
Transformacja ta wpisuje się w strategię Unilever GAP 2030, której celem jest optymalizacja i personalizacja treści reklamowych przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego poziomu kreatywności. Dzięki technologii 3D i cyfrowym bliźniakom, każda wersja produktu – w różnych wariantach, opakowaniach i językach – jest zapisana w jednym pliku, co eliminuje konieczność powielania zasobów graficznych. Wykorzystanie otwartego formatu Open Universal Scene Description (USD) zapewnia kompatybilność z systemami Unilever i jego dostawców, co znacząco usprawnia procesy produkcji treści.
Przykłady wdrożenia tej technologii pokazują ciekawe wyniki. TRESemmé w Tajlandii odnotowało 87 proc. redukcję kosztów tworzenia treści, dwukrotne przyspieszenie produkcji oraz 5 proc. wzrost intencji zakupowych. Dział Beauty & Wellbeing, w skład którego wchodzą marki takie jak Dove, Vaseline i Clear, zaoszczędził do 55 proc. kosztów oraz skrócił czas tworzenia treści o 65 proc., co doprowadziło do podwojenia wskaźnika klikalności i trzykrotnego wydłużenia czasu zaangażowania odbiorców.
Unilever nie tylko usprawnia procesy, ale także zmienia podejście do marketingu. Wg. press release koncernu skalowanie AI pozwala zespołom kreatywnym skupić się na strategicznych aspektach budowania marek, zamiast na żmudnych zadaniach produkcyjnych. Firma wykorzystuje już ponad 500 aplikacji AI, co pomaga upraszczać procesy i zwiększać popyt na jej produkty. Dzięki nowej technologii Unilever łączy kreatywność z efektywnością, tworząc spójne i wysokiej jakości treści w rekordowym czasie.