StoryEditor
Producenci
01.06.2021 00:00

The Ordinary to najbardziej poszukiwana marka produktów do pielęgnacji skóry na świecie

Najnowsze badania wskazują, że The Ordinary jest najbardziej poszukiwaną marką produktów do pielęgnacji skóry na świecie. Zajmuje pierwsze miejsce na liście najczęściej wyszukiwanych marek produktów do pielęgnacji skóry w 41 krajach, wyprzedzając Dove, Biodermę i CeraVe- podaje Premium Beauty News.

The Ordinary to nie tylko najbardziej poszukiwana marka produktów do pielęgnacji skóry na świecie, ale przebój pokolenia Z, który w dużej mierze dzięki sieciom społecznościowym, takim jak Instagram i TikTok, odniósł ogromny sukces w ciągu zaledwie kilku lat i ma coraz więcej fanów na całym świecie.

W ciągu kilku lat The Ordinary, marka, która jeszcze nie obchodziła nawet 10. rocznicy powstania, zdołała dołączyć do grona najpopularniejszych marek do pielęgnacji skóry. Analizując dane wyszukiwania dla ponad 70 głównych marek produktów do pielęgnacji skóry na całym świecie, witryna z poradami ekspertów Skincare Hero ujawniła, że ​​The Ordinary zajmuje pierwsze miejsce na liście wyszukiwania w 41 krajach na całym świecie. 

Znacznie wyprzedziła główne międzynarodowe marki, takie jak Dove (pierwsze miejsce w 9 krajach), Bioderma (pierwsze miejsce w 6 krajach) i CeraVe pierwsze miejsce (w 5 krajach).

Patent na sukces The Ordinary? Skuteczne, autentyczne, dostępne

Nie można zaprzeczyć, że The Ordinary, teraz część koncernu The Estée Lauder Companies, jest hitem w mediach społecznościowych, szczególnie w TikToku - ulubionym wśród użytkowników Pokolenia Z i że jest marka wspierana przez wiele wpływowych osób, w tym Kim Kardashian, która sama ma około 220 milionów obserwujących na Instagramie.

Marka wpisuje się również w kilka głównych trendów w tej chwili, spełniając nowe oczekiwania konsumentów dzięki prostszym formułom, braku kontrowersyjnych składników, minimalistycznym opakowaniom nawiązującym do marek farmaceutycznych i przystępnym cenom. Większość produktów kosztuje mniej niż 10 dol. A cena jest głównym czynnikiem dla konsumentów, którzy wydają się być zadowoleni ze skuteczności tych kosmetyków.

Badanie Skincare Hero ujawnia, że ​​The Ordinary znajduje się na szczycie listy wyszukiwania marek produktów do pielęgnacji skóry w USA, Kanadzie, Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Hiszpanii i Australii.

Popularne bo przystępne

Z rankingu najczęściej wyszukiwanych marek wynika, że ​​kosmetyki dostępne dla osób niepełnosprawnych są szczególnie popularne wśród konsumentów. Dove zajmuje drugie miejsce, zajmując pierwsze miejsce na listach wyszukiwania w dziewięciu krajach – w tym w Bośni, na Bahamach i na Jamajce – podczas gdy Bioderma zajmuje trzecie miejsce, zajmując pierwsze miejsce na liście wyszukiwania w sześciu krajach, w tym na Węgrzech. Dalej są takie marki kosmetyczne jak CeraVe, Estée Lauder, L’Oréal Paris, Vichy, Clinique i Neutrogena.

Przegląd prasy
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Biznes
23.04.2025 12:10
L‘Oreal ze wzrostami po I. kwartale 2025 – mimo trudności na amerykańskim rynku
L‘Oreal radził sobie globalnie bardzo dobrze na rynkach kosmetycznych dzięki szerokiej gamie ofertowej i innowacjomIG lorealgroupe

L‘Oreal poinformował o 3,5-procentowym wzroście sprzedaży w pierwszym kwartale. Wynik ten przewyższył prognozy, uwzględniające wolniejsze wzrosty. Mocny popyt na kremy do twarzy i perfumy w Europie pomógł poprawić wyniki w obliczu trudnych warunków w Stanach Zjednoczonych.

Francuska grupa kosmetyczna, do której należą m.in. marki Maybelline Makeup i Kiehl‘s Skincare, odnotowała sprzedaż na poziomie 11,7 mld euro w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2025.

L‘Oreal radził sobie globalnie bardzo dobrze na rynkach kosmetycznych dzięki szerokiej gamie ofertowej, obejmującej szampony marek masowych, ekskluzywne perfumy Valentino oraz dermokosmetyki CeraVe.

Ostatni rok cechował się jedna spowolnieniem wzrostu, na co wpłynęły wzrosty kosztów spowodowane inflacją, a także zaostrzenie się konkurencji na rynku chińskim w kategorii pielęgnacji skóry i dermokosmetyków.

Zdaniem CEO firmy, Nicolasa Hieronimusa, rynek amerykański okazał się w pierwszym kwartale "bardziej wymagający, niż się spodziewano". Hieronimus zaznaczył przy tym, że sytuacja na rynku chińskim okazała się nieco lepsza od prognozowanej.

Jak informowała kilka dni temu grupa LVMH, należąca do niej sieć Sephora odnotowała wolniejszy wzrost w I. kwartale w USA. Na osłabienie wpłynęła konkurencja ze strony tańszych ofert na Amazon.

L‘Oreal obawia się również strat na rynkach, dotkniętych cłami prezydenta Donalda Trumpa. Koncern planuje jednak "napędzać wzrost i zarządzać swoim rachunkiem zysków i strat, aby zrównoważyć wpływ podwyżek ceł – z korzyścią dla marży brutto".

Francuski koncern zapowiada, że zamierza poprawiać swoje wyniki na globalnych rynkach kosmetycznych i kontynuować rozwój pomimo obecnych napięć gospodarczych i geopolitycznych.

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Eksport
22.04.2025 14:59
Ceny perfum w USA wzrosną o 6-7 proc. – to odpowiedź Interparfums na cła Trumpa
Jimmy Choo jest marką perfum, przynoszącą koncernowi Interparfums największe dochody   IG interparfums_official

Interparfums, producent perfum z Francji, planuje podniesienie cen swoich produktów na terenie USA 6 do 7 proc. już od 1 sierpnia. To odpowiedź na nałożenie 10-procentowych ceł na towary importowane. Interparfums ma w swoim portfolio perfumy kilku globalnym marek modowych, takich jak Coach, Jimmy Choo, Montblanc i Lacoste.

Nie przeprowadziliśmy jeszcze dokładnych obliczeń, ale myślę że w tym roku poniesiemy dodatkowe wydatki w granicach od 5 do 6 milionów euro – zapowiedział dyrektor generalny Interparfums Philippe Benacin podczas dorocznego walnego zgromadzenia akcjonariuszy w Paryżu.

Obecnie Stany Zjednoczone są dla Interparfums największym rynkiem, przynoszącym w 2024 roku 38 proc. całkowitych przychodów firmy. Jak dodał też Benacin, firma pomimo przewidywanego wpływu ceł miała w USA “bardzo mocny pierwszy kwartał”. Oficjalne wyniki Interparfums za pierwszy kwartał zostaną opublikowane 24 kwietnia.

Benacin potwierdził ponadto odnowienie umowy licencyjnej z amerykańską marką Coach, obowiązującej do 2031 roku. W 2024 roku perfumy marki Coach wygenerowały dla Interparfums 43 mln euro zysków ze sprzedaży, co czyni je jedną z najlepiej sprzedających się licencji grupy po Jimmy Choo, która przyniosła 56,3 mln euro.

Ogółem Interparfums odnotowało 10-procentowy wzrost zysku netto w 2024 roku.

Czytaj też: Coach przedłuża umowę licencyjną na swoje perfumy z Interparfums

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
24. kwiecień 2025 07:21