StoryEditor
Producenci
24.08.2021 00:00

Zakład Beiersdorf w Berlinie będzie neutralny dla klimatu od 2022 r.

Beiersdorf Manufacturing GmbH w Berlinie będzie pierwszą fabryką Beiersdorf, która na początku 2022 roku przestawi się na biogaz. Wykorzystując biometan i zieloną energię elektryczną, zmniejszy swój ogólny ślad CO2 o 99 proc. w porównaniu z 2018 r. Celem firmy jest prowadzenie wszystkich zakładów produkcyjnych na całym świecie w sposób neutralny dla klimatu do 2030 roku.

Beiersdorf zapowiada, że od 2022 r. przestanie wykorzystywać paliwa kopalne w swoim zakładzie w Berlinie. Tym samym jeszcze bardziej zmniejszy swój ślad węglowy, wykorzystując biometan zamiast gazu ziemnego.

W ramach programu zrównoważonego rozwoju Care Beyond Skin firma wyznaczyła sobie cel prowadzenia wszystkich zakładów produkcyjnych w sposób neutralny dla klimatu do 2030 roku. Emisje gazów cieplarnianych mają zostać zredukowane o 30 proc. w wartościach bezwzględnych już w 2025 r.

Od 2019 r. wszystkie zakłady produkcyjne i biurowe na całym świecie pozyskują 100 proc. energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii. Po przejściu na biometan zakład w Berlinie wytwarza ciepło i energię potrzebną do produkcji ze źródeł odnawialnych bezpośrednio na miejscu.

– Jako firma produkcyjna działająca globalnie chcemy być odpowiedzialni społecznie. Dlatego dostosowujemy działania do naszej wizji „Przyszłości pozytywnej dla klimatu”. W tym celu intensywnie pracujemy nad zmniejszeniem naszych emisji. Po przestawieniu się na ekologiczną energię i zakup środków zwiększających efektywność energetyczną, przejście na biogaz to kolejny dobry krok – mówi Malte Schulz, wiceprezes Supply Chain Europe Beiersdorf.

Pierwszym zakładem Beiersdorf, który przejdzie z gazu ziemnego na biometan do wytwarzania ciepła będzie Beiersdorf Manufacturing Berlin. Stanie się to w styczniu 2022 r. Tym samym zakład stanie się pierwszym niemal neutralnym dla klimatu obiektem pod względem bezpośrednich emisji w sieci produkcyjnej Beiersdorf. Tylko część floty pojazdów i zasilanie awaryjne (1 proc.) będą wtedy nadal zasilane paliwami kopalnymi. Te emisje resztkowe zostaną zrekompensowane za pomocą wysokiej jakości certyfikatów CO2.

Mamy już wysoce wydajny system zarządzania energią i wykorzystujemy ciepło odpadowe z procesów do ogrzewania budynku. Kupując biometan zamiast gazu ziemnego, staniemy się praktycznie neutralni dla klimatu w 2022 r. i wniesiemy ważny wkład w ochronę klimatu – nie tylko w osiągnięcie celów klimatycznych Beiersdorf, ale także w ograniczenie globalnego ocieplenia do 1,5 stopnia zgodnie z paryskim porozumieniem klimatycznym – skomentował Markus Jauch, szef Beiersdorf Manufacturing Berlin.

Beiersdorf wdraża ochronę klimatu również na poziomie produktów. W linii kosmetyków do pielęgnacji ciała pod prysznic Nivea (która jest produkowana w zakładzie w Berlinie) od 2019 r. wszystkie formuły są wolne od mikroplastików, a od 2020 r. ulegają biodegradacji w 97-99 proc. Butelki wykonane są w 96 proc. z materiału pochodzącego z recyklingu (bez nasadki i etykiety). Dzięki temu ich ślad węglowy został znacznie zmniejszony w ostatnich latach.

W tym roku Beierdorf zamierza też zrekompensować emisje pozostałe po środkach redukcyjnych za pomocą projektów ponownego zalesiania.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
21. listopad 2024 20:56