Miasto ma nadzieję, że nowy obiekt zgromadzi lokalnych graczy, generując synergię i umożliwiając im lepsze konkurowanie z międzynarodowymi koncernami - podaje South China Morning Post.
Chen Wande, dyrektor Biura Biura Nauki, Przemysłu, Handlu i Technologii Informacyjnych Okręgu Baiyun, powiedział South China Morning Post:
- Największym wyzwaniem dla lokalnych graczy jest brak ziemi. Więc miasto i dzielnica stworzyły park, kupując ziemię od wieśniaków.
W mieście działa około 1789 firm kosmetycznych, co stanowi około 40 proc. krajowej liczby firm. Do listopada 2020 r. 12 firm zgodziło się zainwestować około 3,5 miliarda juanów (534 milionów dolarów) w fabryki w parku.
Sprzedaż kosmetyków w Chinach przez producentów hurtowych i detalicznych sięgnęła 340 miliardów juanów w 2020 roku, według National Bureau of Statistics, w porównaniu z 88,9 miliardów juanów w 2010 roku. A z danych Statista wynika, że globalnie L'Oréal, Unilever i Estée Lauder wygenerowały łącznie prawie 72 miliardy dolarów sprzedaży w 2020 roku.
Pomimo pandemii sprzedaż kosmetyków w Chinach była stabilna. Według danych rządowych w ciągu pierwszych dwóch miesięcy tego roku wzrosła o 40,7 proc. do 55,8 mld juanów. Wskaźnik ten przewyższył wzrost o 33,8 proc. w ogólnej sprzedaży detalicznej. Według obserwatorów z branży istnieje również dobra koniunktura w segmencie kosmetyków dla mężczyzn.