StoryEditor
Producenci
07.04.2023 00:00

Technavio: rynek sprayów do koloryzacji włosów będzie rósł na poziomie 4,54 proc. do 2026 r.

Na rynku istnieje wiele marek produkujących farby do włosów w sprayu. Jednymi z najpopularniejszych są L‘Oreal Paris, Garnier, Schwarzkopf, Clairol, John Frieda, Jerome Russell i Manic Panic. / maxzzerzz via Unsplash
Technavio szacuje, że wielkość światowego rynku sprayów do koloryzacji włosów wzrośnie o 340,97 milionów dolarów w latach 2021-2026. Tempo wzrostu rynku przyspieszy do CAGR na poziomie 4,54 proc. Rozwój przemysłu kosmetycznego napędza globalny wzrost rynku sprayów do koloryzacji włosów. Nakłady na produkty wysokiej jakości wzrosły ze względu na rosnące dochody i zmiany w stylu życia.

Rozwój rynku e-commerce jest kluczowym trendem na światowym rynku sprayów do koloryzacji włosów, jak twierdzi Technavio w świeżo opublikowanym raporcie. Polityka globalizacji i liberalizacji spowodowała rosnący trend biznesów B2B i B2C. Potencjał wzrostu rynku e-commerce zwiększył się dzięki stopniowej zmianie wydatków i nawyków zakupowych klientów. Rozwój IT, sztucznej inteligencji i innych nowoczesnych technologii poszerzył bazę klientów, co z kolei stworzyło lukratywne perspektywy wzrostu dla kluczowych dostawców.

Klienci mogą wybierać z szerokiej gamy produktów wraz z pojawieniem się mediów społecznościowych, rosnącą penetracją Internetu i rosnącą popularnością smartfonów. Sprzedawcy współpracują z głównymi sprzedawcami internetowymi, aby zwiększyć swoje udziały w rynku. Dlatego oczekuje się, że wzrost internetowej sprzedaży detalicznej zwiększy popyt na spraye do koloryzacji włosów w okresie prognozy.

Segment offline będzie miał znaczący udział we wzroście rynku w okresie prognozy. Ten kanał dystrybucji obejmuje sprzedaż produktów poprzez sklepy specjalistyczne; hipermarkety, supermarkety, sklepy ogólnospożywcze i sklepy klubowe; i inne, w tym domy towarowe, salony i spa oraz drogerie. Ekspansja sklepów stacjonarnych przez największych detalistów w celu zwiększenia sprzedaży w kanałach offline jest jednym z głównych czynników napędzających rozwój tego segmentu. Na przykład Walmart planuje rozszerzyć swoją obecność w Indiach, otwierając 50 nowych sklepów w ciągu najbliższych 4-5 lat.

Region APAC (Azja-Pacyfik) będzie odpowiadał za 42 proc. wzrostu rynku w okresie objętym prognozą. Chiny i Japonia to kluczowe kraje dla rynku farb do włosów w sprayu w regionie. Ponadto wzrost rynku w regionie APAC będzie szybszy niż wzrost rynku w innych regionach. Rosnący dochód rozporządzalny, zwłaszcza wśród młodej populacji pracującej, stworzył znaczące możliwości dla producentów produktów kosmetycznych. To z kolei będzie napędzać wzrost rynku lakierów do włosów w regionie APAC w okresie objętym prognozą.

Czytaj także: Garnier i Modiface z nową aplikacją, która pomoże dobrać kolor włosów

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.02.2025 14:27
Natura & Co rozważa sprzedaż międzynarodowych operacji Avonu
Natura & Co

Brazylijski gigant kosmetyczny Natura & Co ogłosił, że prowadzi wyłączne rozmowy z funduszem zarządzającym aktywami IG4 na temat potencjalnej sprzedaży operacji Avonu poza Ameryką Łacińską. Informacja ta, podana w czwartek, wywołała pozytywną reakcję rynku – akcje spółki wzrosły o około 3,5 proc., co uczyniło Naturę jednym z liderów wzrostu na indeksie Bovespa, który pozostawał w tym czasie na stabilnym poziomie.

Plany dotyczące restrukturyzacji Avonu firma ogłosiła na początku 2024 roku, rozważając różne opcje, w tym sprzedaż, nawiązanie partnerstwa lub wydzielenie działalności w osobną spółkę. Proces ten został jednak tymczasowo wstrzymany po tym, jak amerykańska jednostka Avonu, Avon Products (API), złożyła wniosek o ochronę przed upadłością na podstawie rozdziału 11 amerykańskiego kodeksu upadłościowego. W grudniu 2024 roku Natura ponownie podjęła analizę strategicznych opcji dla swojego biznesu poza Ameryką Łacińską.

Obecne negocjacje z IG4 znajdują się na wczesnym etapie, a Natura & Co podkreśla, że wciąż rozważa inne alternatywy strategiczne. Analitycy JPMorgan uznali tę decyzję za istotny krok w kierunku uproszczenia struktury biznesowej spółki, co wpisuje się w jej strategię inwestycyjną. Według nich Natura powinna dążyć do sprzedaży międzynarodowego segmentu Avonu w krótkim terminie, zwłaszcza po zakończeniu procesu restrukturyzacyjnego API.

Potencjalna sprzedaż Avonu poza Ameryką Łacińską może mieć istotne konsekwencje finansowe dla Natura & Co. Z jednej strony firma mogłaby skoncentrować się na bardziej dochodowym rynku latynoamerykańskim, generując stabilny przepływ gotówki i zwiększając potencjał wypłaty dywidend. Z drugiej strony, decyzja o sprzedaży lub innym rodzaju restrukturyzacji może wpłynąć na globalną pozycję marki Avon, która od lat zmaga się z wyzwaniami w konkurencyjnym sektorze kosmetycznym.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.02.2025 12:41
Hermès odnotowuje silny wzrost pomimo niepewności gospodarczej
Hermès

14 stycznia 2025 roku Axel Dumas, dyrektor zarządzający Hermès, podsumował wyniki finansowe za 2024 rok, podkreślając odporność modelu biznesowego marki. W obliczu niepewnej sytuacji gospodarczej i geopolitycznej firma utrzymała stabilny wzrost, co świadczy o sile jej strategii oraz elastyczności zespołów.

Silne wyniki odnotowano na wszystkich rynkach, w tym w Azji, gdzie zrealizowano szereg modernizacji i rozbudowy sklepów. W Chinach ponowne otwarcie sklepu w centrum handlowym MixC w Shenyang w grudniu oraz wcześniejsze modernizacje w Shenzhen i Pekinie przełożyły się na wzrost sprzedaży o 8,9 proc. w czwartym kwartale. Największy wzrost w skali roku zanotowano w Japonii (+22,5 proc.), a kolejne miejsca zajęły Stany Zjednoczone (+15 proc.) oraz Europa (+19 proc. bez Francji). Sama Francja, tradycyjnie istotny rynek dla Hermès, odnotowała wzrost o 13 proc.

Pod koniec 2024 roku wszystkie działy firmy, z wyjątkiem zegarmistrzostwa, zanotowały solidny wzrost. Sukces ten był wynikiem strategii opierającej się na wartościach marki oraz zwiększeniu mocy produkcyjnych. Hermès kontynuował także politykę zatrudnienia, przyjmując do pracy 2 300 nowych pracowników, co sprawiło, że globalna liczba zatrudnionych przekroczyła 25 000 osób.

Mimo globalnych wyzwań firma pozostaje optymistyczna i potwierdza ambitne cele dotyczące dalszego wzrostu przychodów. Na tle konkurencji Hermès wyróżnia się solidnymi wynikami – dla porównania LVMH zanotował wzrost przychodów o zaledwie 1 proc. (84,7 miliarda euro), a Kering odnotował spadek o 12 proc., do poziomu 17,1 miliarda euro. Takie wyniki potwierdzają dominującą pozycję Hermès na rynku luksusowym i skuteczność jego strategii.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. luty 2025 11:04