StoryEditor
Producenci
03.01.2022 00:00

Zmiana na stanowisku prezesa sieci Drogerie Natura. Szef Pelionu staje na czele spółki

Jak wynika z zapisów w KRS, Barbara Goździkowska nie jest już prezesem sieci Drogerie Natura. Zarzadzanie spółką przejął szef całej grupy Pelion Jacek Szwajcowski.

W najnowszych wpisach do KRS pojawiły się istotne zmiany dotyczące spółki Natura. Ze stanowiska prezesa zarządu została wykreślona Barbara Goździkowska, która pełniła tę funkcję od 1 sierpnia 2019 r.

W zarządzie firmy nie zasiada również już Daniel Rogiński, wiceprezes spółki, który pojawił się w niej w tym samym okresie i odpowiadał m.in. za rozwój e-commerce. Oboje menedżerowie związani byli wcześniej m.in. z firmą Avon. Barbara Goździkowska przez 25 lat, gdzie kolejno zajmowała stanowiska: VP CEE commercial marketing, VP marketing EMEA i VP commercial marketing Central Europe. Natomiast w kwietniu 2015 roku objęła stanowisko dyrektor generalnej Avon Cosmetics Polska, przejmując odpowiedzialność za zarządzanie firmą w Polsce i krajach bałtyckich. Zbudowała od podstaw i rozwinęła markę Avon, czyniąc ją drugim najbardziej rozpoznawalnym brandem urodowym w Polsce.

O odejściu Daniela Rogińskiego ze stanowiska informowaliśmy w listopadzie ubiegłego roku czytaj. Były wiceprezes sieci Drogerie Natura oraz szefe e-commerce w CEPD (spółce będącej właścicielem m.in. Natury oraz sieci aptek DOZ), a także CEO Cepd.tech czyli spółki technologicznej obu podmiotów, objął stanowisko general managera Zalando Polska i Czechy. 

Z KRS wynika, że spółką Natura zarządza obecnie jednoosobowo szef i twórca całej grupy Pelion Jacek Szwajcowski. Został on natomiast wykreślony ze stanowiska rady nadzorczej spółki. Weszła do niej natomiast Karolina Bartoszek.

Członkiem zarządu spółki Natura jest nadal wiceprezes ds. finansowych Arkadiusz Szczepianiak.

Spółka CEPD (Corporation of European Pharmaceutical Distributors N.V.) zwiększyła liczbę udziałów w spółce natura do 1 120 960 (wartość 56 mln zł).

Jacek Szwajcowski jest założycielem spółki Pelion SA i pełni funkcję prezesa od 1990 r., od początku istnienia firmy. Jest także m.in. wiceprezesem spółki CEPD, przewodniczącym rady nadzorczej DOZ SA, wiceprzewodniczącym rady nadzorczej Polskiej Grupy Farmaceutycznej. 

Do maja 2019 roku był prezesem, a obecnie jest członkiem Polskiej Rady Biznesu, organizacji zrzeszającej właścicieli i kluczowych menedżerów największych polskich przedsiębiorstw oraz firm działających w Polsce. Jacek Szwajcowski ukończył studia na Politechnice Łódzkiej, a w ramach studiów podyplomowych uczestniczył w programach organizowanych przez Harvard Kennedy School, George Mason University w Waszyngtonie, Said Business School - University of Oxford oraz Jackson Institute for Global Affairs - Yale University.Od 2000 roku jest uczestnikiem corocznych spotkań World Economic Forum w Davos, a w 2005 roku został członkiem międzynarodowej organizacji Forum of Young Global Leaders.

Pelion jest największą firmą sektora ochrony zdrowia w Polsce, osiągającą blisko 10 mld zł obrotów rocznie i zatrudniającą niemal 10 tys. pracowników. To spółka holdingowa, w ramach której działa szereg innych prowadzących sprzedaż hurtową i detaliczną, m.in. sieci aptek DOZ (około 1000 placówek) i Drogerie Natura (ok. 300 drogerii w Polsce) i ich internetowe e-sklepy, a także logistycznych i zaopatrujących szpitale.

Niedawno spółka Natura prowadząca drogerie poinformowała, że jej uwaga skupi się przede wszystkim na rozwoju biznesu e-commerce.

Czytaj: Drogerie Natura wycofują się z rozwoju franczyzy i skupiają się na e-commerce

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 00:54