L’Oréal Polska i Wyborowa Pernod Ricard połączyły siły, aby środki do sanityzacji rąk trafiły do polskich szpitali zakaźnych w różnych miastach.
– Tak jak większość fabryk L’Oréal na całym świecie, w L’Oréal Warsaw Plant już kilka tygodni temu rozpoczęliśmy produkcję środków do sanityzacji rąk, które nieodpłatnie przekazujemy potrzebującym. Nadaliśmy temu absolutny priorytet, elastycznie reorganizując pracę fabryki i wprowadzając wzmocnione zasady bezpieczeństwa, aby chronić także naszych pracowników – poinformowała Ewa Urbaniak, dyrektorka L`Oréal Warsaw Plant.
Współpraca z Wyborowa Pernod Ricard, która nieodpłatnie przekazała alkohol, pozwoli L’Oréal Warsaw Plant wyprodukować 500 tys. sztuk żeli do sanityzacji rąk, które zostaną rozdystrybuowane do pracowników szpitali w Polsce. Producent kosmetyków zapowiada także, że będzie produkował środki do sanityzacji rąk tak długo, jak będzie to konieczne.
– W obliczu trudnej sytuacji, w jakiej wszyscy się obecnie znajdujemy, bardzo istotne jest podejmowanie inicjatyw i wspólnych działań. Dlatego właśnie zaangażowaliśmy się we współpracę z firmą L’Oréal Polska, w efekcie której możemy podzielić się naszymi zasobami i mieć wkład we wsparcie polskiej służby zdrowia i społeczeństwa. Sprawna współpraca obu firm jest dowodem na to, że możliwe jest zjednoczenie sił, a determinacja i chęć pomocy pozwala pilnie sprostać wszelkim wyzwaniom technicznym – skomentował Fabrice Audan, prezes Wyborowa Pernod Ricard.
Podobne działania Grupa Pernod Ricard wprowadziła także na innych rynkach. Firma przekazała alkohol na produkcję środków dezynfekujących lub przekształciła zakłady produkcyjne, dostosowując je do produkcji środków dezynfekujących m.in. w USA, Francji, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Niemczech, Hiszpanii i we Włoszech.
Dostawa żelu wyprodukowanego przez L’Oréal Warsaw Plant do szpitali zakaźnych w Polsce jest planowana na kwiecień. Dzięki współpracy producenta kosmetyków z producentem wódki placówki służby zdrowia w Polsce otrzymają około 500 tys. opakowań żelu o pojemności 100 ml i o 65-proc. stężeniu alkoholu.
Kierując się ideą wspierania lokalnych społeczności, obie marki wspólnie zdecydowały, że produkty w pierwszej kolejności trafią do szpitali zakaźnych w Zielonej Górze, Poznaniu oraz w Warszawie – miast, w których działają fabryki obu koncernów. Pozostała część zostanie przekazana kolejnym szpitalom zakaźnym na terenie Polski. Żele zostaną przekazane za pośrednictwem firmy Asclepios, która podjęła się bezpłatnej dystrybucji do wszystkich placówek.