StoryEditor
Producenci
25.10.2019 00:00

Yonelle inwestuje w centrum biurowo-magazynowe

Rozwój marki Yonelle zmusił firmę do inwestycji w większe biuro i magazyn. Właściciel wynajmie powierzchnię w kompleksie logistycznym City Park w Raszynie pod Warszawą. Zajmie tam 224 mkw. na biura i 830 mkw. na magazyn. 

Poszukiwaliśmy dla Yonelle nowoczesnego magazynu typu Small Business Unit (SBU) w strefie miejskiej. Firma zatrudnia wielu specjalistów, dla których ważny był dojazd do miejsca pracy, jak i wygodna przestrzeń biurowa. Zaprezentowany przez nas obiekt spełnia wszystkie wymogi techniczne klienta potrzebne dla prowadzenia działalności – mówi Miłosz Borkowski, starszy doradca w dziale powierzchni przemysłowych i magazynowych firmy Cresa Polska, która podczas negocjacji reprezentowała firmę Yonelle.

Z ramienia Yonelle umowę z Ideal Idea Formad komentuje Danuta Borowska, dyrektor ds. planowania i koordynacji produkcji: – Rozwój naszej marki, jej oferty i przychodów, jest wyjątkowo szybki. Cały czas szukamy innowacyjnych rozwiązań. W kosmetyce oznacza to tworzenie receptur z użyciem najnowocześniejszych surowców, używanie nowego rodzaju opakowań najlepiej zabezpieczających zawartość i ułatwiających użytkowanie. Jednak zakup wszystkiego, co potrzebne jest do realizacji nowych planów powoduje, że potrzeba coraz więcej miejsca. Przeprowadzka do City Parku daje nam komfort i poczucie bezpieczeństwa, że go nie zabraknie. Podczas decydowania o zmianie siedziby rozpatrywaliśmy różne oferty najmu i City Park w Raszynie spełniał naszą podstawową potrzebę powiększenia powierzchni magazynowej (…).

 I dodaje: - City Park był optymalną dla nas propozycją, ponieważ jako jedyny zapewnił nam możliwość, że w perspektywie kilku lat będziemy mogli zwiększyć wynajętą powierzchnię bez konieczności fizycznej przeprowadzki. Jest to ogromny atut i daje nam on pewność, że rozwój firmy nie spowoduje potrzeby szukania nowego miejsca działalności; że będziemy mogli skupić się na realizacji potrzeb naszych klientów – podsumowuje Danuta Borowska.

Firma Yonelle oferuje luksusowe kosmetyki pielęgnacyjne z segmentu premium będące alternatywą dla uznanych marek globalnych. Ich dystrybucja jest selektywna, a produkty sprzedawane są na wyłączność w perfumeriach sieci Douglas. Firma ma również bogatą ofertę kosmetyków profesjonalnych przeznaczonych dla gabinetów kosmetycznych i hotelowych SPA.

Kompleks magazynowo-biurowy Ideal Idea City Park spotkał się z olbrzymim zainteresowaniem najemców ze względu na unikatową koncepcję łączącą sześć czynników: powierzchnie magazynowo-produkcyjne; biura w standardzie klasy A; normy budowlane, jakie dopiero będą obowiązywały od roku 2021; inną niż ma to miejsce na rynku konstrukcję hal dającą najwyższy stopień elastyczności w ramach SBU; architekturę krajobrazu połączoną z iluminacją architektoniczną traktowaną obecnie już jako dziedzina sztuki; prestiż reprezentacyjnych biur i własny magazyn „za ścianą”. 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.02.2025 14:27
Natura & Co rozważa sprzedaż międzynarodowych operacji Avonu
Natura & Co

Brazylijski gigant kosmetyczny Natura & Co ogłosił, że prowadzi wyłączne rozmowy z funduszem zarządzającym aktywami IG4 na temat potencjalnej sprzedaży operacji Avonu poza Ameryką Łacińską. Informacja ta, podana w czwartek, wywołała pozytywną reakcję rynku – akcje spółki wzrosły o około 3,5 proc., co uczyniło Naturę jednym z liderów wzrostu na indeksie Bovespa, który pozostawał w tym czasie na stabilnym poziomie.

Plany dotyczące restrukturyzacji Avonu firma ogłosiła na początku 2024 roku, rozważając różne opcje, w tym sprzedaż, nawiązanie partnerstwa lub wydzielenie działalności w osobną spółkę. Proces ten został jednak tymczasowo wstrzymany po tym, jak amerykańska jednostka Avonu, Avon Products (API), złożyła wniosek o ochronę przed upadłością na podstawie rozdziału 11 amerykańskiego kodeksu upadłościowego. W grudniu 2024 roku Natura ponownie podjęła analizę strategicznych opcji dla swojego biznesu poza Ameryką Łacińską.

Obecne negocjacje z IG4 znajdują się na wczesnym etapie, a Natura & Co podkreśla, że wciąż rozważa inne alternatywy strategiczne. Analitycy JPMorgan uznali tę decyzję za istotny krok w kierunku uproszczenia struktury biznesowej spółki, co wpisuje się w jej strategię inwestycyjną. Według nich Natura powinna dążyć do sprzedaży międzynarodowego segmentu Avonu w krótkim terminie, zwłaszcza po zakończeniu procesu restrukturyzacyjnego API.

Potencjalna sprzedaż Avonu poza Ameryką Łacińską może mieć istotne konsekwencje finansowe dla Natura & Co. Z jednej strony firma mogłaby skoncentrować się na bardziej dochodowym rynku latynoamerykańskim, generując stabilny przepływ gotówki i zwiększając potencjał wypłaty dywidend. Z drugiej strony, decyzja o sprzedaży lub innym rodzaju restrukturyzacji może wpłynąć na globalną pozycję marki Avon, która od lat zmaga się z wyzwaniami w konkurencyjnym sektorze kosmetycznym.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.02.2025 12:41
Hermès odnotowuje silny wzrost pomimo niepewności gospodarczej
Hermès

14 stycznia 2025 roku Axel Dumas, dyrektor zarządzający Hermès, podsumował wyniki finansowe za 2024 rok, podkreślając odporność modelu biznesowego marki. W obliczu niepewnej sytuacji gospodarczej i geopolitycznej firma utrzymała stabilny wzrost, co świadczy o sile jej strategii oraz elastyczności zespołów.

Silne wyniki odnotowano na wszystkich rynkach, w tym w Azji, gdzie zrealizowano szereg modernizacji i rozbudowy sklepów. W Chinach ponowne otwarcie sklepu w centrum handlowym MixC w Shenyang w grudniu oraz wcześniejsze modernizacje w Shenzhen i Pekinie przełożyły się na wzrost sprzedaży o 8,9 proc. w czwartym kwartale. Największy wzrost w skali roku zanotowano w Japonii (+22,5 proc.), a kolejne miejsca zajęły Stany Zjednoczone (+15 proc.) oraz Europa (+19 proc. bez Francji). Sama Francja, tradycyjnie istotny rynek dla Hermès, odnotowała wzrost o 13 proc.

Pod koniec 2024 roku wszystkie działy firmy, z wyjątkiem zegarmistrzostwa, zanotowały solidny wzrost. Sukces ten był wynikiem strategii opierającej się na wartościach marki oraz zwiększeniu mocy produkcyjnych. Hermès kontynuował także politykę zatrudnienia, przyjmując do pracy 2 300 nowych pracowników, co sprawiło, że globalna liczba zatrudnionych przekroczyła 25 000 osób.

Mimo globalnych wyzwań firma pozostaje optymistyczna i potwierdza ambitne cele dotyczące dalszego wzrostu przychodów. Na tle konkurencji Hermès wyróżnia się solidnymi wynikami – dla porównania LVMH zanotował wzrost przychodów o zaledwie 1 proc. (84,7 miliarda euro), a Kering odnotował spadek o 12 proc., do poziomu 17,1 miliarda euro. Takie wyniki potwierdzają dominującą pozycję Hermès na rynku luksusowym i skuteczność jego strategii.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. luty 2025 13:44