Pod zagadnieniem CSR (corporate social responsibility) kryje się znacznie więcej niż aktywność dobroczynna marki. To zakres działań, który pokazuje świadome, odpowiedzialne podejście i wpływ brandu na całe otoczenie biznesowe – społeczeństwo zewnętrzne i wewnętrzne. CSR to kompleks kroków skierowanych w działalność dobroczynną, sponsoring, ale też do pracowników, klientów, czy inwestorów.
Wie o tym Golden Rose, marka znana na międzynarodowym rynku z dystrybucji kosmetyków kolorowych, której działania CSR pokazują nowe spojrzenie na temat. Marka od lat udziela się dobroczynnie i współpracuje z różnego rodzaju fundacjami wspierającymi kobiety tj. Centrum Praw Kobiet, Domem Samotnej Matki, Fundacją Kwiat Kobiecości, Fundacją Kocham Życie, czy Fundacją Służby Rodzinie "Nadzieja". Wizażystki Golden Rose organizują warsztaty, szkoląc kobiety w sztuce makijażu, która często daje zalążek do dalszych, przełomowych zmian w ich życiu.
– Wierzymy, że makijaż może mieć terapeutyczną moc – podnieść samoocenę i przywrócić wiarę w siebie. Chcemy, aby nasze działania wymierzone w rozwój społeczny mogły stać się iskrą, pozwalającą przywrócić odwagę do realizacji planów i biznesowych zamierzeń kobiet, które zostały doświadczone przez los – mówi Marta Łucka, starszy specjalista ds. marketingu i PR marki Golden Rose.
Wizażystki marki, w zależności od potrzeb audytorium, krok po kroku tłumaczą, jak wykonać makijaż tuszujący mankamenty urody wywołane chorobą lub też wykonać look, który idealnie sprawdzi się podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Takie praktyczne porady przekazane w przyjaznej atmosferze sprawiają, że uczestniczki warsztatów nabierają pewności siebie, co pozytywnie wpływa na ich samopoczucie i samoocenę.