Od kilku lat jesteśmy świadkami rewolucji technologicznej. Nowe, cyfrowe narzędzia w istotny sposób zmieniły tempo naszego życia oraz sposób komunikacji, wpłynęły na to, gdzie i jak zdobywamy wiedzę. Zdecydowanie otworzyły nas na świat i ułatwiły dostęp do wiadomości. Pozwoliły łączyć się w grupy osobom o podobnych zainteresowaniach i wymieniać się doświadczeniami, dzielić problemami i sukcesami.
Technologiczna rewolucja wpłynęła na wszystkie aspekty naszego życia. Prywatne i biznesowe. W biznesie to e-sklepy, aplikacje zakupowe i lojalnościowe, platformy zakupowe B2B, automatyzacja procesów produkcyjnych, logistycznych, sprzedażowych, marketing i komunikacja z konsumentami. To także sztuczna inteligencja wykorzystywana we wszystkich tych obszarach (najprostszy przykład – chatboty wspierające biura obsługi klientów) oraz rozszerzona rzeczywistość – możliwość wirtualnego przymierzania i testowania produktów, włącznie z kosmetykami do makijażu i zapachami.
To, co jeszcze kilka lat temu wydawało nam się śpiewem przyszłości, mglistymi wizjami futurystów, dziś staje się normą. A pandemia wszystkie procesy związane z cyfryzacją życia dramatycznie przyspieszyła. Wystarczy spojrzeć na dane, które pokazują jak szybko rozwija się kanał e-commerce. W ciągu ostatnich trzech lat liczba sklepów internetowych w Polsce rośnie o 25 proc. rok do roku. W połowie września 2021 r. w KRS zarejestrowanych było w sumie 51 tys. sklepów internetowych – o ponad 6,3 tys. (14 proc.) więcej niż na koniec roku 2020. Wydawało się, że w biznesie kosmetycznym zakupy przez internet będą niszą. Dane potentatów w e-commerce temu przeczą. Notino – e-sklep specjalizujący się w perfumach i kosmetykach znanych marek – podał właśnie, że w tegoroczny Black Friday, w szczytowych godzinach zamówień, sprzedawał 11 produktów na sekundę.
– Odchodzimy od przestarzałych form komunikacji z klientem włączając się w nurt on-line’owych trendów – zapowiada Paweł Woch, dyrektor zarządzający siecią Drogerie Laboo w naszym artykule w listopadowo-grudniowym wydaniu Wiadomości Kosmetycznych na temat handlu w 2022 r. i wyzwań stojących przed franczyzowymi sieciami skupiającymi niezależne sklepy. Dokładne to samo dzieje się we wszystkich polskich sieciach i u największych dystrybutorów, którzy inwestują w aplikacje sprzedażowe, platformy B2B do zakupów online, dostarczają narzędzia wspierające detalistów w otwieraniu e-sklepów, aktywizują się na profilach w mediach społecznościowych.
My również idziemy tą drogą. „Wiadomości Kosmetyczne” od początku swojego istnienia miały stronę internetową oraz e-wydania, które pozwalały czytać online naszą gazetę. Teraz to portal stał się głównym medium pozwalającym na błyskawiczne reagowanie na to, co dzieje się na rynku. Podcasty i webinary w dobie pandemii zastąpiły konferencje stacjonarne i z pewnością zostaną z nami na stałe. Widzimy, jak szybko przybywa odbiorców takich formatów, podobnie jak czytelników naszego newslettera, którzy chcą otrzymać porcję newsów i informacji o nowościach kosmetycznych bezpośrednio na swoją pocztę e-mail. Warto się zapisać tutaj: newsletter . Dzięki temu, jako prenumeratorzy, otrzymacie Państwo także możliwość bezpłatnego pobrania archiwalnych e-wydań Wiadomości Kosmetycznych na swój komputer.
Dostęp do archiwum e-wydań: do przeglądania i do pobrania
Dziękujemy wszystkim, którzy przez 15 lat wspierali nas w rozwoju i w dystrybucji drukowanych „Wiadomości Kosmetycznych” oraz byli naszymi wiernymi Czytelnikami. Nie żegnamy się, ale zmieniamy, bo taki jest wymóg naszych czasów. Przechodzimy wyłącznie na działania online. Będziemy nadal z Państwem z naszą codzienną porcją wiadomości z biznesu beauty. Wystarczy wziąć do ręki smartfon, odpalić komputer i zacząć dzień od wiadomościkosmetyczne.pl
Będziemy w stałym kontakcie dzięki naszym kanałom w mediach społecznościowych – zapraszamy na nasze profile na FB, YouTube, LinkedIn i Instagramie. Będziemy się widywać podczas webinarów, a także stacjonarnych konferencji, jak tylko pozwolą na to okoliczności.
Niezmiennie będziemy platformą łączącą handel, dystrybucję, producentów i usługi. Będziemy pisać o trendach i nowościach, dostarczać danych i analiz. Czekamy na wiadomości, komentarze, wskazówki i pytania od Państwa. Tutaj znajdziecie Państwo wszystkie kontakty do nas: Redakcja
Chcemy być na bieżąco i chcemy być pomocni. Pozostajemy w kontakcie!