150 milionów euro, co daje marże powyżej 50 proc. Odpowiada to mnożnikowi EBITDA za przejęcie około 23 razy, co według analityków odzwierciedla siłę marki Creed i niedobór celów akwizycyjnych dostępnych w branży kosmetycznej z najwyższej półki.

Posunięcie to odzwierciedla również sposób, w jaki Kering, wspierany przez rodzinę miliarderów Pinault, postrzega ekspansję w kierunku piękna jako priorytet. W ostatnich latach Kering borykał się z wolniejszym wzrostem w porównaniu z większymi rywalami, takimi jak LVMH i Hermès, a inwestorzy kwestionowali, czy nie jest zbyt zależny od Gucci, swojej największej marki. Kering to jedna z największych na świecie grup luksusowych, której przychody w ubiegłym roku wyniosły 20,4 miliarda euro, a wśród których znajdują się takie marki jak Saint Laurent i Pomellato.

Czytaj także: Kering potwierdza akwizycję Creed

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
10.04.2025 16:37
Philippine Leroy-Beaulieu nową ambasadorką marki L’Oréal Paris we Francji
L‘Oréal Paris

L’Oréal Paris ogłosił, że nową ambasadorką marki we Francji została aktorka Philippine Leroy-Beaulieu. 61-letnia gwiazda znana z roli Sylvie Grateau w popularnym serialu Netflixa „Emily w Paryżu” stanie się twarzą nowej kampanii promującej linię Age Perfect Collagen Expert. Kampania koncentrować się będzie na pielęgnacji skóry dojrzałej i skierowana jest do kobiet, które szukają skutecznych i eleganckich rozwiązań w dziedzinie urody.

Wybór Leroy-Beaulieu nie jest przypadkowy. Aktorka zdobyła międzynarodowe uznanie nie tylko dzięki charyzmatycznej roli w serialu Netflixa, lecz także poprzez swój wyrazisty styl i autentyczną obecność medialną. L’Oréal Paris podkreśla, że artystka uosabia „francuski szyk” oraz cechy takie jak odwaga i wytrwałość, które idealnie wpisują się w wartości marki. Jej obecność w kampanii ma symbolizować redefinicję kobiecości i piękna w dojrzałym wieku.

W oficjalnym ogłoszeniu na Instagramie marka napisała: „Najlepszy wiek to teraz! Wolność bycia sobą, piękno, które daje siłę — z radością witamy Philippine Leroy-Beaulieu w rodzinie #LOrealParisFamily!”. To przesłanie wpisuje się w szerszy trend inkluzywności i celebracji różnorodności wieku w kampaniach kosmetycznych, z naciskiem na autentyczne doświadczenia kobiet po sześćdziesiątce.

Leroy-Beaulieu dołącza do grona międzynarodowych ambasadorek L’Oréal Paris w momencie, gdy marka intensyfikuje działania w Europie Zachodniej. Linia Age Perfect Collagen Expert, w której wystąpi aktorka, cieszy się dużym zainteresowaniem we Francji, odpowiadając na potrzeby dynamicznie rosnącej grupy konsumentek 50+. Dzięki obecności znanej i cenionej aktorki kampania ma szansę jeszcze mocniej dotrzeć do tej grupy i wzmocnić pozycję marki na konkurencyjnym rynku produktów anti-aging.

W ostatnich miesiącach L’Oréal Paris ogłosił współpracę z kilkoma nowymi ambasadorami i ambasadorkami, podkreślając swoją strategię opartą na różnorodności i autentyczności. Do grona globalnych twarzy marki dołączyła Gillian Anderson, znana m.in. z „Z Archiwum X”, która promuje linię Age Perfect. W lutym 2025 roku ogłoszono również Reneé Rapp, młodą aktorkę i piosenkarkę, jako nową ambasadorkę, podobnie jak wcześniej Alię Bhatt – uznaną indyjską aktorkę i ikonę według Time Magazine. W 2023 roku L’Oréal Paris pozyskał także Kendall Jenner, supermodelkę i jedną z najbardziej rozpoznawalnych osobistości świata mody. Wśród ostatnich ambasadorek znalazła się również Simone Ashley, gwiazda serialu „Bridgertonowie”, reprezentująca nowe pokolenie kobiet łamiących schematy w branży filmowej i kosmetycznej.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
08.04.2025 11:42
Unilever Rus staje się Arnest UniRus

Jak donosi portal RBC, dawna rosyjska filia międzynarodowego koncernu Unilever przeszła istotne zmiany organizacyjne. Spółka „Unilever Rus”, która zajmowała się produkcją kosmetyków i chemii gospodarczej, zmieniła nazwę na „Arnest UniRus” oraz zaprezentowała nowe logo. Informację o rebrandingu przekazała oficjalnie służba prasowa firmy. Jak poinformowano, nowa nazwa odzwierciedla przemiany, które zaszły w 2024 roku.

W 2024 roku wszystkie aktywa Unilevera w Rosji i na Białorusi zostały sprzedane rosyjskiej spółce akcyjnej Arnest Group. Szczegóły transakcji nie zostały ujawnione. W wyniku przejęcia firma przeszła pod pełną kontrolę rosyjskiego właściciela. „Stając się rosyjską firmą, otwieramy nowe możliwości współpracy z konsumentami i partnerami, nie rezygnując z naszych wartości” – powiedziała Elena Tyabutova, dyrektor generalna Arnest UniRus.

Arnest UniRus kontynuuje produkcję szerokiej gamy znanych kosmetyków. Wśród najpopularniejszych marek znajdują się „Czysta Linia”, „Aksamitne Rączki” i „Czarne Perły”. Firma deklaruje utrzymanie wysokiej jakości produktów oraz dalsze inwestycje w innowacje, podtrzymując standardy wypracowane przez lata działalności pod marką Unilever.

Zakłady produkcyjne Arnest UniRus zlokalizowane są w czterech rosyjskich miastach: Petersburgu, Tule, Jekaterynburgu oraz Omsku. Unilever rozpoczął działalność na rynku rosyjskim w 1991 roku, a jego obecność przez ponad trzy dekady miała istotny wpływ na rozwój branży kosmetycznej w regionie.

Warto pamiętać, że podane przez RBC dane bazują informacjach oficjalnych rządu rosyjskiego i nie są potwierdzane przez żadne niezależne instytucje.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
11. kwiecień 2025 04:29