StoryEditor
Producenci
13.09.2021 00:00

Zielony Ład – na co musi się przygotować branża kosmetyczna?

To co dziś jest dobrowolnym działaniem na rzecz ochrony środowiska, już wkrótce może się stać obowiązującym prawem wynikającym z Zielonego Ładu. Czy branża kosmetyczna jest na to gotowa? Odpowiedzi na to pytanie będą szukać uczestnicy webinaru organizowanego 14 września przez Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego.

Zielony Ład stawia przez Europą, społeczeństwami i przedsiębiorcami ogromne wyzwania. Wychodząc im naprzeciw, Cosmetics Europe jesienią 2020 r. rozpoczęła projekt dobrowolnych zobowiązań środowiskowych – Voluntary Environment Commitment, który ma na celu zebranie istniejących, ambitnych zobowiązań środowiskowych – dobrych praktyk w przemyśle kosmetycznym w UE. Dziś są one dobrowolne, ale w przyszłości regulator przy tworzeniu prawa może mieć na względzie dobre praktyki i zobowiązania. Komisja Europejska przygotowując konkretne ramy prawne Zielonego Ładu oceni, ile dotychczas zrobili dla środowiska przedsiębiorcy branży kosmetycznej.

Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego, jako członek Cosmetics Europe, od jesieni 2020 r. bierze udział w projekcie stworzenia branżowych ram dla zobowiązań środowiskowych. Aktywnie dyskutujemy o tym, co przedstawiciele przemysłu już robią, jakie kroki podjęli w swoich firmach, które obszary wynikające z Zielonego Ładu są łatwe do wdrożenia, a na które potrzeba czasu oraz jakie rozwiązania prawne pomogą branży zaangażować się w spełnianie wymogów Green Deal – mówi Blanka Chmurzyńska-Brown, dyrektor generalna Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego. – To wszystko znajdzie się finalnie w dokumencie Voluntary Environment Commitment (Dobrowolne Zobowiązanie Środowiskowe), w którym europejska branża kosmetyczna zobowiąże się do podjęcia konkretnych działań i wskaże swoje ograniczenia. Muszą to być spójne i ambitne cele, ale możliwe do realizacji i dostosowane do całej branży – dodaje.

Dobrowolnym Zobowiązaniom Środowiskowym będzie poświęcony webinar  organizowany przez Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego już 14 września br. Przez 2 godziny zaproszeni eksperci – Emma Trogen z Cosmetics Europe i Marcial Vargas-Gonzalez z Quantis France – zaangażowani merytorycznie w opracowanie technicznych ram zobowiązania, opowiedzą m.in. o aktualnych roboczych wersjach zobowiązania, kluczowych parametrach i sposobach ich mierzenia, narzędziach i rozwiązaniach potrzebnym członkom Cosmetics Europe w realizacji tych zobowiązań (koncentracja na MŚP) i możliwościach branżowego dzielenia się wiedzą i współpracy pomiędzy różnymi grupami interesariuszy. Odpowiedzą też na pytania uczestników. Szczegóły na stronie: kosmetyczni.pl

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 02:29