StoryEditor
Producenci
13.04.2023 00:00

The Body Shop US rozszerza program refill o produkty do makijażu

Szminka Peptalk występuje w 20 odcieniach i jest sprzedawana w opakowaniu pochodzącym w 100 proc. z recyklingu. / materiały marketingowe The Body Shop
The Body Shop US rozszerzył swój program Refill Revolution o produkty do makijażu, wprowadzając pomadkę Peptalk Lipstick, która jest dostępna w etui do wielokrotnego napełniania, wykonanym w 100 proc. z aluminium. Nowa szminka pokazuje, że program rozwija się poza pielęgnację włosów, żele pod prysznic i mydła do rąk, a inicjatywa ponownego napełniania zapobiegła przedostaniu się do środowiska ponad pół miliona plastikowych butelek w 2022 roku.

The Body Shop, od dawna związany z zaangażowaniem w kwestie ochrony środowiska, ogłosił, że rozszerzył swój program uzupełniania w lutym o wybrane produkty do makijażu. The Body Shop dodał szminkę Peptalk do istniejącej grupy produktów wielokrotnego napełniania, która obejmuje pielęgnację włosów, żeli i mydeł do rąk, zgodnie z komunikatem prasowym firmy. Szminka Peptalk jest sprzedawana w 20 odcieniach i dostarczana w etui do wielokrotnego napełniania, wykonanym w 100 proc. z aluminium pochodzącego z recyklingu.

Ekspansja programu następuje po uruchomieniu przez The Body Shop stacji napełniania w 2021 roku, co było częścią pięcioletniego planu oszczędzania 25 ton plastiku rocznie w ramach projektu. Hilary Lloyd, wiceprezeska ds. marketingu i społecznej odpowiedzialności biznesu w The Body Shop North America, powiedziała: kryzys klimatyczny jest największym zagrożeniem dla naszej przyszłości, dlatego wzywamy miłośników piękna na całym świecie, aby wykorzystali swoją siłę nabywczą do przyjęcia gospodarki o obiegu zamkniętym.

Założycielka The Body Shop, Anita Roddick, zaproponowała pomysł uzupełniania już w 1976 roku, kiedy otworzyła pierwszy The Body Shop w Anglii. Program ponownego napełniania i recyklingu w sklepach pojawił się w 1993 roku i został przywrócony po kilkuletniej przerwie w 2019 roku przez obecnego właściciela, brazylijską firmę kosmetyczną Natura. Stacje napełniania The Body Shop są teraz dostępne w 800 sklepach na całym świecie i w połowie lokalizacji w USA. Kwalifikujące się produkty są dostarczane w butelkach wielokrotnego użytku, wykonanych w 100 proc. z aluminium, w ramach ciągłych wysiłków na rzecz zapobiegania trafianiu pojemników na wysypiska śmieci i do oceanów. Jako Certified B Corp, etos The Body Shop koncentruje się na zrównoważonym rozwoju. W 2021 roku firma ogłosiła pięcioletni program w 2021 roku, polegający na posiadaniu stacji paliw w większości swoich sklepów i postawiła sobie za cel zaoszczędzenie 25 ton plastiku rocznie w ramach programu.

Czytaj także: NPD Group: łazienka zero waste przyszłością oczekiwań kosumenckich

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Włosy
03.04.2025 00:31
Rita Ora i Anna Lahey gościły w Warszawie, promując autorską linię kosmetyków do włosów
od lewej: Katarzyna Mauduit (Douglas), Rita Ora i Anna Lahey
od lewej: Katarzyna Mauduit (Douglas), Rita Ora i Anna Lahey / Douglas mat.pras.
od lewej: Katarzyna Mauduit (Douglas), Rita Ora i Anna Lahey
Rita Ora i Anna Lahey gościły w perfumerii Douglas w warszawskiej Arkadii / Douglas mat.pras.
od lewej: Katarzyna Mauduit (Douglas), Rita Ora i Anna Lahey
Warszawa, Douglas - premiera marki Typebea / Marzena Szulc
od lewej: Katarzyna Mauduit (Douglas), Rita Ora i Anna Lahey
Warszawa, Douglas - premiera marki Typebea / Marzena Szulc
od lewej: Katarzyna Mauduit (Douglas), Rita Ora i Anna Lahey
od lewej: Katarzyna Mauduit (Douglas), Rita Ora i Anna Lahey
od lewej: Katarzyna Mauduit (Douglas), Rita Ora i Anna Lahey
od lewej: Katarzyna Mauduit (Douglas), Rita Ora i Anna Lahey
Gallery

Rita Ora, piosenkarka, aktorka, ikona mody i urody oraz Anna Lahey – przedsiębiorczyni w branży global beauty, pojawiły się w Warszawie, aby zaprezentować swoją autorską markę kosmetyków do włosów Typebea. Produkty dostępne są na wyłączność w perfumerii Douglas oraz na Douglas.pl.

Ostatniego dnia marca w samo południe, we flagowej perfumerii Douglas w Westfield Arkadia, Rita Ora i Anna Lahey spotkały się z przedstawicielami mediów, internetu oraz klientami. 

Podczas panelu dyskusyjnego Anna i Rita podzieliły się swoimi doświadczeniami, związanymi z problemem wypadania włosów oraz potrzebą odbudowy pewności siebie. Jak przyznała Rita Ora, lata intensywnej stylizacji fryzury doprowadziły do osłabienia włosów, co stało się impulsem do działania. Świadome, jak istotny wpływ na samoocenę mają zdrowe i zadbane włosy, postanowiły stworzyć Typebea – markę dedykowaną wsparciu każdego rodzaju włosów.

W skład gamy produktowej dostępnej w sieci Douglas wchodzą: szampon, odżywka, maska pielęgnacyjna i serum do skóry głowy z peptydami. Łącznie jest to sześć specjalistycznych kosmetyków. Wszystkie zostały opracowane z aktywnych składników, wolnych od siarczanów, parabenów i silikonów. Główną rolę odgrywa w nich substancja czynna Baicapil™, która ogranicza wypadanie włosów – nawet o 60 proc. w ciągu zaledwie trzech miesięcy. Kosmetyki te stosowane na co dzień sprawią, że włosy staną się w widoczny sposób grubsze, mocniejsze i dłuższe – przekonywały założycielki marki.

Obie panie opowiedziały także o procesie powstawania linii, m.in. kilkuletnich badaniach klinicznych nad każdym produktem. Zdradziły również swoje ulubione „must haves” z gamy Typebea, a nawet zaprezentowały sposób ich aplikacji, udowadniając łatwość ich użytkowania.

Na zakończenie spotkania organizatorzy zaprosili zebranych gości do przywitania się osobiście i zrobienia wspólnych zdjęć z Ritą Orą i Anną Lahey.

Do 2027 roku globalny rynek pielęgnacji włosów i skóry głowy prawdopodobnie wzrośnie do 121 miliardów dolarów przy CAGR na poziomie 6,5 proc. Z kolei segment z produktami ograniczającymi wypadanie włosów będzie stanowił na nim największą kategorię. Produkty marki Typebea doskonale wpisują się w ten nurt, spełniając wymagania konsumentów niezależnie od rodzaju włosów i typu skóry głowy – podkreśla Douglas.

Douglas jest obecnie największą i najszybciej rozwijającą się siecią perfumerii w Polsce. Strategicznym podejściem marki jest łączenie kanałów sprzedaży stacjonarnej i online, a także zapewnienie klientom wyjątkowych doświadczeń zakupowych poprzez tworzenie dedykowanych stref oraz gabinetów SPA czy fryzjerskich, które spełniają wysokie oczekiwania konsumentów. Szeroki asortyment perfumerii obejmuje tysiące produktów światowych oraz polskich marek. Dodatkowo ważny sektor stanowią produkty dostępne na wyłączność (tak jak wspomniana wyżej marka Typebea). 

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
02.04.2025 21:58
Potwierdziły się wcześniejsze pogłoski: Unilever przejmuje markę Wild
Dołączenie do Unilever oznacza ekscytujący nowy rozdział dla Wild – mówią założyciele markiwearewild.com

Pogłoski o możliwości takiej transakcji pojawiły się już na początku tego roku. 1 kwietnia Unilever potwierdził przejęcie Wild – marki kosmetyków pielęgnacyjnych, nie zawierających plastiku.

Ten strategiczny krok stanowi dla Unilever poszerzenie portfolio marek pielęgnacyjnych w kierunku premium, a tym samym wzrost zgodny z planami firmy.

Jesteśmy zachwyceni, że możemy powitać Wild w rodzinie Unilever. Innowacyjne podejście tej marki do formuł i opakowań oraz marketing w mediach społecznościowy sprawiły, że Wild jest doskonałym uzupełnieniem naszego portfolio produktów do pielęgnacji osobistej – skomentował Fabian Garcia, prezes Unilever Personal Care.

Wild to firma założona przez dwójkę przyjaciół od czasów dzieciństwa, Freddy‘ego Warda i Charliego Bowes-Lyona, w 2020 roku. Celem Wild jest rezygnacja z jednorazowych produktów łazienkowych na rzecz tworzenia kosmetyków wydajnych, wykonanych z naturalnych składników, o wysokiej skuteczności. W ofercie Wild znajduje się m.in. dezodorant, umożliwiający ponowne napełnianie, żel pod prysznic w butelce w 100 proc. wolnej od plastiku i kompostowalnej, a ponadto żel do mycia rąk, szampon w kostce i balsam do ust.

Czytaj też: Unilever planuje przejęcie marki Wild? Możliwa transakcja za 230 milionów funtów

Produkty Wild dystrybuowane są bezpośrednio do konsumentów za pośrednictwem e-commerce i kanałów detalicznych, głównie w Wielkiej Brytanii, Europie i Stanach Zjednoczonych.

Dołączenie do Unilever oznacza ekscytujący nowy rozdział dla Wild. Nasza misja usuwania plastiku jednorazowego użytku z łazienek dzięki innowacyjnym produktom do pielęgnacji osobistej zostanie znacznie wzmocniona dzięki wykorzystaniu specjalistycznej wiedzy, skali i zasięgu Unilever w celu dalszego rozwoju marki, jak również przekazania naszej wizji większej liczbie konsumentów – podsumował Charlie Bowes-Lyon, współzałożyciel Wild.

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
03. kwiecień 2025 01:43