StoryEditor
Producenci
26.09.2018 00:00

Wioletta Rosołowska: mamy ambicje, aby L’Oréal Warsaw Plant stała się suchą fabryką

Grupa L’Oréal została wyróżniona przez organizację UN Global Compact. Uzyskany tytuł Global Compact Lead jest zasługą konsekwentnie realizowanych zobowiązań grupy w zakresie zrównoważonego rozwoju i etyki na poziomie poszczególnych regionów i krajów, także w Polsce. 

– W naszej fabryce L’Oréal Warsaw Plant zredukowaliśmy w ciągu kilkunastu ostatnich lat zużycie wody o 43 procent, zwiększając jednocześnie produkcję o 250 procent. Naszą ambicją jest, aby stała się ona w przyszłości „suchą fabryką”. Już w marcu przyszłego roku planujemy uruchomienie stacji recyklingu wody, co pomoże nam zwiększyć odzysk wody do poziomu 63 proc. do 2020 roku, docelowo uzyskując poziom 75 proc. – powiedziała Wioletta Rosołowska, prezes L’Oréal Polska i Kraje Bałtyckie. Jej wypowiedź jest komentarzem do wyróżnienia, które Grupa L’Oréal otrzymała od organizacji UN Global Compact. Przyznała ona koncernowi kosmetycznemu tytuł firmy Global Compact Lead za konsekwentną realizację 10 zasad odpowiedzialnego biznesu. 
Jednocześnie Organizacja UN Global Compact uhonorowała Emmanuela Lulina, starszego wiceprezesa i dyrektora ds. etyki Grupy L’Oréal, tytułem Pioniera SDG na rzecz promocji etyki w biznesie. Po raz pierwszy tytuł ten został przyznany osobie na stanowisku dyrektora ds. etyki.
Obydwa wyróżnienia zostały ogłoszone podczas zgromadzenia liderów UN Global Compact na szczycie, który miał miejsce w siedzibie Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku.
Inicjatywa United Global Compact skierowana jest do przedstawicieli świata biznesu na całym świecie, po to, by popierali, wdrażali i stosowali we wszystkich sferach swojej działalności dziesięć fundamentalnych zasad z zakresu praw człowieka, standardów pracy i środowiska naturalnego oraz przeciwdziałania korupcji.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 01:04