StoryEditor
Producenci
30.09.2021 00:00

Wella zatrudni 200 osób w swoim łódzkim centrum  

Wella Company rekrutuje pracowników do nowego Centrum Usług Wspólnych w Łodzi. W najbliższych miesiącach w nowym oddziale znajdzie zatrudnienie 200 osób w finansach i dziale IT.

Wella Company poszukuje pracowników do swojego Centrum Usług Wspólnych w Łodzi. Do aplikowania zachęca osoby z generacji Z, które chcą zdobywać doświadczenie i rozwijać swoje umiejętności, ale równocześnie znają swoją wartość i oczekują, że będą docenieni przez pracodawcę. Otrzymają m.in. możliwość elastycznej pracy.

Wella Company istnieje na rynku od niecałego roku (a w maju zapowiedziała otwarcie centrum usług finansowych i IT w Łodzi). Przekształciła się w niezależny start-up kosmetyczny, który jednak bazuje na 140-letniej spuściźnie znanych na całym świecie marek do włosów, paznokci i produktów do stylizacji, takich jak Wella Professionals, OPI, GHD, Londa czy Clairol. Zatrudnia ponad 6 tys. pracowników w ponad 100 krajach na całym świecie.

Łódź stanie się jednym z ośrodków firmy, w którym zatrudnienie w finansach i dziale IT znajdzie 200 osób.

– Poszukujemy osób nie tylko rzucających wyzwanie konwencjom, ale także osób, które dzięki swojej ciekawości świata proponują nowe sposoby myślenia i wspólnie szukają rozwiązań dla złożonych problemów. Poszukujemy liderów, którzy dążą do wyników, działają sprawnie, z łatwością dostosowują się do zmieniających się warunków i pasjonują się rozwojem ludzi. Pracujemy z otwartością umysłu i nastawieniem na niestandardowe działania – wyjaśnia Shalinee Basak, wiceprezes ds. globalnych talentów, Wella Human Resources.

Centrum Usług Wspólnych w Łodzi działa od 1 kwietnia 2021 r., a w lipcu Wella rozpoczęła rekrutację do swojego nowego centrum. Do tej pory zatrudnionych było w nim 40 osób, w tym 6 informatyków i 31 osób w dziale finansów. Celem Wella Company jest przyjęcie 200 osób na liczne stanowiska w dziale finansów, IT i HR.

– Wśród zatrudnionych przez nas osób jest wielu pracowników dopiero rozpoczynających swoją przygodę na rynku pracy – osoby te są zatrudnione przede wszystkim w dziale finansów Centrum Usług Wspólnych. To ogromna szansa dla nas jako firmy, ale także dla nich – Wella to świetne miejsce do rozpoczęcia kariery, zdobycia pierwszego doświadczenia zawodowego oraz poznania kultury pracy w dużej organizacji – zauważa Agata Kowalska-Pulit, SSC site leader.

Wella Company prowadzi rekrutację także wśród studentów.

– Otwierając nowe Centrum Usług Wspólnych w Łodzi i myśląc o specjalistach, których chcemy zatrudnić, nie mogliśmy pominąć studentów, których w Łodzi jest aż 76 tys. W celu usystematyzowania rekrutacji wśród studentów rozważamy nawiązanie współpracy z biurami karier dwóch kluczowych łódzkich uczelni – Uniwersytetem Łódzkim i Politechniką Łódzką – komentuje Maureen Davila, EE HR manager.

Nowe Centrum Usług Wspólnych należące do Wella Company będzie zlokalizowane w Bramie Miasta Łódź, nowoczesnym kompleksie biurowym, posiadającym zielony certyfikat LEED. Lokalizacja zapewnia też dogodny dojazd do pracy zarówno komunikacją miejską, jak i prywatną oraz dogodne połączenie z Warszawą. Siedziba Wella Company będzie znajdować się na 13 piętrze budynku, zapewniając widok na miasto.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.02.2025 14:27
Natura & Co rozważa sprzedaż międzynarodowych operacji Avonu
Natura & Co

Brazylijski gigant kosmetyczny Natura & Co ogłosił, że prowadzi wyłączne rozmowy z funduszem zarządzającym aktywami IG4 na temat potencjalnej sprzedaży operacji Avonu poza Ameryką Łacińską. Informacja ta, podana w czwartek, wywołała pozytywną reakcję rynku – akcje spółki wzrosły o około 3,5 proc., co uczyniło Naturę jednym z liderów wzrostu na indeksie Bovespa, który pozostawał w tym czasie na stabilnym poziomie.

Plany dotyczące restrukturyzacji Avonu firma ogłosiła na początku 2024 roku, rozważając różne opcje, w tym sprzedaż, nawiązanie partnerstwa lub wydzielenie działalności w osobną spółkę. Proces ten został jednak tymczasowo wstrzymany po tym, jak amerykańska jednostka Avonu, Avon Products (API), złożyła wniosek o ochronę przed upadłością na podstawie rozdziału 11 amerykańskiego kodeksu upadłościowego. W grudniu 2024 roku Natura ponownie podjęła analizę strategicznych opcji dla swojego biznesu poza Ameryką Łacińską.

Obecne negocjacje z IG4 znajdują się na wczesnym etapie, a Natura & Co podkreśla, że wciąż rozważa inne alternatywy strategiczne. Analitycy JPMorgan uznali tę decyzję za istotny krok w kierunku uproszczenia struktury biznesowej spółki, co wpisuje się w jej strategię inwestycyjną. Według nich Natura powinna dążyć do sprzedaży międzynarodowego segmentu Avonu w krótkim terminie, zwłaszcza po zakończeniu procesu restrukturyzacyjnego API.

Potencjalna sprzedaż Avonu poza Ameryką Łacińską może mieć istotne konsekwencje finansowe dla Natura & Co. Z jednej strony firma mogłaby skoncentrować się na bardziej dochodowym rynku latynoamerykańskim, generując stabilny przepływ gotówki i zwiększając potencjał wypłaty dywidend. Z drugiej strony, decyzja o sprzedaży lub innym rodzaju restrukturyzacji może wpłynąć na globalną pozycję marki Avon, która od lat zmaga się z wyzwaniami w konkurencyjnym sektorze kosmetycznym.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.02.2025 12:41
Hermès odnotowuje silny wzrost pomimo niepewności gospodarczej
Hermès

14 stycznia 2025 roku Axel Dumas, dyrektor zarządzający Hermès, podsumował wyniki finansowe za 2024 rok, podkreślając odporność modelu biznesowego marki. W obliczu niepewnej sytuacji gospodarczej i geopolitycznej firma utrzymała stabilny wzrost, co świadczy o sile jej strategii oraz elastyczności zespołów.

Silne wyniki odnotowano na wszystkich rynkach, w tym w Azji, gdzie zrealizowano szereg modernizacji i rozbudowy sklepów. W Chinach ponowne otwarcie sklepu w centrum handlowym MixC w Shenyang w grudniu oraz wcześniejsze modernizacje w Shenzhen i Pekinie przełożyły się na wzrost sprzedaży o 8,9 proc. w czwartym kwartale. Największy wzrost w skali roku zanotowano w Japonii (+22,5 proc.), a kolejne miejsca zajęły Stany Zjednoczone (+15 proc.) oraz Europa (+19 proc. bez Francji). Sama Francja, tradycyjnie istotny rynek dla Hermès, odnotowała wzrost o 13 proc.

Pod koniec 2024 roku wszystkie działy firmy, z wyjątkiem zegarmistrzostwa, zanotowały solidny wzrost. Sukces ten był wynikiem strategii opierającej się na wartościach marki oraz zwiększeniu mocy produkcyjnych. Hermès kontynuował także politykę zatrudnienia, przyjmując do pracy 2 300 nowych pracowników, co sprawiło, że globalna liczba zatrudnionych przekroczyła 25 000 osób.

Mimo globalnych wyzwań firma pozostaje optymistyczna i potwierdza ambitne cele dotyczące dalszego wzrostu przychodów. Na tle konkurencji Hermès wyróżnia się solidnymi wynikami – dla porównania LVMH zanotował wzrost przychodów o zaledwie 1 proc. (84,7 miliarda euro), a Kering odnotował spadek o 12 proc., do poziomu 17,1 miliarda euro. Takie wyniki potwierdzają dominującą pozycję Hermès na rynku luksusowym i skuteczność jego strategii.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. luty 2025 11:53