StoryEditor
Producenci
09.03.2023 00:00

Założyciele Cosmo Group zdobyli tytuł Przedsiębiorca Roku 2022

Kamila i Artur Błażejewscy, założyciele Cosmo Group z nagrodą EY Przedsiębiorca Roku 2022 / fot. materiały prasowe
Kamila i Artur Błażejewscy, założyciele i osoby zarządzające Cosmo Group, zostali laureatami nagrody specjalnej konkursu EY Przedsiębiorca Roku 2022. Tytuł otrzymali za udowodnienie, że ciągle można mieć czułą rękę do kosmetyków i podbijać kolejne rynki zagraniczne.

EY Przedsiębiorca Roku to międzynarodowa inicjatywa promująca najlepszych przedsiębiorców. W tym roku w polskiej edycji tytułem zostali uhonorowani m.in. Kamila i Artur Błażejewscy, założyciele i osoby zarządzające Cosmo Group.

– Ta nagroda to piękne podsumowanie 17 letniej historii naszej firmy, która nie mogłaby się wydarzyć bez naszego fantastycznego zespołu – sukces osiąga się wspólnie, nigdy osobno. Budowana przez lata kultura organizacyjna oparta na wartościach takich jak: szacunek do drugiego człowieka i jego pracy, partnerskie relacje i wzajemne zaufanie przynoszą wymierny skutek. Nasz zespół to bez wątpienia ludzie ambitni, otwarci na zmiany, kompetentni i kreatywni. Praca w tak dobranym zespole pozwala ekspresowo odpowiadać na potrzeby konsumenckie, wprowadzać innowacje i wdrażać najlepsze pomysły – mówi Kamila Błażejewska, która czuwa nad wizją oraz strategią wszystkich marek z portfolio spółki.

Cosmo Group to międzynarodowa firma z polskim kapitałem, która jest liderem branży beauty w sektorze stylizacji oraz pielęgnacji dłoni i paznokci. W portfolio firmy znajdują się marki: Neonail, Mylaq, Néo Make Up i StayLac.

Produkty Cosmo Group można znaleźć w ponad 3,6 tys. punktach sprzedaży w Polsce oraz w 40 krajach na całym świecie. Firma zatrudnia ponad 1 tys. pracowników. Firma patrzy w przyszłość, wykorzystując w swojej działalności innowacyjne technologie – w ubiegłym roku wdrożyła aplikację mobilną Color Match Neonail, dzięki której klienci mogą „przymierzać” kolory lakierów do paznokci na ekranie swojego smartfona.

Czytaj też: Neonail udostępnił aplikację mobilną do przymierzania manicure marki

– Nie spoczywamy na laurach, mamy ambitne plany. Obecnie najważniejsza inwestycja to budowa nowej siedziby pod Poznaniem – dążymy do tego, aby budynek był neutralny dla klimatu. Inwestujemy w nowy magazyn wraz z olbrzymim centrum badań i rozwoju. Nowa siedziba będzie miejscem przyjaznym dla naszego zespołu, abyśmy pracowali w nowoczesnych warunkach, w których każdy będzie mógł rozwijać pomysły.  Będziemy jeszcze bardziej konkurencyjni w walce o jak najlepszy i innowacyjny produkt. To będzie nasz kolejny sukces – potwierdza Artur Błażejewski, który czuwa nad wizją oraz strategią wszystkich marek z portfolio spółki.

EY Przedsiębiorca Roku to konkurs organizowany przez firmę EY od 1986 roku. Uczestniczy w nim blisko 60 państw. Pierwsza edycja w Polsce odbyła się w 2003 roku. Jury podejmuje decyzję o wyborze najlepszego przedsiębiorcy, biorąc pod uwagę takie aspekty jak: przedsiębiorczość, strategia, działalność międzynarodowa, innowacyjność oraz relacje z pracownikami i otoczeniem. W skład 15-osobowego jury wchodzą autorytety ze świata biznesu, w tym zwycięzcy poprzednich edycji konkursu.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.02.2025 14:27
Natura & Co rozważa sprzedaż międzynarodowych operacji Avonu
Natura & Co

Brazylijski gigant kosmetyczny Natura & Co ogłosił, że prowadzi wyłączne rozmowy z funduszem zarządzającym aktywami IG4 na temat potencjalnej sprzedaży operacji Avonu poza Ameryką Łacińską. Informacja ta, podana w czwartek, wywołała pozytywną reakcję rynku – akcje spółki wzrosły o około 3,5 proc., co uczyniło Naturę jednym z liderów wzrostu na indeksie Bovespa, który pozostawał w tym czasie na stabilnym poziomie.

Plany dotyczące restrukturyzacji Avonu firma ogłosiła na początku 2024 roku, rozważając różne opcje, w tym sprzedaż, nawiązanie partnerstwa lub wydzielenie działalności w osobną spółkę. Proces ten został jednak tymczasowo wstrzymany po tym, jak amerykańska jednostka Avonu, Avon Products (API), złożyła wniosek o ochronę przed upadłością na podstawie rozdziału 11 amerykańskiego kodeksu upadłościowego. W grudniu 2024 roku Natura ponownie podjęła analizę strategicznych opcji dla swojego biznesu poza Ameryką Łacińską.

Obecne negocjacje z IG4 znajdują się na wczesnym etapie, a Natura & Co podkreśla, że wciąż rozważa inne alternatywy strategiczne. Analitycy JPMorgan uznali tę decyzję za istotny krok w kierunku uproszczenia struktury biznesowej spółki, co wpisuje się w jej strategię inwestycyjną. Według nich Natura powinna dążyć do sprzedaży międzynarodowego segmentu Avonu w krótkim terminie, zwłaszcza po zakończeniu procesu restrukturyzacyjnego API.

Potencjalna sprzedaż Avonu poza Ameryką Łacińską może mieć istotne konsekwencje finansowe dla Natura & Co. Z jednej strony firma mogłaby skoncentrować się na bardziej dochodowym rynku latynoamerykańskim, generując stabilny przepływ gotówki i zwiększając potencjał wypłaty dywidend. Z drugiej strony, decyzja o sprzedaży lub innym rodzaju restrukturyzacji może wpłynąć na globalną pozycję marki Avon, która od lat zmaga się z wyzwaniami w konkurencyjnym sektorze kosmetycznym.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.02.2025 12:41
Hermès odnotowuje silny wzrost pomimo niepewności gospodarczej
Hermès

14 stycznia 2025 roku Axel Dumas, dyrektor zarządzający Hermès, podsumował wyniki finansowe za 2024 rok, podkreślając odporność modelu biznesowego marki. W obliczu niepewnej sytuacji gospodarczej i geopolitycznej firma utrzymała stabilny wzrost, co świadczy o sile jej strategii oraz elastyczności zespołów.

Silne wyniki odnotowano na wszystkich rynkach, w tym w Azji, gdzie zrealizowano szereg modernizacji i rozbudowy sklepów. W Chinach ponowne otwarcie sklepu w centrum handlowym MixC w Shenyang w grudniu oraz wcześniejsze modernizacje w Shenzhen i Pekinie przełożyły się na wzrost sprzedaży o 8,9 proc. w czwartym kwartale. Największy wzrost w skali roku zanotowano w Japonii (+22,5 proc.), a kolejne miejsca zajęły Stany Zjednoczone (+15 proc.) oraz Europa (+19 proc. bez Francji). Sama Francja, tradycyjnie istotny rynek dla Hermès, odnotowała wzrost o 13 proc.

Pod koniec 2024 roku wszystkie działy firmy, z wyjątkiem zegarmistrzostwa, zanotowały solidny wzrost. Sukces ten był wynikiem strategii opierającej się na wartościach marki oraz zwiększeniu mocy produkcyjnych. Hermès kontynuował także politykę zatrudnienia, przyjmując do pracy 2 300 nowych pracowników, co sprawiło, że globalna liczba zatrudnionych przekroczyła 25 000 osób.

Mimo globalnych wyzwań firma pozostaje optymistyczna i potwierdza ambitne cele dotyczące dalszego wzrostu przychodów. Na tle konkurencji Hermès wyróżnia się solidnymi wynikami – dla porównania LVMH zanotował wzrost przychodów o zaledwie 1 proc. (84,7 miliarda euro), a Kering odnotował spadek o 12 proc., do poziomu 17,1 miliarda euro. Takie wyniki potwierdzają dominującą pozycję Hermès na rynku luksusowym i skuteczność jego strategii.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. luty 2025 17:33