StoryEditor
Producenci
14.09.2017 00:00

Unilever światowym liderem zrównoważonego rozwoju w swoim sektorze

Unilever po raz kolejny zajął pierwsze miejsce w sektorze produktów osobistych w rankingu zrównoważonego rozwoju Dow Jones Sustainability Index. Firma zdobyła 89 na 100 punktów i uplasowała się na pierwszym miejscu w 11 spośród 25 kategorii.

Wskaźnik DJSI publikowany jest od 1999 roku i stanowi jeden z najbardziej wiarygodnych wyznaczników sukcesów firm w zakresie wdrażania strategii zrównoważonego rozwoju.

Firma Unilever bierze udział w rankingu Dow Jones od momentu jego stworzenia, a przez ten okres 18 razy była wyróżniana, jako lider sektora. W tegorocznym zestawieniu Unilever zdobył 89 na 100 punktów, plasując się tym samym na pierwszym miejscu w 11 z 25-ciu kategorii. Dzięki temu koncern ponownie dołączył do DJSI World, globalnego indeksu inwestycji, który śledzi i analizuje działania firm wpisujących się w założenia zrównoważonego rozwoju.

– Dobre wyniki w tegorocznym indeksie są dla nas dużym osiągnięciem. Wyróżnienie to stanowi referencję dla interesariuszy i inwestorów, udowadniając, że kierujemy się wysokimi standardami zrównoważonego rozwoju. Świadczy to również o sukcesie realizowanego przez nas planu „Życie w sposób zrównoważony” oraz poświęceniu pracowników Unilever, którzy angażują się w pracę na rzecz dbania o odpowiedzialność społeczną i środowiskową – zapewnia Sue Garrard, starszy wiceprezes ds. zrównoważonego biznesu i komunikacji w Unilever.

Punktem wyjścia dla rocznej oceny Dow Jones Sustainability Index – zarządzanej przez RobecoSAM – jest kwestionariusz dotyczący czynników, które mogą mieć wpływ na realizowanie długoterminowych planów zrównoważonego rozwoju. Na podstawie zebranych danych identyfikowane są, a następnie wyróżniane, firmy, które mają perspektywy na osiągnięcie wyższych wyników niż konkurencja.

Celem Dow Jones Sustainability Index (DJSI) jest opisywanie koniunktury spółek wpisujących się w strategię CSR. W budowaniu indeksu oceniane są wyniki ekonomiczne, środowiskowe i społeczne ponad 3 000 spółek publicznych. Dzięki temu, ranking od lat wyróżnia firmy, które stanowią benchmark dla spółek angażujących się w działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, a także mają znaczącą wartość dla inwestorów doceniających odpowiedzialne praktyki biznesowe.

wiadomoscihandlowe.pl
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 09:22