StoryEditor
Producenci
21.02.2019 00:00

Wraca moda na mydła w kostkach i nie tylko

Mniej znaczy więcej i dotyczy to również sektora kosmetycznego. Coraz więcej marek oferuje "stałe" wersje kosmetyków, aby zapewnić konsumentom bardziej naturalną i ekologiczną alternatywę produktu beauty.

Dzisiejsi konsumenci różnią się od dawnych. Nie tylko tym, że poszukują zdrowych, naturalnych produktów o możliwie najczystszej kompozycji. Oni również ufają branży kosmetycznej w mniejszym stopniu, prawdopodobnie z powodu kryzysów medialnych dotyczących niektórych składników. 

Kosmetyki w kostkach były długo pogardzane przez konsumentów, teraz w trendzie jest powrót do nich w postaci ciał stałych. Jako przykład można już znaleźć szampony, żele pod prysznic, pastę do zębów lub dezodoranty w kostkach. 

Biorąc pod uwagę dążenie do naturalności, marki takie jak Druydès, która specjalizuje się w szamponach, opracowały nowe formuły w oparciu o koncepcję stałych kosmetyków. Ale uwaga, takie kosmetyki nie zawsze wiążą się ze zdrowym składem. Przed dokonaniem zakupu należy uważnie przeczytać listę składników.

Przyjazne naturze i środowisku

Kwestie ochrony środowiska są również podstawą motywacji marek stałych kosmetyków. Płynny szampon ma opakowanie z plastiku, a tworzywo użyte do produkcji butelek nie jest poddawane recyklingowi i ostatecznie zanieczyszcza morza i zielone tereny.

"Stałe" kosmetyki nie tylko wymagają bardzo mało wody i energii podczas fazy produkcyjnej, ale także uniemożliwiają użycie jakiegokolwiek opakowania, które pogłębia zanieczyszczenie planety.

Ponadto produkty w takiej postaci są ekonomiczne, ponieważ używa się ich średnio dwa razy dłużej niż ich konwencjonalne odpowiedniki i ten argument może przekonać najbardziej sceptycznych konsumentów

Zmysłowe, ale czy skuteczne?

Jednak kosmetyki mają przede wszystkim dostarczyć przyjemność naszym zmysłom. Prawdziwym wyzwaniem w pielęgnacji skóry stałymi kosmetykami jest zagwarantowanie użytkownikowi takiej samej przyjemności, jak w przypadku zwykłego produktu.

Zdaniem Gwendoline Bressand, założycielki Druydès, marki stałych i naturalnych kosmetyków, w końcu znalazły  się łagodniejsze alternatywy, bezsiarczanowe środki powierzchniowo czynne, które są równie skuteczne i pomagają w formułowaniu szamponów w kostce, które myją, pielęgnują włosy i zapewniają to wrażenie czystości, które konsumenci po prostu kochają.

– Przyjemność leży w tej pianie, która sama symbolizuje oczyszczanie, czystość i przyjemność z mycia – mówi założycielka marki Druydès 

Jednak pod względem formuły z pewnością nie jest łatwo stworzyć takie kosmetyki. Ale czystsze składy, pozytywny wpływ na środowisko i atrakcyjne ceny to cechy, które mogą charakteryzować produkty beauty w postaci stałej. Mimo że obecnie nie są faworytami większości konsumentów, to bez wątpienia mają przed sobą przyszłość i długie życie.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 08:21