Bologna Fiere Cosmoprof, organizator największych targów kosmetycznych Cosmoprof Worldwide Bolonia, wydał oficjalne oświadczenie, w którym informuje o przełożeniu terminu tragów, które miały się rozpocząć 12 marca br.
Ostatnie wydarzenia związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa we Włoszech zmusiły nas w ostatnich godzinach do weryfikacji naszych stanowisk – powiedział Gianpiero Calzolari, prezes Bologna Fiere. – W porozumieniu z regionem Emilia Romagna i gminą Bolonia oceniliśmy sytuację, odroczenie wydarzenia jest obecnie najlepszym rozwiązaniem, aby wesprzeć instytucje zaangażowane w ochronę naszego zdrowia.
„Decyzja o przełożeniu wydarzenia jest kolejnym dowodem naszego zaangażowania we wspieranie rozwoju branży kosmetycznej na całym świecie – stwierdził Enrico Zannini, dyrektor generalny Bologna Fiere Cosmoprof. - (…) Chciałbym podziękować naszym wystawcom i naszym partnerom za zrozumienie w świetle skomplikowanej sytuacji, w jakiej znaleźliśmy się w ostatnich dniach. Dzięki współpracy całego przemysłu kosmetycznego nasze czerwcowe wydarzenie będzie momentem ożywienia dla branży ”.
Decyzję organizatorów targów w pełni popiera Cosmetica Italia – krajowe stowarzyszenie firm kosmetycznych – zapewnił Renato Ancorotti, prezes Cosmetica Italia.
Organizatorzy targów zapewnili, że ich program nie ulegnie istotnym zmianom. W tegorocznej edycji Cosmoprof swój udział zaplanowało ponad 3 tys. wystawców.
Dziś po godz. 15 włoskie władze poinformowały o siódmej osobie, która zmarła na skutek zarażenia wirusem, który ma swoje źródło w Chinach. Ponad 200 osób jest zarażonych. Włosi wprowadzili obostrzenia w 11 tzw. czerwonych strefach, czyli regionach gdzie wykryto ogniska koronawirusa. Zamieszkuje je ok. 50 tys. osób, które nie mogą opuszczać swojego miejsca zamieszkania. Policja zablokowała drogi wyjazdowe z miast. W celach prewencyjnych włoski rząd odwołał imprezy masowe, skrócony został słynny karnawał w Wenecji, w części regionów zamknięto szkoły. Chociaż władze apelują o zachowanie spokoju, Włosi szturmują sklepy, wykupują żywność i wodę. W aptekach brakuje maseczek ochronnych i żeli antybakteryjnych.