StoryEditor
Producenci
25.05.2020 00:00

W czasie pandemii influencerzy tracą reklamy i pieniądze

Nowe badania przeprowadzone przez Attain pokazują, że influencerzy w UK stracili średnio 33 proc. swoich potencjalnych zarobków. Z przeprowadzonej przez firmę analizy ponad 500 influencerów na Instagramie z obszaru styl życia - w tym mody i urody, wynika, że 65 proc. odnotowało spadek sponsorowanych treści od 12 marca do 7 maja, w porównaniu z poprzednimi ośmioma tygodniami.

Odpowiada to średniej stracie przekraczającej 16 500  funtów, pomimo 10 proc. influencerów, którzy doświadczają wzrostu swoich zarobków w tym okresie. W szczególności influencerki beauty opublikowały na swoich profilach 63 proc. mniej reklam niż w poprzednim okresie.

Agencja Attain porównała także poziom sponsorowanych postów z treściami partnerskimi od 2019 roku i analiza wykazała 66-procentowy spadek zawartości tego typu, a posty od influencerów ze świata piękna spadły o ponad trzy czwarte (84 proc). Jednak wniosek jest taki, że mimo że zmniejszyły się inwestycje firm kosmetycznych w posty sponsorowane, to influencer marketing nadal pozostaje potencjalnie zyskownym kanałem.

- W związku z tym, że ludzie mają więcej wolnego czasu z powodu ograniczeń związanych z zamknięciem, wyniki  zaangażowania postów influencerskich były albo na stałym poziomie albo lepsze niż zwykle - czytamy w raporcie firmy.

Podczas izolacji influencerki  świata piękna skupiły się na YouTube, ponieważ wzrosła liczba zamówień realizowanych z domu i szukanie przez konsumentów porad i opinii w sieci. Według platformy śledzenia rynku Tribe Dynamics, filmiki marek na YouTube dotyczące kosmetyków, pielęgnacji skóry, dóbr luksusowych i odzieży zyskały na popularności w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji i we Włoszech. Liczba komentarzy konsumentów filmików na YouTube i Instagramie również się zwiększyła, a w USA odnotowała wzrost o 10 proc. Tymczasem odpowiedzi na posty na Instagramie w Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech i Hiszpanii wzrosły o 20-30 proc.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 05:39