StoryEditor
Producenci
02.09.2022 00:00

Twórczyni marki Chantecaille nie jest już jej dyrektorem generalnym. Zastąpiła ją Emily Coleman

Sylvie Chantecaille nie jest już dyrektorem generalnym stworzonej przez siebie marki kosmetycznej Chantecaille Beaute. Po ośmiu miesiącach od sprzedaży firmy grupie Beiersdorf, na stanowisko powołana została Emily Coleman, która kierować nią będzie z centrali w Nowym Jorku.

Chantecaille Beaute, prestiżowa marka kosmetyczna należąca do grupy Beiersdorf, mianowała Emily Coleman na nowego dyrektora generalnego, następcę założycielki c. Coleman obecnie pełni nowe stanowisko w centrali firmy w Nowym Jorku. Podlega bezpośrednio członkowi zarządu Beiersdorf Patrickowi Rasquinetowi, który odpowiada za biznes farmaceutyczny i selektywny, czyli za marki Eucerin, Hansaplast, La Prairie i Chantecaille.

Czytaj też: Beiersdorf sfinalizował przejęcie firmy Chantecaille

Coleman dołączyła do Chantecaille po 20 latach pracy w L’Oréal, gdzie zdobyła doświadczenie w wielu obszarach, w tym Digital & Marketing, Travel Retail & Retail Operations oraz Supply Chain. Jej ostatnią rolą w L’Oréal była senior vice president marki Urban Decay. W trakcie swojej kariery Coleman nabyła umiejętności  rozwijania globalnych marek o znaczeniu lokalnym, co wykazała w Paryżu, Hongkongu, Nowym Jorku i Kalifornii. Ukończyła edukację na Uniwersytecie Oksfordzkim w Anglii oraz w MPS Fashion Institute of Technology w Nowym Jorku.

– Chantecaille odgrywa kluczową rolę w Beiersdorf, ponieważ marka uzupełnia nasze portfolio prestiżowych produktów kosmetycznych o produkty do pielęgnacji skóry i makijażu. W Emily znaleźliśmy CEO z ogromnym doświadczeniem w pielęgnacji skóry i makijażu, aby podnieść naszą prestiżową markę na wyższy poziom i nadal ją rozwijać – skomentował Patrick Rasquinet.

Chantecaille Beaute jest drugą akwizycją Beiersdorf w Stanach Zjednoczonych (po marce Coppertone) w ramach strategii C.A.R.E.+. Dzięki temu koncern wzmocnił swoje portfolio w segmencie kosmetyków prestiżowych i umocnił swoją pozycję w Stanach Zjednoczonych, Chinach i Korei.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
04.04.2025 10:29
Koreańska marka obniżyła ceny swoich kosmetyków w WIelkiej Brytanii. Czym to tłumaczy?
Firma Erborian powstała w 2007 rokuInstagram Erborian

Erborian, koreańska marka z kosmetykami pielęgnacyjnymi, zdecydowała się na obniżenie cen, obejmujące cały asortyment produktów. Co istotne, obniżenie cen nie wiąże się z żadnymi zmianami w składach produktów ani z opakowaniami.

Marka, po zweryfikowaniu swojej struktury cenowej produktów do pielęgnacji skóry, postanowiła poprzez obniżenie cen zwiększyć dostępność produktów dla klientów. W Wielkiej Brytanii przedział cenowy kosmetyków marki Erborian to obecnie od 4 do 44 funtów (wcześniej był to zakres 6,50-62 funtów)

Firma zdecydowała się na obniżenie cen pomimo wzrostu kosztów firmy o ok. 0,6 proc. w stosunku po poprzedniego roku. Oznacza to oczywiście wpływ tej korekty na marże firmy. Mimo to Erborian podkreśla, że ​​obniżka cen była „słuszną decyzją”, która sprawi, że więcej klientów będzie mogło nabywać jej produkty i cieszyć się niższymi cenami.

– Zmiana cen Erborian była spowodowana opiniami konsumentów. Uznając te spostrzeżenia i rosnące koszty życia w Wielkiej Brytanii, podjęliśmy decyzję o dostosowaniu się do rynku i zapewnieniu, że nasze produkty pozostaną dostępne dla naszej społeczności – skomentowała dla portalu TheIndustry.beauty Debroah Goldweis, dyrektor generalna Erborian w Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Jak podkreślają również przedstawiciele marki Erborain, obniżenie cen nie wiąże się z żadnymi zmianami w składach produktów ani z opakowaniami. 

Firma Erborian ("Zioła Orientu") powstała w 2007 roku, będąc połączeniem koreańskiej wiedzy w zakresie pielęgnacji skóry z francuskim luksusem, tworząc innowacyjne formuły wzbogacone tradycyjnymi koreańskimi ziołami. Laboratorium firmy mieści się w Seulu. Jej najlepiej sprzedające się produkty obejmują krem ​​CC i krem ​​BB, które nadal są popularne w mediach społecznościowych wśród konsumentów, ponieważ trend K-beauty nadal wykazuje tendencję rosnącą m.in. w Wielkiej Brytanii).

Czytaj też: Koreańska ekspansja w branży kosmetycznej: rekordowy eksport i boom inwestycyjny

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
04.04.2025 09:55
Unilever z nowym dyrektorem R&D w dywizji premium
W ciągu ostatnich lat Unilever dodał do swojego portfolio marek premium wiele globalnych marek kosmetycznychJHVEPhoto/Shutterstock

Unilever awansował Jean-Philippe’a Courtois na stanowisko dyrektora ds. badań i rozwoju w dywizji produktów premium, obejmującej takie marki jak Paula’s Choice, Living Proof czy Hourglass.

Courtois dołączył do Unilever jako naukowiec ds. formuł w 2000 roku, obejmując stanowisko lidera ds. strategii i operacji w dziale badań i rozwoju premium w październiku 2022. Zanim dołączył do zespołu zajmującego się  markami prestiżowymi, pełnił różne funkcje w dywizji pielęgnacji osobistej (personal care).

Z przyjemnością informuję, że rozpoczynam pracę na stanowisku dyrektora ds. badań i rozwoju w dziale marek premium Unilever, nie mogąc doczekać się na więcej innowacji  wspólnie z  wszystkimi naszymi utalentowanymi zespołami marek oraz partnerami – napisał Jean-Philippe Courtois w poście na LinkedIn. 

W ciągu ostatnich lat Unilever dodał do swojego portfolio marek premium wiele globalnych marek kosmetycznych. Wśród przejęć znalazły się takie brandy jak Tatcha, Hourglass Cosmetics, Living Proof, Murad, Dermalogica i REN Clean Skincare. W grudniu 2023 miał miejsce zakup ekskluzywnej marki biotechnologicznej z produktami do pielęgnacji włosów K18.

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
04. kwiecień 2025 11:03