StoryEditor
Producenci
06.04.2021 00:00

Taiwan Excellence: Zwycięskie produkty w poszukiwaniu pięknej skóry w Azji

Znaczenie pielęgnacji skóry stale rośnie wraz z nieustannie zmieniającym się otoczeniem. Taiwan Excellence, coroczne Oscary dla tajwańskich produktów, gospodarz webinarium „Twoja pielęgnacja skóry, Taiwan Excellence zna najlepsze!” zaprosiła firmy z tego kraju do promowania swoich najnowszych innowacji.

Leonor Lin, prezes i dyrektor generalna Tajwańskiej Rady ds. Rozwoju Handlu Zewnętrznego (TAITRA), poinformowała podczas wydarzenia odbywającego się pod koniec marca, że przychody w Azji z segmentu pielęgnacji skóry wyniosą ponad 64 mln dol. w 2021 r. Kontynent ten jest regionem o największej wartości pod względem segmentu pielęgnacji skóry i stanowi 53 proc. światowej sprzedaży. Najbardziej dynamiczny wzrost obserwuje się na rynkach wschodzących, takich jak Indonezja, Tajlandia, Wietnam, Malezja i Filipiny.

Trzy firmy kosmetyczne premium z Tajwanu, których produkty zaprezentowano podczas wydarzenia Taiwan Excellence, oferują kompleksowe rozwiązania do pielęgnacji skóry twarzy i skóry głowy.

Shiny Brands Group Co., to firma, która rozpoczęła działalność od maseczek do twarzy, a obecnie posiada sześć głównych marek kosmetycznych. Ich międzynarodowa specjalistka ds. sprzedaży, Alina Hu, przedstawiła pełną linię produktów Dr. May z serii produktów przeciwtrądzikowych, nawilżających, wybielających i przeciwdziałających starzeniu się każdego rodzaju skóry. Różnorodne kombinacje, od oczyszczania, codziennej pielęgnacji po podkłady i primery, są objęte gwarancją 100 proc. satysfakcji wszystkich konsumentów w zakresie ich potrzeb dotyczących pielęgnacji skóry.

Wendy Sun, ambasadorka Natural Beauty, przedstawiła zwycięski produkt r-PGA Deep Hydration Moisturizing Cushion Mask, który został specjalnie zaprojektowany i wprowadzony dla azjatyckiego typu skóry. Ma w składzie naturalny błonnik roślinny, błoto okrzemkowe, co znacznie zwiększa nośność esencji, dzięki czemu maska ​​doskonale pokrywa całe obszary twarzy dzięki funkcji fizysorpcji jonowymiennej. Wendy wspomniała również, że dzięki 50-letniemu doświadczeniu w działalności transgranicznej Natural Beauty jest bardzo ceniona przez klientki na Tajwanie, w Chinach kontynentalnych, Hongkongu, Makao i Azji Południowo-Wschodniej.

Mimi Chien, zastępca dyrektora generalnego MacroHI, zaprezentowała z kolei 5α Juniper Scalp Purifying Liquid Shampoo, z nazwą handlową AROMASE, czyli nagrodzony ostatnio szampon z łagodnymi ekstraktami ziołowymi opracowanymi przez dermatologów w celu rozwiązania wszystkich problemów ze skórą głowy. Po nałożeniu szampon pozostawia uczucie chłodnego odświeżenia na skórze głowy, idealne dla obszarów tropikalnych. Kosmetyk ten nie tylko został nagrodzony przez Taiwan Excellence, ale był także pierwszym produktem do pielęgnacji skóry głowy, który uzyskał brązowy certyfikat „Cradle to Cradle (C2C)” w Azji. Sprzedaż firmy obejmuje ponad 20 krajów z kanałami obejmującymi domy towarowe, sklepy kosmetyczne, apteki i sklepy internetowe.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.02.2025 14:27
Natura & Co rozważa sprzedaż międzynarodowych operacji Avonu
Natura & Co

Brazylijski gigant kosmetyczny Natura & Co ogłosił, że prowadzi wyłączne rozmowy z funduszem zarządzającym aktywami IG4 na temat potencjalnej sprzedaży operacji Avonu poza Ameryką Łacińską. Informacja ta, podana w czwartek, wywołała pozytywną reakcję rynku – akcje spółki wzrosły o około 3,5 proc., co uczyniło Naturę jednym z liderów wzrostu na indeksie Bovespa, który pozostawał w tym czasie na stabilnym poziomie.

Plany dotyczące restrukturyzacji Avonu firma ogłosiła na początku 2024 roku, rozważając różne opcje, w tym sprzedaż, nawiązanie partnerstwa lub wydzielenie działalności w osobną spółkę. Proces ten został jednak tymczasowo wstrzymany po tym, jak amerykańska jednostka Avonu, Avon Products (API), złożyła wniosek o ochronę przed upadłością na podstawie rozdziału 11 amerykańskiego kodeksu upadłościowego. W grudniu 2024 roku Natura ponownie podjęła analizę strategicznych opcji dla swojego biznesu poza Ameryką Łacińską.

Obecne negocjacje z IG4 znajdują się na wczesnym etapie, a Natura & Co podkreśla, że wciąż rozważa inne alternatywy strategiczne. Analitycy JPMorgan uznali tę decyzję za istotny krok w kierunku uproszczenia struktury biznesowej spółki, co wpisuje się w jej strategię inwestycyjną. Według nich Natura powinna dążyć do sprzedaży międzynarodowego segmentu Avonu w krótkim terminie, zwłaszcza po zakończeniu procesu restrukturyzacyjnego API.

Potencjalna sprzedaż Avonu poza Ameryką Łacińską może mieć istotne konsekwencje finansowe dla Natura & Co. Z jednej strony firma mogłaby skoncentrować się na bardziej dochodowym rynku latynoamerykańskim, generując stabilny przepływ gotówki i zwiększając potencjał wypłaty dywidend. Z drugiej strony, decyzja o sprzedaży lub innym rodzaju restrukturyzacji może wpłynąć na globalną pozycję marki Avon, która od lat zmaga się z wyzwaniami w konkurencyjnym sektorze kosmetycznym.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.02.2025 12:41
Hermès odnotowuje silny wzrost pomimo niepewności gospodarczej
Hermès

14 stycznia 2025 roku Axel Dumas, dyrektor zarządzający Hermès, podsumował wyniki finansowe za 2024 rok, podkreślając odporność modelu biznesowego marki. W obliczu niepewnej sytuacji gospodarczej i geopolitycznej firma utrzymała stabilny wzrost, co świadczy o sile jej strategii oraz elastyczności zespołów.

Silne wyniki odnotowano na wszystkich rynkach, w tym w Azji, gdzie zrealizowano szereg modernizacji i rozbudowy sklepów. W Chinach ponowne otwarcie sklepu w centrum handlowym MixC w Shenyang w grudniu oraz wcześniejsze modernizacje w Shenzhen i Pekinie przełożyły się na wzrost sprzedaży o 8,9 proc. w czwartym kwartale. Największy wzrost w skali roku zanotowano w Japonii (+22,5 proc.), a kolejne miejsca zajęły Stany Zjednoczone (+15 proc.) oraz Europa (+19 proc. bez Francji). Sama Francja, tradycyjnie istotny rynek dla Hermès, odnotowała wzrost o 13 proc.

Pod koniec 2024 roku wszystkie działy firmy, z wyjątkiem zegarmistrzostwa, zanotowały solidny wzrost. Sukces ten był wynikiem strategii opierającej się na wartościach marki oraz zwiększeniu mocy produkcyjnych. Hermès kontynuował także politykę zatrudnienia, przyjmując do pracy 2 300 nowych pracowników, co sprawiło, że globalna liczba zatrudnionych przekroczyła 25 000 osób.

Mimo globalnych wyzwań firma pozostaje optymistyczna i potwierdza ambitne cele dotyczące dalszego wzrostu przychodów. Na tle konkurencji Hermès wyróżnia się solidnymi wynikami – dla porównania LVMH zanotował wzrost przychodów o zaledwie 1 proc. (84,7 miliarda euro), a Kering odnotował spadek o 12 proc., do poziomu 17,1 miliarda euro. Takie wyniki potwierdzają dominującą pozycję Hermès na rynku luksusowym i skuteczność jego strategii.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
23. luty 2025 13:54