Po pierwsze ich sukces to sukces domów multibrandowych. 29 stycznia LVMH ogłosił wzrost sprzedaży o 10 proc. w 2018 roku do 46,8 mld euro, zwiększając zysk netto o 18 proc. Kering osiągnął wyniki jeszcze bardziej imponujące, ponieważ dom Françoisa Henry’ego Pinaulta wygenerował 2,8 mld euro w dodatkowej sprzedaży i 1,3 mld euro dodatkowego bieżącego dochodu operacyjnego w porównaniu do 2017 roku.
Ta globalna grupa luksusowa nr 2 na świecie, zarządza rozwojem serii renomowanych domów mody, wyrobów skórzanych, biżuterii i zegarków. Do Keringa należy Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta, Balenciaga, Alexander McQueen, Brioni, Boucheron, Pomellato, Dodo, Qelelin, Ulysse Nardin, Girard-Perregaux a także Kering Eyewear. Jej wyniki wzmocnione są lokomotywą Gucci, która po 45-proc. wzroście w 2017 roku wykazała wzrost o 37 proc. w 2018 roku. Takie osiągnięcia pozwalają Keringowi pochwalić się najlepszym wzrostem w branży w ubiegłym roku.
Ale nie tylko multibrandy pokazują rekordowe wyniki. Hermès, francuska firma, która sprzedaje tylko tę kultową markę, również pochwalił się dwucyfrowym wzrostem napędzanym dobrymi wynikami wyrobów skórzanych.
Brak spowolnienia w Chinach
Pomimo groźby wojny handlowej między Chinami a Stanami Zjednoczonymi, trzej luksusowi giganci odnotowali dwucyfrowy wzrost na rynkach azjatyckich. Według badania Boston Consulting Group opublikowanego we wrześniu 2018 roku, do 2024 roku chińscy konsumenci będą reprezentować 40 proc. klientów luksusowych, a ich wkład w rozwój tego rynku szacowany jest na 70 proc. w ciągu kolejnych 5 lat.
Zagrożenie podatkowe ciąży na Keringu
Cieniem na ten sukces kładzie się jednak oskarżenie, które stanowi zagrożenie finansowe dla Keringa. Grupa Pinaulta jest podejrzewana o wyprowadzenie 1,4 miliarda euro podatków z kraju. Oskarżenie, któremu grupa zaprzecza.