StoryEditor
Producenci
01.03.2023 00:00

TOP 10 artykułów lutego 2023: Woolworth, Lush i aplikacja Super-Pharm

Luty obfitował nam w nowości, wejścia i otwarcia. Pierwszy stacjonarny sklep kultowej marki Lush w Polsce, ogłoszenie wejścia dyskontu Woolworth na nasz rynek, pierwszy sklep Madonis... a poza tym dużo finansowego i prawnego know-how. Zapraszamy do lektury zestawienia 10 najczęściej czytanych tekstów lutego 2023 r.!

1. Niemiecki dyskont Woolworth wchodzi do Polski

Woolworth, niemiecka sieć dyskontów z asortymentem pokrewnym do KIK i Action, oficjalnie ogłosiła swoje wejście do Polski. Jeden z pierwszych sklepów będzie mieścił się w niedawno otwartym ponownie centrum handlowym Fort Wola w Warszawie, i można się spodziewać, że na jego półkach znajdzie się co najmniej kilkanaście marek kosmetycznych.

2. Jak Polacy kupują kosmetyki w dobie kryzysu? Wyniki Raportu Beauty Insight Box [TYLKO U NAS]

Jak pokazują wnioski z raportu, szczególnie interesujący okazuje się wyraźny podział preferencji zakupowych ze względu na różnice pokoleniowe. Inaczej do zakupu kosmetyków podchodzą Baby Boomers i przedstawiciele generacji X, Y i Z. Ci ostatni – tzw. „Zetki”, od pozostałych pokoleń odróżniają się najmocniej – mówi Ewa Eron, COO w Inisght Lab, współautorka Raportu Beauty Insight Box.

3. Procter & Gamble: nowe biuro w Warszawie dla wszystkich pracowników i ich potrzeb

Położony na warszawskim Targówku P&G Warsaw Hub odpowiada na potrzeby wszystkich pracowników i pracownic — także tych z niepełnosprawnościami. Biuro jest także zaprojektowane z myślą o dbałości o środowisko i minimalizację negatywnego wpływu na planetę.

4. Sklep Madonis w Wesołej to dopiero początek. Firma rozważa budowę sieci własnych sklepów

W nowootwartym w warszawskiej dzielnicy Wesoła sklepie Madonis znajduje się około 360 SKU: są to znane już konsumentom i konsumentkom kosmetyki do twarzy, ciała i włosów, higieny jamy ustnej oraz szeroka gama chemii gospodarczej. Marka planuje otwarcie kolejnych lokalizacji.

5. Agnieszka Rokiel, Maciej Maćkowiak: W aplikacji Super-Pharm połączyliśmy sprzedaż z lojalnością

Maciej Maćkowiak, lead product manager w Super-Pharm, i Agnieszka Rokiel, senior UX designerka w Future Mind, opowiedzieli Wiadomościom Kosmetycznym o procesie projektowania i programowania nowej wersji aplikacji mobilnej Super-Pharm. Jej funkcjonalności i przyjazny UX uwiodły klientów i klientki w całej Polsce.

6. Tłumy na otwarciu pierwszego sklepu LUSH w Polsce. Mamy zdjęcia!

17. lutego 2023 r. w warszawskim centrum handlowym Złote Tarasy został otwarty oficjalnie pierwszy polski stacjonarny sklep marki Lush. Kolorowe bomby do kąpieli, maseczki, kostki rozpuszczalne i do masażu, zapachy i upominki przyciągnęły tłumy klientów i klientek, którzy mogli i mogły na miejscu zrobić własną bath bomb.

7. Branża Beauty masowo przyłącza się do akcji Dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców

Trwa akcja zbierania podpisów pod projektem Dobrowolny ZUS dla Przedsiębiorców w Polsce, zainicjowanej przez Adama Abramowicza, Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. Abramowicz wróży, że zwiększająca się po okresie ulgowym stawka ZUS może powodować masowe przenoszenie się przedsiębiorców — w tym z branży kosmetycznej — do szarej strefy.

8. GFK: Kosmetyki nadal sprzedają się tonami, ale rynek rośnie tylko wartościowo

 – W ubiegłym roku przeciętny polski konsument kupił średnio o 300 gramów mniej kosmetyków niż rok wcześniej. Mimo, że w ujęciu ilościowym odnotowaliśmy spadki, to wartościowo mówimy o wzrostach rzędu 8 proc. To kolejny przykład z ostatnich miesięcy, kiedy kupujemy mniej, a wydajemy więcej – komentuje Magdalena Pac-Pomarnacka, konsultantka Panelu Gospodarstw Domowych GfK Polonia.

9. Hebe rozwija e-commerce i szuka menedżerów do zespołu

Sieć drogerii Hebe poszukuje mendażerów i menadżerek. Jak napisano w ogłoszeniu, kandydat/ka ma być "operacyjnym capo di tutti capi (optymalizacja to Twoje drugie imię, z taką samą pasją potrafisz dyskutować o sensie dark storów z działem logistyki, rozmawiać z marketingiem o ROASie dla DPA jak i planować nową aktywację lojalnych z działem CRM)".

10. Chajzer, Doda i Rozenek-Majdan oskarżeni przez UOKiK o wprowadzanie konsumentów w błąd

Dorota Doda Rabczewska, Małgorzata Rozenek-Majdan i Filip Chajzer, troje popularnych influencerów, znalazło się na celowniku Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Prezes UOKiK, Tomasz Chróstny, postawił im zarzuty nieprawidłowego oznaczania treści reklamowych, za co grozi im kara w wysokości do 10 proc. ich rocznego obrotu.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 00:14