StoryEditor
Producenci
29.11.2018 00:00

Szef Unilevera Paul Polman ustępuje ze stanowiska. Nowym prezesem firmy Alan Jope 

Prezes angielsko-holenderskiego giganta dóbr konsumpcyjnych i właściciel Simple, Dove i REN odchodzi na emeryturę po dekadzie pracy dla koncernu. Wyznaczono już jego następcę - to szef sektora beauty w firmie.

Holenderski biznesmen Paul Polman odchodzi ze znanego koncernu FMCG z końcem roku na emeryturę.  Dzisiaj podano, że jego następcą zostanie Alan Jope, President of Beauty & Personal Care w Unileverze.

Paul Polman pracował w branży FMCG ponad 40 lat. Karierę rozpoczął w Procter and Gamble w 1979 roku, zanim dołączył do Nestlé w 2006 roku. Informacja ta pojawiła się niecałe dwa miesiące po tym, jak Polman odrzucił plany Unilevera, aby działać w Holandii. Unilever ma siedziby w UK i w Holandii, a propozycja aby przekształcić firmę w pojedynczy holenderski biznes spotkała się z silnym sprzeciwem udziałowców i taki krok zdenerwował inwestorów.

Marijn Dekkers z zarządu Unilevera określił Polmana jako “wyjątkowego lidera biznesu, który przekształcił Unilever czyniąc z niego jedną z najlepiej radzących sobie firm na rynku i jeden z najbardziej podziwianych biznesów na świecie".

Jego następca, Alan Jope, przejmie dowodzenie Unileverem 1 stycznia 2019 roku. Ten lider segmentu beauty w koncernie dołączył do firmy jako stażysta po dyplomie z marketingu w 1985 roku i doszedł do zarządzania oddziałem koncernu w północnej Azji. Jope ponad 10 lat pracował na wyższych stanowiskach segmentu foods, home care i personal care w USA, UK i Tajlandii.

- To wielki przywilej prowadzić Unilever, prawdziwie globalną firmę pełną utalentowanych ludzi i wspaniałych marek. Ponad 30 lat pracuję dla Unilevera i widziałem na jak wiele sposobów nasze marki poprawiają życie ludzi, pozytywnie wpływając codziennie na ponad 2 mld obywateli - powiedział Jope.
 

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
21.11.2024 15:01
Coty zwiększa pulę wykupu obligacji
Coty zwiększyło maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów.Shutterstock

Coty ogłosiło wstępne wyniki swojej oferty wykupu obligacji, zwiększając maksymalną kwotę do 300 milionów dolarów. Firma przeprowadza wykup obligacji Senior Secured Notes oprocentowanych na 5000 proc. z terminem wykupu w 2026 roku, a zgłoszone kwoty już przekroczyły ustalony limit.

Coty ogłosiło wstępne wyniki oferty wykupu obligacji na łączną kwotę 300 milionów dolarów. Firma zwiększyła maksymalny limit wykupu o 50 milionów dolarów w stosunku do wcześniej zapowiedzianej kwoty 250 milionów dolarów. Oferta obejmuje obligacje Senior Secured Notes oprocentowane na poziomie 5000 proc., z terminem wykupu w 2026 roku. Inwestorzy, którzy chcą szczegółowych informacji, są odsyłani do dokumentu Offer to Purchase z dnia 6 listopada 2024 roku, który reguluje warunki transakcji.

Do 20 listopada 2024 roku, do godziny 17:00 czasu nowojorskiego, posiadacze obligacji zgłosili do wykupu kwotę przekraczającą ustalony limit 300 milionów dolarów. Oznacza to, że Coty będzie przyjmować zgłoszenia na zasadzie proporcjonalnej alokacji, zgodnie z zasadami określonymi w dokumentacji. Prawa do wycofania zgłoszeń wygasły w dniu określonym jako Early Tender Date. Firma zapowiedziała, że ostateczny termin składania zgłoszeń pozostaje bez zmian – upływa on 6 grudnia 2024 roku.

Coty postanowiło nie korzystać z możliwości wcześniejszej realizacji płatności, co oznacza, że płatności za zaakceptowane obligacje zostaną dokonane po dacie zakończenia oferty, obecnie planowanej na 10 grudnia 2024 roku. Firma sfinansuje wykup obligacji z dostępnych środków pieniężnych oraz innych źródeł płynności. Wszystkie zaakceptowane zgłoszenia otrzymają także należne odsetki naliczone do dnia realizacji transakcji, co dodatkowo podkreśla dbałość Coty o przejrzystość i zgodność z zobowiązaniami wobec inwestorów.

Czytaj także: Coty obniża prognozy zysków rocznych z powodu spadku popytu na kosmetyki

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
20.11.2024 10:31
Kolejny sklep pod szyldem Stara Mydlarnia otwarty
Stara Mydlarnia w Sadyba Best Mall w Warszawiefot. wiadomoscikosmetyczne.pl

Stara Mydlarnia ma nowy firmowy sklep w Białych Błotach. Marka produkująca naturalne kosmetyki sprzedaje je obecnie w blisko 30 stacjonarnych placówkach. Rozwija się głównie poprzez franczyzę.

Stara Mydlarnia jest polską rodzinną firmą produkującą naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów oraz produkty do aromaterapii. Dysponuje własną produkcją (ponad 3 tys. mkw. na hale produkcyjne) i własnym laboratorium. Firma powstała w 2001 r., jej założycielką jest Sylwia Brzuska. Pierwszy sklep otworzyła na bydgoskiej starówce.

image
Syliwa Brzuska, założycielka firmy Stara Mydlarnia

Obecnie pod szyldem Stara Mydlarnia działa 26 sklepów. Najnowszy został właśnie otwarty w miejscowości Białe Błota, przy ul. Szubińskiej 35. Firma rozwija się głównie poprzez franczyzę oferując w tym systemie swój koncept biznesowy prywatnym przedsiębiorcom

Kosmetyki Stara Mydlarnia są także dostępne w sieciach perfumeryjnych i drogeriach oraz w e-commerce. Firma rozwija eksport i sprzedaje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na terenie Europy i świata, m.in. Australii, Belgii, Czech, Islandii, Japonii, Kuwejtu, Litwy, Łotwy, Norwegii, Rumunii, USA, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Włoch.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
22. listopad 2024 11:28