Unilever, gigant dóbr konsumpcyjnych, zapowiedział, że każdego roku wyda 2 mld euro na małe i średnie przedsiębiorstwa, które zaopatrują jego biznes.
Aby zdywersyfikować swój łańcuch dostaw, fundusze zostaną zaoferowane firmom, których właścicielami są lub którymi zarządzają kobiety, niedostatecznie reprezentowane grupy rasowe i etniczne, osoby niepełnosprawne oraz osoby ze społeczności LGBTQI +.
Grupa zachęca także swoich dostawców do różnorodności wśród swoich partnerów. Oprócz zaangażowania na rzecz integracji, Unilever zobowiązał się też do poprawy standardów życia nisko opłacanych pracowników.
Firma Alana Jope zapowiedziała, że każda osoba, która bezpośrednio dostarcza towary i usługi markom Unilevera, otrzyma pensję wystarczającą na utrzymanie lub dochód przynajmniej do 2030 roku. Szczególny nacisk zostanie położony na najbardziej narażonych pracowników, zwłaszcza tych w produkcji i rolnictwie.
- Dwa największe zagrożenia, przed którymi stoi obecnie świat, to zmiana klimatu i nierówności społeczne - powiedział Alan Jope, który w grudniu ubiegłego roku otrzymał nagrodę CEW Achiever Award. - Miniony rok niewątpliwie pogłębił podziały społeczne i potrzebne są zdecydowane i zbiorowe działania, aby zbudować społeczeństwo, które pomaga poprawić warunki życia, wspiera różnorodność, pielęgnuje talenty i oferuje możliwości dla wszystkich - dodał.