StoryEditor
Producenci
24.03.2023 00:00

Unilever dodaje kody AQR na opakowaniach kapsułek Persil

Niektóre opakowania kapsułek Persil – kartonowe oraz linia Ultimate Liquids – otrzymają nowe, ulepszone kody do końca marca, ale marka zobowiązała się dodać to rozwiązanie do pełnego asortymentu do końca przyszłego roku / fot. materiały prasowe
Koncern Persil zdecydował o dodaniu kodów AQR na opakowaniach kapsułek Persil. W ten sposób chce ułatwić zakupy oraz użytkowanie produktu przez osoby niewidome i niedowidzące. Innowacja najpierw będzie dostępna w Wielkiej Brytanii. Jednak w tym roku ma zostać zaimplementowana na pozostałych rynkach.  

Kapsułki Persil w opakowaniach niezawierających plastiku oraz linia Ultimate Liquids będą teraz miały na opakowaniach nowy, ulepszony kod QR (AQR). Celem właściciela marki, koncernu Unilever jest stworzenie bardziej integracyjnego doświadczenia w sklepie i w domu dla 2 milionów osób niewidomych i niedowidzących w Wielkiej Brytanii, gdzie innowacja pojawi się w pierwszej kolejności.

AQR zostały stworzone we współpracy ze specjalistami od rzeczywistości rozszerzonej Zappar oraz we z Królewskim Narodowym Instytutem Osób Niewidomych (RNIB). Po uzyskaniu dostępu za pośrednictwem smartfona kod zapewnia informacje o produkcie, użytkowaniu, bezpieczeństwie i recyklingu w taki sposób, który został zaprojektowany z myślą o użytkownikach niewidomych i niedowidzących. Informacje są wyświetlane większą czcionką lub w formatach z audiodeskrypcją i przewodnikiem głosowym.

– Chociaż kody QR są w powszechnym użyciu od prawie 30 lat, brakuje im ważnego składnika, jakim jest szeroka dostępność. AQR to drobna zmiana, ale w niezwykle istotnej sprawie, jaką jest poprawa jakości życia ludzi – mówi Caspar Thykier,  dyrektor generalny i współzałożyciel Zappar.

Unilever, RNIB i Zappar mają nadzieję, że dzięki wspólnej inicjatywie dostępne dla wszystkich informacje zamieszczane na produktach w formie kodów AQR staną się standardem w projektowaniu opakowań.

Czytaj też: P&G z myślą o klientach z niepełnosprawnościami stworzył nowe opakowanie kapsułek

Niektóre opakowania kapsułek Persil – kartonowe oraz linia Ultimate Liquids – otrzymają nowe, ulepszone kody do końca marca. Inicjatywa jest globalna – choć rozpocznie się w Wielkiej Brytanii, to  do końca 2023 roku ma objąć pozostałe rynki. Marka zobowiązała się też, że do końca przyszłego roku doda to rozwiązanie do pełnego swojego asortymentu.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 07:49