StoryEditor
Producenci
09.09.2022 00:00

The Body Shop rezygnuje z przeciwstarzeniowej komunikacji na produktach i w kampaniach

Laura Keane, globalna dyrektor ds. rozwoju marki w The Body Shop, zapowiedziała w rozmowie z The Drum, że firma odchodzi od szkodliwego brandingu, który promuje produkty „przeciwstarzeniowe”.

Laura Keane, globalna dyrektor ds. rozwoju marki The Body Shop, stoi na czele zmian jakie zachodzą w brandingu produktów marki. Jej zdaniem kulturowo nastąpiła zmiana w sposobie, w jaki marki promują produkty i rozwiązania dotyczące starzejących się kobiet, dlatego The Body Shop odchodzi od szkodliwego brandingu, który promuje produkty „przeciwstarzeniowe”.

Pierwsza zmiana dotyczy „Drops of Youth” (Krople młodości), jednej z najlepiej sprzedających się linii produktów do pielęgnacji skóry The Body Shop. Serum z tej linii jest najlepiej sprzedającym się produktem na całym świecie, co 20 sekund ktoś kupuje buteleczkę tego specyfiku. Teraz jednak linia zmienia nazwę na Edelweiss (Szarotka).

The Body Shop rozpoczął inną narrację ubiegłoroczną kampanią „Self Love”, a impulsem do zmian w komunikacji były badania, które pokazały, że  według kobiet branża kosmetyczna ma negatywny wpływ na ich postrzeganie własnej wartości, a to w dużej mierze zależało m.in. od nierealistycznych twierdzeń.

– To był naprawdę katalizator, który zachęcił nas do przyjrzenia się naszemu portfolio i sprawdzenia, gdzie możemy poprawić kreatywność i język, ale także temu jak działają nasze produkty i jak się nazywają – powiedziała Laura Keane dla The Drum.

Wraz ze zmianą nazwy linii Drops of Youth na Edelweiss firma zmieniła także formuły produktów, by były zgodne z certyfikacją B-corp. Zawierają one teraz 90 proc. naturalnych składników, podwojona została w nich ilość szarotki – kluczowego składnika, opakowania odpowiadają na standardy zrównoważoności.   

Czytaj także: The Body Shop ogłosił plan wprowadzenia stacji refill w większości sklepów na całym świecie   

O The Body Shop

Założona w 1976 roku w Brighton w Anglii przez Dame Anitę Roddick, The Body Shop to globalna marka kosmetyczna posiadająca certyfikat B Corp. The Body Shop stara się dokonać pozytywnych zmian na świecie, oferując wysokiej jakości produkty do pielęgnacji skóry, ciała, włosów i makijażu inspirowane naturalnymi zasadami, produkowane w sposób etyczny i zrównoważony. Będąc pionierem filozofii, że biznes może być siłą napędową dobra, etos ten nadal jest siłą napędową marki.

The Body Shop obsługuje około 3000 punktów sprzedaży detalicznej w ponad 70 krajach. Wraz z Aēsop, Avon i Natura, The Body Shop jest częścią Natura & Co, globalnej, wielokanałowej i wielomarkowej grupy kosmetycznej, której celem jest wywieranie pozytywnego wpływu na gospodarkę, społeczeństwo i środowisko. Cztery firmy tworzące grupę są zaangażowane w generowanie pozytywnego wpływu ekonomicznego, społecznego i środowiskowego.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Sieci i centra handlowe
22.01.2025 13:50
Najnowszy sklep Rituals otwarty w Złotych Tarasach [DUŻO ZDJĘĆ]
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie / M.Szulc wiadomoscikosmetyczne.pl
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie / M.Szulc wiadomoscikosmetyczne.pl
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie / M.Szulc wiadomoscikosmetyczne.pl
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie / M.Szulc wiadomoscikosmetyczne.pl
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Otwarcie sklepu Rituals, Złote Tarasy w Warszawie
Gallery

Marka Rituals Cosmetics postawiła na rozwój w Polsce – tylko przez ostatni rok uruchomiła w naszym kraju blisko 20 sklepów. Najnowszy butik marki otwarto w środę w jednym z najpopularniejszych centrów handlowych Warszawy.

Rituals ma obecnie 62 sklepy na terenie całej Polski, między innymi w Trójmieście, BIałymstoku, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Katowicach, Rzeszowie, Poznaniu, Szczecinie Radomiu czy Toruniu. W samej Warszawie jest ich już jedenaście. 

Najnowsze otwarcie Rituals miało miejsce w środę 22 stycznia w centrum handlowym Złote Tarasy, cieszącym się dużą popularnością z uwagi na lokalizację w ścisłym centrum miasta i dworca Centralnego. 

Na otwarcie sklepu w Złotych Tarasach o godz. 9 oczekiwało kilkadziesiąt osób. Na pierwszych stu klientów, którzy zrobili zakupy za minimum 190 zł, przy kasie czekały upominki od marki. 

Również przez kilka najbliższych dni wszyscy klienci będą mogli skorzystać z rabatów i specjalnych promocji.

Jak zapowiedziała Dorota Prat-Carrabin, country director Eastern Europe Rituals Cosmetics, lokalizacja w warszawskich Złotych Tarasach jest strategicznym krokiem, który “pozwoli marce być bliżej klientów i stworzyć dla nich przestrzeń relaksu i inspiracji”.

Otwarcie Rituals w Złotych Tarasach (pierwsze w tym roku w Polsce) to dla marki kolejny krok w zapowiadanej ekspansji w naszym kraju. Przez cały 2024 sieć otworzyła w Polsce ok. 20 nowych butików, a na całym świecie takich otwarć było prawie 250.

Obecnie globalnie działa ponad 1,1 tys. sklepów Rituals w 33 krajach.

Wywodząca się z Holandii marka od początku stawia na przemyślany design oraz formuły produktów. “Jako marka, która chce dostarczać luksusowe produkty kosmetyczne z naciskiem na dobre samopoczucie, jesteśmy pionierami w łączeniu produktów do kąpieli, ciała i domu w jednym portfolio. Nasza oferta obejmuje produkty do pielęgnacji ciała pochodzenia naturalnego, zapachy do domu oraz odzież domową” – podkreśla Rituals. 

Czytaj też: Rituals Cosmetics realizuje założone cele środowiskowe. Jakie ma efekty?

Marzena Szulc
ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
22.01.2025 10:29
Reckitt inwestuje w rozwój lokalnych mocy produkcyjnych w Stanach Zjednoczonych i Chinach
Reckitt Benckiser

Reckitt inwestuje setki milionów dolarów w rozwój lokalnej produkcji w Stanach Zjednoczonych i Chinach, aby uniezależnić się od importu i zabezpieczyć łańcuch dostaw przed możliwymi konfliktami handlowymi. Kluczowe projekty to budowa fabryki w Karolinie Północnej za 190 milionów dolarów oraz centrum badawczo-rozwojowego w Szanghaju za 300 milionów juanów (40,9 milionów dolarów).

Fabryka w Karolinie Północnej, której uruchomienie zaplanowano na 2027 rok, umożliwi produkcję tabletek i płynów marki Mucinex na rynku lokalnym. Dzięki temu import produktów Reckitt do Stanów Zjednoczonych zostanie zredukowany do 25 proc. sprzedaży lokalnej. W dobie rozważań o protekcjonistycznej polityce handlowej w USA, w tym potencjalnych taryfach sięgających 60 proc. na import z Chin, ta inwestycja pozwoli firmie na większą elastyczność produkcyjną i uniezależnienie się od pojedynczych źródeł dostaw.

W Chinach firma rozbudowuje fabrykę w Taicang, która od 2026 roku rozpocznie produkcję prezerwatyw, co dodatkowo wzmocni lokalne możliwości wytwórcze. Nowe centrum badawczo-rozwojowe w Szanghaju skoncentruje się na tworzeniu produktów dostosowanych do lokalnych potrzeb. Obecnie aż 80 proc. produktów Reckitt sprzedawanych w Chinach jest już wytwarzanych w tym kraju, co stawia firmę w korzystnej pozycji wobec niepewności na rynku międzynarodowym.

Strategiczne inwestycje Reckitt są odpowiedzią na wyzwania geopolityczne i odzwierciedlają długoterminową wizję firmy. Poprzez wzmocnienie lokalnej produkcji w kluczowych regionach świata, Reckitt nie tylko zabezpiecza swoją pozycję na rynkach, ale również minimalizuje ryzyko wynikające z napięć handlowych i zmian regulacji.

Czytaj także: Reckitt Benckiser konsoliduje swoją polską działalność w warszawskim biurowcu VIBE

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. styczeń 2025 19:17