StoryEditor
Producenci
03.10.2017 00:00

V FBKCh: Facebook w służbie budowania marki i realizowania targetów

Facebook to bardzo silna platforma mediowa wykorzystywana przez nowoczesnych marketerów, zarówno w poszukiwaniu nowych klientów, jak i domykania transakcji online - mówiła Agnieszka Chabrzyk, country director Polska, busines factory&ROIHunter, jedyny partner marketingowy Facebooka w Europie Środkowo-Wschodniej podczas wystąpienia na V Forum Branży Kosmetyczno-Chemicznej.

Na Facebooku konsumenci spędzają wiele czasu, dlatego jest to doskonałe miejsce do kontaktowania się z klientami marek. Konsumenci są dziś praktycznie non stop online. Blisko 80 proc. osób aktywnie przez ponad 2 godziny dziennie korzysta z telefonu, z czego 50 minut spędza na Facebook i Instagramie.

- Ostatni raport Zenith Opit Media pokazuje, że ponad 20 proc. budżetów jest już przeznaczanych na Google i Facebooka. Dlatego planując tort mediowy bardzo ważne jest uwzględnienie tych miejsc, bo tam są klienci, którzy z pełną atencją te media konsumują - mówiła Agnieszka Chabrzyk. Podkreśliła, że 15 milionów Polaków miesięcznie odwiedza Facebooka, zaś 2 miliony śledzi Instagram. Aż 12 milionów ludzi korzysta z aplikacji FB na telefonie.

Badaczka wskazała, że algorytm Facebooka pozwala bardzo precyzyjnie dobierać grupy docelowe. - W badaniu przeprowadzonym w Polsce trzy na pięć osób przyznało, że o nowych markach i produktach dowiaduje się z Facebooka - opowiadała Agnieszka Chabrzyk. - Dla właścicieli marek oznacza to pewną redefinicję budżetów. Coraz częściej ludzie, którzy zobaczyli reklamę na Facebooku, dokonali zakupu - stwierdziła.
Jak wygląda proces zakupowy i ścieżka zakupu w przypadku reklam wyświetlanych na Facebooku? - Bardzo często informujemy klienta o produkcie, on nie musi nawet kliknąć, aby tę reklamę zobaczyć i zapamiętać. A jak ma wolną chwilę, to szuka tego produktu. W kolejnym kroku narzędzia Facebooka pomagają tego klienta odnaleźć i pokazać mu reklamę tego produktu, a następnie przekierować go do sklepu online albo wskazać drogę do sklepu stacjonarnego.
Chabrzyk dodała, że Facebook jako platforma mediowa gwarantuje precyzyjne targetowanie - pozwala, by nie jedną reklamę skierować do kilkumilionowej grupy, a personalizować i dopasowywać do różnych odbiorców (np. inna reklama dla kobiet, a inna dla mężczyzn).
Ważnym argumentem dla marketingowców jest precyzyjny pomiar wyników. - Wiemy dokładnie jak zadziałała reklama na Facebooku czy Instagramie - podkreśliła badaczka podczas swojego wystąpienia na V FBKCH.
 

wiadomoscihandlowe.pl
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
22.01.2025 13:50
Najnowszy sklep Rituals otwarty w Złotych Tarasach [DUŻO ZDJĘĆ]
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie / M.Szulc wiadomoscikosmetyczne.pl
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie / M.Szulc wiadomoscikosmetyczne.pl
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie / M.Szulc wiadomoscikosmetyczne.pl
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie / M.Szulc wiadomoscikosmetyczne.pl
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Gallery

Marka Rituals Cosmetics postawiła na rozwój w Polsce – tylko przez ostatni rok uruchomiła w naszym kraju blisko 20 sklepów. Najnowszy butik marki otwarto w środę w jednym z najpopularniejszych centrów handlowych Warszawy.

Rituals ma obecnie 62 sklepy na terenie całej Polski, między innymi w Trójmieście, BIałymstoku, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Katowicach, Rzeszowie, Poznaniu, Szczecinie Radomiu czy Toruniu. W samej Warszawie jest ich już jedenaście. 

Najnowsze otwarcie Rituals miało miejsce w środę 22 stycznia w centrum handlowym Złote Tarasy, cieszącym się dużą popularnością z uwagi na lokalizację w ścisłym centrum miasta i dworca Centralnego. 

Na otwarcie sklepu w Złotych Tarasach o godz. 9 oczekiwało kilkadziesiąt osób. Na pierwszych stu klientów, którzy zrobili zakupy za minimum 190 zł, przy kasie czekały upominki od marki. 

Również przez kilka najbliższych dni wszyscy klienci będą mogli skorzystać z rabatów i specjalnych promocji.

Jak zapowiedziała Dorota Prat-Carrabin, country director Eastern Europe Rituals Cosmetics, lokalizacja w warszawskich Złotych Tarasach jest strategicznym krokiem, który “pozwoli marce być bliżej klientów i stworzyć dla nich przestrzeń relaksu i inspiracji”.

Otwarcie Rituals w Złotych Tarasach (pierwsze w tym roku w Polsce) to dla marki kolejny krok w zapowiadanej ekspansji w naszym kraju. Przez cały 2024 sieć otworzyła w Polsce ok. 20 nowych butików, a na całym świecie takich otwarć było prawie 250.

Obecnie globalnie działa ponad 1,1 tys. sklepów Rituals w 33 krajach.

Wywodząca się z Holandii marka od początku stawia na przemyślany design oraz formuły produktów. “Jako marka, która chce dostarczać luksusowe produkty kosmetyczne z naciskiem na dobre samopoczucie, jesteśmy pionierami w łączeniu produktów do kąpieli, ciała i domu w jednym portfolio. Nasza oferta obejmuje produkty do pielęgnacji ciała pochodzenia naturalnego, zapachy do domu oraz odzież domową” – podkreśla Rituals. 

Czytaj też: Rituals Cosmetics realizuje założone cele środowiskowe. Jakie ma efekty?

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
22.01.2025 10:29
Reckitt inwestuje w rozwój lokalnych mocy produkcyjnych w Stanach Zjednoczonych i Chinach
Reckitt Benckiser

Reckitt inwestuje setki milionów dolarów w rozwój lokalnej produkcji w Stanach Zjednoczonych i Chinach, aby uniezależnić się od importu i zabezpieczyć łańcuch dostaw przed możliwymi konfliktami handlowymi. Kluczowe projekty to budowa fabryki w Karolinie Północnej za 190 milionów dolarów oraz centrum badawczo-rozwojowego w Szanghaju za 300 milionów juanów (40,9 milionów dolarów).

Fabryka w Karolinie Północnej, której uruchomienie zaplanowano na 2027 rok, umożliwi produkcję tabletek i płynów marki Mucinex na rynku lokalnym. Dzięki temu import produktów Reckitt do Stanów Zjednoczonych zostanie zredukowany do 25 proc. sprzedaży lokalnej. W dobie rozważań o protekcjonistycznej polityce handlowej w USA, w tym potencjalnych taryfach sięgających 60 proc. na import z Chin, ta inwestycja pozwoli firmie na większą elastyczność produkcyjną i uniezależnienie się od pojedynczych źródeł dostaw.

W Chinach firma rozbudowuje fabrykę w Taicang, która od 2026 roku rozpocznie produkcję prezerwatyw, co dodatkowo wzmocni lokalne możliwości wytwórcze. Nowe centrum badawczo-rozwojowe w Szanghaju skoncentruje się na tworzeniu produktów dostosowanych do lokalnych potrzeb. Obecnie aż 80 proc. produktów Reckitt sprzedawanych w Chinach jest już wytwarzanych w tym kraju, co stawia firmę w korzystnej pozycji wobec niepewności na rynku międzynarodowym.

Strategiczne inwestycje Reckitt są odpowiedzią na wyzwania geopolityczne i odzwierciedlają długoterminową wizję firmy. Poprzez wzmocnienie lokalnej produkcji w kluczowych regionach świata, Reckitt nie tylko zabezpiecza swoją pozycję na rynkach, ale również minimalizuje ryzyko wynikające z napięć handlowych i zmian regulacji.

Czytaj także: Reckitt Benckiser konsoliduje swoją polską działalność w warszawskim biurowcu VIBE

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. styczeń 2025 20:16