StoryEditor
Producenci
08.04.2022 00:00

UOKiK ponownie zachęca konsumentów do czytania etykiet kosmetyków i zapowiada raport dotyczący ich bezpieczeństwa

Po co w moim kremie są przeciwutleniacze? Czy olej canola może mnie uczulić? – takie pytania często nasuwają się konsumentom podczas wyboru kosmetyków. UOKiK zachęca ich do weryfikowania informacji na ten temat oraz czytania etykiet i śledzenia składów produktów. Wskazuje do tego pomocne narzędzie, którym jest aplikacja Kosmopedia, którą prezes UOKiK objął swoim patronatem. Urząd zapowiada również, że już niebawem opublikuje raport na temat bezpieczeństwa kosmetyków. 

Urząd Ochrony Konkurencji i Konkurenta monitoruje rynek i sprawdza oznakowanie kosmetyków. Wyniki najnowszej kontroli zaprezentuje już za kilkanaście dni. Rynek jest monitorowany pod kątem oznaczeń, które znajdują się na produktach. Sprawdzane jest czy są one dobrze oznakowane, a ich etykiety nie wprowadzają w błąd, czy nie powodują szkody dla zdrowia oraz czy są wprowadzane legalnie. 

UOKiK zapowiada publikację raport dotyczącego kontroli kosmetyków i już teraz zachęca do weryfikowania etykiet na produktach pielęgnacyjnych i świadomego ich wyboru. W tym celu Urząd odsyła konsumentów do portlalu Kosmopedia.org, którego jest oficjalnym patronem.

Szczególnie ważne jest, aby produkty, których używamy, i które mają bezpośredni kontakt z naszą skórą, włosami, paznokciami – były dla nas bezpieczne. Niedługo opublikujemy raport dotyczący kontroli kosmetyków, jednak już teraz zachęcamy cię do weryfikowania etykiet na produktach pielęgnacyjnych i świadomego ich wyboru – czytamy w komunikacie prezesa UOKiK. 

UOKiK przypomina konsumentom, że wykaz składników kosmetycznych na etykiecie (tzw. INCI) czasem się zmienia. Producenci dostosowują składowe swoich preparatów do zmian w regulacjach prawnych, do postępu naukowo-technologicznego lub zwyczajnie poprawiają ich właściwości. Warto zatem co jakiś czas przeanalizować ponownie skład swojego ulubionego kremu i sprawdzić, czy nadal spełnia on nasze oczekiwania.

UOKiK przypomina konsumentom jak istotne jest czytanie etykiet kosmetyków. Publikuje też "ściągawkę".

Kosmopedia, do której odsyła konsumentów UOKiK składa się z portalu internetowego i bezpłatnej aplikacji mobilnej. W przystępny i oparty na nauce sposób opisuje wszystkie najważniejsze informacje dotyczące kosmetyków. Jej najważniejszym zadaniem jest pomaganie konsumentowi w poszerzaniu i docieraniu do eksperckiej wiedzy po to, by samodzielnie – bez pseudodoradztwa, bez przekazów marketingowych, mógł dokonać najlepszego dla siebie czy swoich bliskich wyboru. Dopasowanego do typu i potrzeb skóry.

Branża kosmetyczna i w Polsce, i w Europie jest ściśle regulowana. Kosmetyki kontrolowane są na każdym etapie powstawania, ale obserwujemy z niepokojem, jak obecnie z wielu strumieni informacji płyną dziś do użytkowników upraszczane przekazy o tym, co przebadane, bezpieczne, legalne w kosmetykach. Droga na skróty nieuchronnie prowadzi do błędnych analiz i po prostu wprowadza konsumentów w błąd. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zarządza nad Wisłą właśnie tym obszarem, dlatego poprosiliśmy o sprawdzenie Kosmopedii i zarekomendowanie jej użytkownikom kosmetyków. I tak się stało. Dla użytkowników kosmetyków to czytelny sygnał, gdzie w gąszczu informacji szukać tych neutralnych i wiarygodnych o kosmetykach i ich składnikach – wyjaśnia Blanka Chmurzyńska-Brown, dyrektor generalna Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego.

Kosmopedia.org została uruchomiona w 2010 r. z inicjatywy Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego, jako drugi tego typu portal w Europie (po brytyjskiej stronie The Facts about).

Przeczytaj również: Prezes UOKiK wytacza działa przeciwko hurtowniom farmaceutycznym

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 00:09