StoryEditor
Producenci
01.08.2022 00:00

TOP 10 lipca. Najczęściej czytane teksty na naszym portalu

Lipiec pomimo okresu wakacyjnego oraz temperatur sprzyjających wypoczynkowi i plażowaniu, nie osłabił zapału do pracy biznesu kosmetycznego, który intensywnie rozwija nowe projekty i stara się zapobiegać nadchodzącym skutkom inflacji. Naszych czytelników najbardziej interesowało to, co myślą i robią konkretni przedstawiciele rynku, to właśnie wywiady i opinie były na topie. Poniżej przedstawiamy zestawienie dziesięciu najczęściej czytanych tekstów na portalu wiadomoscikosmetyczne.pl w lipcu 2022 r. Ranking stworzyliśmy na podstawie Google Analytics.

1.Dr. Max Group schodzi z długu i ma dalsze środki na rozwój

W czerwcu najwięcej odsłon miał tekst dotyczący sytuacji firmy Dr. Max. Dr.Max Group, wiodąca sieć aptek detalicznych w Europie, z powodzeniem zamknęła kompleksowe refinansowanie swojego długu bankowego i pozyskała dodatkowe fundusze na dalszy strategiczny wzrost w łącznej kwocie do 940 mln EUR – poddała firma w komunikacie.

2. SunewMed+ pracuje w systemie czterodniowym i dzieli się doświadczeniami

Zmiany na rynku pracy odczuli zarówno pracownicy, jak i przedsiębiorcy. Firma kosmetyczna SunewMed+ od marca 2022 r. pracuje w czterodniowym systemie. Po kilku miesiącach pilotażu zespół dzieli się swoimi doświadczeniami z branżą, bo czterodniowy tydzień pracy jest ciągle pionierskim rozwiązaniem i bardzo rzadko w Polsce spotykanym.

3. Beata Orlicka, Ziko Dermo: Kult zadbanej skóry sprzyja rynkowi dermokosmetyków

Ziko Dermo to sieć drogerii specjalizujących się w dermokosmetykach i dermokonsultacjach. Beata Orlicka, koordynatorka ds. promocji i sprzedaży dermokosmetyków w Ziko Dermo, powiedziała Katarzynie Bochner o inwestycjach w kolejne kategorie produktów, o rynku dermokosmetyków, kulcie zadbanej skóry oraz potrzebach i świadomości kobiet stosujących dermokosmetyki.

4. Adam Nitecki, L'Oréal Polska: Rośniemy szybciej niż rynek i reinwestujemy zyski w działania ekologiczne i społeczne

Adam Nitecki, dyrektor generalny Consumer Products Division L'Oréal Polska i Krajów Bałtyckich w rozmowie z Anną Zawadzką, powiedział, że dziś dla konsumentów coraz ważniejszym kryterium wyboru marki jest to, czy spełnia ona aspekty odpowiedzialności ekologicznej i społecznej.

5. DM Drogerie Markt planują kolejne otwarcia i szukają ludzi od ekspansji

Sieć DM Drogerie Markt, która w kwietniu 2022 odtworzyła swój pierwszy sklep w Polsce, poszukuje specjalistów od ekspansji, którzy będą wyławiać najlepsze lokalizacje na kolejne placówki. Już niebawem otwarcie kolejnych drogerii tej niemieckiej sieci.

6. Tomasz Synowiec, LOreal: Dwucyfrowe wzrosty w kategoriach makijażu, pielęgnacji twarzy i włosów [KOMENTARZ]

Tomasz Synowiec, Head of Category Management Poland & Baltics L'Oréal Polska skomentował dla nas sytuację na rynku kosmetycznym i wskazał, które kategorie radzą sobie najlepiej.

7. Dariusz Stasiukiewicz żegna się z firmą Delia Cosmetics

Duże zainteresowanie wzbudziła informacja, że Delia Cosmetics rozstała się z Dariuszem Stasiukiewiczem, dyrektorem sprzedaży na Polskę. Menedżer zarządzał działem sprzedaży od 2018 r. i odpowiadał za współpracę z kanałem tradycyjnym oraz nowoczesnym, a także zarządzał obszarem marek własnych produkowanych dla sieci handlowych.

8. Team X wraca z kolejną kolekcją kosmetyków. Tym razem trafi ona do Rossmanna

W sobotę 16 lipca do sieci Rossmann trafiła nowa kolekcja kosmetyków do makijażu marki Ingrid stworzona we współpracy z influencerkami z Team X. Pierwsza partia poprzedniej, sprzedawanej w sieci Hebe, wyprzedała się w dwa dni!

9. Polacy szukają w sklepach tańszych produktów. Dotyczy to także chemii i kosmetyków

Prawie 80 proc. konsumentów szuka w sklepach tańszych produktów lub zamienników. Dotyczy to nie tylko artykułów spożywczych, ale i chemii gospodarczej oraz kosmetyków. Ich cena powinna być o 20-30 proc. niższa, aby produkt był interesujący. Na popularności tracą produkty eko i bio, na ogół droższe niż pozostałe – wynika z danych UCE Research i Grupy Blix.

10. Vabun Radosława Majdana wystawione w całości na sprzedaż

Początkowo firma Radosława Majdana radziła sobie całkiem nieźle na rynku kosmetycznym, ale pod koniec 2020 r. Majdan przyznał, że wyniki spółki są złe i ogłosił, że poszukuje dla niej inwestora. Przychody spółki w ciągu roku zmalały o ponad 80 proc. Obecnie, jak podają media biznesowe, spółka Vabun założona przez Radosława Majdana została w całości wystawiona na sprzedaż za kwotę 239 tys. zł

Jak się prowadzi biznes kosmetyczny, historie producentów, marek, porady, nowości… to wszystko, codziennie na naszym portalu. Newsletter z bieżącymi informacjami branżowymi jest wysyłany do Czytelników w każdy wtorek i czwartek. We wtorki robimy także przegląd nowości kosmetycznych, by zaprezentować odbiorcom w handlu, co ciekawego pojawiło się na rynku. Warto być prenumeratorem naszych newsletterów. Zapisz się TUTAJ.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.02.2025 14:27
Natura & Co rozważa sprzedaż międzynarodowych operacji Avonu
Natura & Co

Brazylijski gigant kosmetyczny Natura & Co ogłosił, że prowadzi wyłączne rozmowy z funduszem zarządzającym aktywami IG4 na temat potencjalnej sprzedaży operacji Avonu poza Ameryką Łacińską. Informacja ta, podana w czwartek, wywołała pozytywną reakcję rynku – akcje spółki wzrosły o około 3,5 proc., co uczyniło Naturę jednym z liderów wzrostu na indeksie Bovespa, który pozostawał w tym czasie na stabilnym poziomie.

Plany dotyczące restrukturyzacji Avonu firma ogłosiła na początku 2024 roku, rozważając różne opcje, w tym sprzedaż, nawiązanie partnerstwa lub wydzielenie działalności w osobną spółkę. Proces ten został jednak tymczasowo wstrzymany po tym, jak amerykańska jednostka Avonu, Avon Products (API), złożyła wniosek o ochronę przed upadłością na podstawie rozdziału 11 amerykańskiego kodeksu upadłościowego. W grudniu 2024 roku Natura ponownie podjęła analizę strategicznych opcji dla swojego biznesu poza Ameryką Łacińską.

Obecne negocjacje z IG4 znajdują się na wczesnym etapie, a Natura & Co podkreśla, że wciąż rozważa inne alternatywy strategiczne. Analitycy JPMorgan uznali tę decyzję za istotny krok w kierunku uproszczenia struktury biznesowej spółki, co wpisuje się w jej strategię inwestycyjną. Według nich Natura powinna dążyć do sprzedaży międzynarodowego segmentu Avonu w krótkim terminie, zwłaszcza po zakończeniu procesu restrukturyzacyjnego API.

Potencjalna sprzedaż Avonu poza Ameryką Łacińską może mieć istotne konsekwencje finansowe dla Natura & Co. Z jednej strony firma mogłaby skoncentrować się na bardziej dochodowym rynku latynoamerykańskim, generując stabilny przepływ gotówki i zwiększając potencjał wypłaty dywidend. Z drugiej strony, decyzja o sprzedaży lub innym rodzaju restrukturyzacji może wpłynąć na globalną pozycję marki Avon, która od lat zmaga się z wyzwaniami w konkurencyjnym sektorze kosmetycznym.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.02.2025 12:41
Hermès odnotowuje silny wzrost pomimo niepewności gospodarczej
Hermès

14 stycznia 2025 roku Axel Dumas, dyrektor zarządzający Hermès, podsumował wyniki finansowe za 2024 rok, podkreślając odporność modelu biznesowego marki. W obliczu niepewnej sytuacji gospodarczej i geopolitycznej firma utrzymała stabilny wzrost, co świadczy o sile jej strategii oraz elastyczności zespołów.

Silne wyniki odnotowano na wszystkich rynkach, w tym w Azji, gdzie zrealizowano szereg modernizacji i rozbudowy sklepów. W Chinach ponowne otwarcie sklepu w centrum handlowym MixC w Shenyang w grudniu oraz wcześniejsze modernizacje w Shenzhen i Pekinie przełożyły się na wzrost sprzedaży o 8,9 proc. w czwartym kwartale. Największy wzrost w skali roku zanotowano w Japonii (+22,5 proc.), a kolejne miejsca zajęły Stany Zjednoczone (+15 proc.) oraz Europa (+19 proc. bez Francji). Sama Francja, tradycyjnie istotny rynek dla Hermès, odnotowała wzrost o 13 proc.

Pod koniec 2024 roku wszystkie działy firmy, z wyjątkiem zegarmistrzostwa, zanotowały solidny wzrost. Sukces ten był wynikiem strategii opierającej się na wartościach marki oraz zwiększeniu mocy produkcyjnych. Hermès kontynuował także politykę zatrudnienia, przyjmując do pracy 2 300 nowych pracowników, co sprawiło, że globalna liczba zatrudnionych przekroczyła 25 000 osób.

Mimo globalnych wyzwań firma pozostaje optymistyczna i potwierdza ambitne cele dotyczące dalszego wzrostu przychodów. Na tle konkurencji Hermès wyróżnia się solidnymi wynikami – dla porównania LVMH zanotował wzrost przychodów o zaledwie 1 proc. (84,7 miliarda euro), a Kering odnotował spadek o 12 proc., do poziomu 17,1 miliarda euro. Takie wyniki potwierdzają dominującą pozycję Hermès na rynku luksusowym i skuteczność jego strategii.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. luty 2025 06:50