StoryEditor
Producenci
10.02.2020 00:00

Wysoki wzrost Estee Lauder Companies. Entuzjazm stłumiony dużą dawką niepewności

Estee Lauder Companies ogłosiło wyniki za drugi kwartał roku budżetowego 2020. Prestiżowy gigant kosmetyczny z USA uznał swoje wyniki finansowe za „wyjątkowe”, ponieważ sprzedaż netto wzrosła o 15 procent do 4,62 miliarda dolarów - podał globalcosmeticnews.com.

Pielęgnacja skóry była najlepiej sprzedającą się kategorią koncernu, osiągając 37 procent w ciągu trzech miesięcy zakończonych 31 grudnia 2019 r. w porównaniu z tym samym okresem w poprzednim roku, osiągając 2,205 milionów dol. dzięki dobrym wynikom między innymi marek La Mer i Estee Lauder.

Tymczasem sprzedaż makijażu była napędzana głównie przez Tom Ford Beauty, Bobbi Brown, Estee Lauder i La Mer, chociaż niższa sprzedaż netto zarówno produktów BECCA, jak i Smashbox oznaczała, że ​​ogólny wzrost kategorii był niewielki, o 6 procent do 1,660 milionów dol.

W ujęciu regionalnym, podczas gdy region Azji i Pacyfiku odnotował najbardziej imponujący skok sprzedaży (+29 procent do 1,319 milionów dol.), firma odnotowała również dwucyfrowy wzrost w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (+18 procent w stosunku do USA 2,079 mln dol.), podczas gdy wzrost w obu Amerykach utrzymywał się na stałym poziomie, dzięki sprzedaży kosmetyków w delikatnych kolorach, o 1 procent do 1,226 mln dol.

Fabrizio Freda, prezes i dyrektor generalny koncernu, powiedział: - Liczne motory wzrostu przyniosły wysokie zyski we wszystkich naszych regionach i głównych kategoriach, ponieważ nasze portfolio marek prestiżowych zostało dobrze przyjęte przez globalnych konsumentów podczas imprezy z okazji Dnia Singla i sezonu świątecznego.

Ostrzegł jednak: - W następstwie niedawnego wybuchu koronawirusa niepokoi nas przede wszystkim zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników, konsumentów i wszystkich osób dotkniętych chorobą w Chinach i na całym świecie. Sytuacja globalna wpłynie również na nasze wyniki finansowe w najbliższym czasie, dlatego aktualizujemy naszą prognozę na rok obrotowy.

- Dzięki dotychczasowym wynikom i zręczności w alokacji zasobów będziemy dążyć do zapewnienia wzrostu przez cały rok, co najmniej zgodnie z naszymi długoterminowymi celami, nawet w tym trudnym momencie. Będziemy gotowi powrócić do tempa wzrostu, gdy globalny wybuch koronawirusa zostanie rozwiązany - podkreślił Fabrizio Freda.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 07:13