StoryEditor
Producenci
16.08.2022 00:00

Wprowadzanie perfum do oferty to droga rozwoju dla marek luksusowych

Produkty luksusowe to wciąż dobrze rozwijający się obszar handlu, a kategoria kosmetyków premium pod względem dynamiki sprzedaży w USA, ustępuje miejsca jedynie wyrobom skórzanym. Raport firmy Coresight Research przytacza dane, które świadczą o tym, że dobrym rozwiązaniem dla luksusowych marek modnych jest wejście w kategorię kosmetyczną, a zwłaszcza perfumy. Szacuje się, że globalny rynek perfum przekroczy w roku 2022 wartość 40,4 mld USD – czytamy na portalu Global Cosmetic Industry.

Raport Coresight Research sugeruje, że wprowadzanie do oferty produktów kosmetycznych i zapachów jest naturalnym krokiem, gdy tworzy się luksusowe marki. Podobnie jak w przypadku innych dóbr luksusowych, tym, co skłania do zakupu kosmetyków i zapachów premium, jest emocjonalna reakcja konsumenta na produkt. Dzięki temu, że cena flakonu perfum jest o wiele niższa niż kostiumu, czy torebki od projektanta każdy konsument może pozwolić sobie na taki zakup. Markom luksusowym daje to szansę budowania relacji z klientem, a często odkrycie przez nich danej marki i dostęp do luksusu po niższej cenie.

Wiele dzisiejszych globalnych marek luksusowych, takich jak Chanel, Dior czy Marc Jacobs, zaczynało jako marki modowe, dodając zapachy do oferty wraz z rozwojem firmy. Marki modowe mogą również skorzystać z modelu umów licencyjnych, aby rozszerzyć swoją ofertę o produkty kosmetyczne. Można zlecić uznanej firmie kosmetycznej, takiej jak L’Oréal lub Estée Lauder, tworzenie, produkcję, dystrybucję i sprzedaż produktów.

Przeczytaj również: Dolce & Gabbana przejmuje produkcję swoich kosmetyków od Shiseido. Będzie rozwijać kategorię pielęgnacji skóry

Produkty premium nie muszą być bardzo drogie, aby były luksusowe. Piękno i zapach mają niższą cenę niż większość dóbr luksusowych, ale osiągają wiele tych samych celów, zapewniając konsumentom niematerialne doznania poza fizycznym produktem. Biorąc pod uwagę zmysłowy charakter kategorii, produkty kosmetyczne – zwłaszcza zapachy – mają zdolność wywoływania u konsumenta uczuć, co wraz z odpowiednim marketingiem może otworzyć drzwi do uczestnictwa w branży luksusowej.

Większość luksusowych marek zadebiutowała ostatnio z co najmniej jednym zapachem, mimo że niektóre wcześniej uważały zapach za kategorię, która charakteryzuje się niskim wzrostem w porównaniu do pielęgnacji skóry.

Jako nowa kategoria dla marki modowej, uroda raczej nie będzie kanibalistyczna w stosunku do istniejących linii firmy. Tymczasem produkty kosmetyczne mają zazwyczaj niższą cenę, co pozwala markom przyciągnąć szerszą publiczność bez pogarszania pozycji ich projektantów z najwyższej półki.

Przeczytaj również: Rośnie rynek kosmetyków premium. Konsumenci stawiają na skuteczne, wysokiej jakości produkty [NAJNOWSZE DANE]

Przegląd prasy
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 01:07